Wpis z mikrobloga

Jakie jest to Stelvio? Jeździłem nim jakiś czas temu, podczas pierwszych ciepłych dni roku. To chyba najwyższy czas powiedzieć kilka słów o pierwszym SUV-ie Alfy :)
Krótko - moim zdaniem jest to nowe podejście do segmentu. Niesamowicie bezpośredni układ kierowniczy, masa własna sedana klasy D, brak większych tendencji do nad lub podsterowności. Nie brzmi to jak opis podwyższonego auta, ale tak właśnie w przypadku nowej Alfy jest.
2.0 280 KM i 5,7 sekundy do setki - takie wyniki osiąga Stelvio. Stosunek mocy do osiągów jest tu wyjątkowo dobry, a wynik podawany przez Alfę zgadza się z pomiarami.
Wnętrze - jest w porządku. Dużo ładnego (prawdziwego) drewna, przyjemna w dotyku skóra i aluminium (nie wiem czy prawdziwe). Trzyma poziom, stylistycznie się wyróżnia, a pod względem materiałów zdecydowanie nadąża za premium.
Ilość miejsca w środku jest wystarczająca, na długość porównywalna z Giulią, na wysokość i szerokość jest nieco lepiej. Dodatkowo, postrzeganą przestronność zwiększa duży szklany dach.
Hmmm, do czego by się tu przyczepić? Nie wiem. Może przydałoby się odrobinę lepsze brzmienie? A może szukam dziury w całym?
Fantastyczne auto.

Więcej fotek w komentarzach.

#carburator <-- mój tag motoryzacyjny
#alfaromeo #samochody #motoryzacja #alfaholicy
macq2309 - Jakie jest to Stelvio? Jeździłem nim jakiś czas temu, podczas pierwszych c...

źródło: comment_cLVy8UGxnzcqYTj1y9IAeIDYUhc80AZc.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@macq2309: Siedziałem ogladałem i macałem. Jakość wykończenia na mega dobrym poziomie. Materiały przyjemne w dotyku i dobrze spasowane. Kabina dobrze przemyślana, bez wpadek, sporo miejsca. Tylko te aluminiowe łopatki są troche za duże, ale bym z nich nie zrezygnował, bo wyglądają zajebiście( ͡° ͜ʖ ͡°) Bagażni też to ma sensowny i dobrze wykończony. Jakby mnie było stać to raczej bym wziął Stelvio jak daily.
@Freso: Oglądałem
  • Odpowiedz
@macq2309: Alfy zawsze kojarzyły mi się z takim wyszukanym wzornictwem, liderem w designie samochodów, i zawsze jakby wyprzedzały swoje czasy a mimo to nie wyglądały jak futurystyczne dziwadła podczas prezentacji... taki złoty środek

159 ma już 12 lat a nadal wygląda bardzo świeżo i poprzednie modele również wyglądają dobrze w porównaniu z konkurentami z ich epoki

ale tutaj moim zdaniem nie mają kompletnie żadnej przewagi nad wzornictwem w odniesieniu do Mazdy
crejzus - @macq2309: Alfy zawsze kojarzyły mi się z takim wyszukanym wzornictwem, lid...

źródło: comment_JMGqPGLrvIwOrLjjlwUD0BL7WEufdq0r.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@crejzus
Ta mazda już wygląda staro xD Gdyby nie ciekawy przód, to byłaby totalna padaka. Popatrz teraz na linię boczna Stelvio. Mazda za 10 lat bedzie stwarzać wrażenie, że maska jej się nie domyka a reszta auta jaby wzięta z innego modelu - przetłoczeń bocznych prawie nie widać. Stelvio i te jego dynamiczne linie tworzą jedną całość.
  • Odpowiedz
@macq2309
Jesli kiedyś jakimś cudem dostaniesz Disco Volante, to proszę pozwól mi jej dotknąć. Disco Volante to moje największe motoryzacyjne marzenie.
  • Odpowiedz
Jezdziłem tym wozem i powaznie myslalem o jego zakupie dla swojej dziewczyny. Realnie brakuje mi w nim dopieszczenia szczegolow wnetrza w kwesti materialowej. Np niefajny plastik na kierownicy z ktorym nic nie da sie zrobic. Podobnie nic nie da sie zrobic z brakiem obicia naturalna skora deski rozdzielczej. To detale ale dla mnie osobiscie wazne, a ktore w wozach za pewna cene powinny byc dostepne chocbyy jako opcja. Innymi slowy wybralem Jeep
  • Odpowiedz