Wpis z mikrobloga

  • 0
@pan_robot no właśnie w złotówkach mam rozeznanie, w euro nie mam pojęcia. Myślę że 20€ za robociznę, drugie tyle za filtr. Olej na stacjach kosztuje około dychy za litr, to w hurcie da radę zejść do... 7-8€? W 80€ się zamknę?
  • Odpowiedz
@Amfidiusz: zależy jaki filtr, jaki olej... Jaki warsztat ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mi ostatnio w jednym warsztacie zaśpiewali za wymianę z moim olejem i filtrem 50EUR, a jeżeli olej od nich chyba 35. Generalnie cena będzie się wahała od 20 do 50 EUR. Nie radzę tego robić samemu gdzieś w "ustronnym miejscu", nawet jeżeli oddasz olej do utylizacji, bo może się znaleźć ktoś życzliwy.
  • Odpowiedz
@Amfidiusz: do Hondy kupowałem w Heuts, Valvoline Maxlife 10W40, a do Opla kupuję w Niemczech 15W40 Liqui Moly Formula Super (bo Opel lubi sobie wypić xD).

Niby w Actionie jest 10W40 i 15W40 od Valvoline, ale cholera wie czy to są pół-syntetyki czy mineralne i co to tak naprawdę za oleje... W litrowych butelkach.
  • Odpowiedz
  • 0
@Amfidiusz Nie wiem jak w Rotterdamie ale w Utrechcie wygląda to tak: kwik fit 99e ale zapisy 2 tyg do przodu. Ze swoim olejem i filtrem wyszloby 45 za wymiane. Pytalem sie jeszcze w jednym duzym warsztacie, ktory nie wygladal na zaden segment premium to mi zaspiewali 150-200.
Skonczylo sie na tym ze skorzystalem z uslug malego warsztatu obok za 120e. Kolega w ASO Peugeota zaplacil 140. No ale to tez ciezko
  • Odpowiedz
@geuze: a co jest złego w samodzielnej wymianie oleju? czy to jest zakazane? często w PL warsztaty chętnie przyjmują bo posiadają piece na olej, nie wiem jak tutaj ale tak samo powinni przyjmować do utylizacji
Polecam też od razu zrobić płukankę, mój olej zaraz po zalaniu i nasączeniu filtra był znów czarny:
howto:
https://www.youtube.com/watch?v=GG5ocwsytPY
  • Odpowiedz
a co jest złego w samodzielnej wymianie oleju? czy to jest zakazane?


@kici666: Niby nie, ale jeżeli nie masz do tego swojego garażu, gdzie nikt nie widzi, tylko zrobisz to np. na ulicy i trochę gdzieś "pokapie", to możesz mieć problemy.

często w PL warsztaty chętnie przyjmują bo posiadają piece na olej,


@kici666: No super, a potem zastanawiają się dlaczego w Polsce ludzie umierają na raka i jest smog (
  • Odpowiedz