Wpis z mikrobloga

#linux #komputery #roklinuxa
Chcę zrobić podejście drugie to jakiegoś archowego distro. Ostatnio wytrzymałem 2 miesiące z manjaro.
Pytania: czy antegros zainstaluje mi się używając wifi? Co zrobić z photoshopem? Wirtualizować windowsa? Na wine(playonlinux) nie próbowałem tego, potrzebuje często by zrobić grafiki promocyjne.
  • 26
@uppss: w sumie to nie wiem czym różni się manjaro od antegrosa, niby w drugim przypadku masz czystego archa, ale co takiego developerzy manjaro mogli naładować do distro? Kilka użytecznych appek, soft biurowy, przeglądarkę i playonlinux ze steamem. To i to jest archiem, a w przypadku manjaro nie miałem nigdy problemów z instalacją, więc może jeszcze raz spróbuję ;)
@bevegelsesmengde:
@awariahdmi: Manjaro ma swoje własne repozytoria i dostaje aktualizacje tydzień po aktualizacji na Arch Linux.
Antergos ma repozytoria takie jak Arch i też własne i masz aktualizacje w tym samym czasie co Arch.

Manjaro to coś takiego jak Linux Mint albo Ubuntu.
@uppss: i tak nigdy aktualizacji nie robiłem, to ma być stabilny soft do programowania i grafik, nic nie może mi zniszczyć środowiska pracy... ma być jak skała, więc aktualizacje w manjaro wyłączałem
okazało się, że aktualizacja windows zniszczyła mi monitor, dość dobry był... po aktualizacji zaczął w sumie migać i tak już na każdym sprzęcie ;/