Wpis z mikrobloga

Moja córka lvl3 zawsze bardzo mnie upomina, jak wymknie mi się jakieś przekleństwo z ust. Ba, powiem "pupa", to zaraz jest:
- Tatuuuuuuusiuuuuu - mów ładnie; powiedz: lalka
- Lalka
- powiedz: drzwi
- drzwi
- powiedz: rybki
- rybki
I tak za każdym razem mnie szkoli i wymyśla ładne słowa, a ja za karę muszę powtarzać. Nikt na niej tego nigdy nie wymuszał - sama wie, co jest brzydko, a co ładnie i upomina za każdym razem, a co najlepsze - to daje to efekty, bo się dużo bardziej kontroluję.
Ostatnio jednak bawiła się w naszej sypialni, a ja sobie pykałem w coś na komputerze - na sam koniec, trochę poszło nie tak, i wiedząc że mała jest w pokoju, żeby "zbluzgac" swojego przeciwnika online i rozładować złość, powiedziałem z goryczą:


Mała się odwraca i uśmiecha, mówiąc:
"Tak jest ładnie tatusiu - podoba mi się" :)
Odwzajemniłem uśmiech i udałem, że niby ok, byle nie drążyć tematu (w myśl zasady - im bardziej tłumaczysz, że tak nie można tym bardziej dziecko zrobi na przekór).
Nie później, jak za 10 minut dzwonek do drzwi, słyszę że wchodzi moja mama z tatą i jak zwykle gorąco się witają z małą, a ta do swego dziadka:


Myślałem, że się uduszę ze śmiechu, jak zobaczyłem ich miny xD xD xD
Żona próbowała zabić mnie wzrokiem ( ͡º ͜ʖ͡º)

#dzieci #rodzina #rodzicielstwo #rodzice #zonabijealewolnobiega #truestory i trochę #heheszki
  • 41
@chozi: Moja lvl 2,5 ostatnio powiedziała "kulde blade Zuzka" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Matka została przeze mnie potraktowana morderczyn wzrokiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Też się kontrolujemy (ja zacząłem się uczyć jak jeszcze żona była w ciąży xD), ale czasem jest naprawdę cięźko wyszukać jakiś zamiennik w podbramkowej sytuacji :)

PS. Mam ogromny podziw dla ludzi (ułożonych), którzy w dzisiejszych czasach decydują się
  • 5
@Funky666: ale cisnę z tej Latryny xD
Córce tylko jednej wybrałem imię: Laura - cholernie mi się podoba i żona nie miała nic do gadania. Ona zaś wybrała 2 pozostałym - Julię i Sandrę (która nota bene nadal nie wiem czemu na wykopie jest traktowana na równi z karyną).
Z synem był większy problem- teraz jest fejm na stare imiona typu: Jozek, Mietek, Antek, itp.
Tym razem wybraliśmy razem - będzie:
  • 0
@agaja: wiesz co ona mi kiedyś powiedziała? Ze mogłaby rodzic za inne kobiety! Ja się mało nie przewaliłem, bo widziałem jej ból. Tak czy inaczej każdy poród nie trwał dłużej niż 20minut od wystąpienia 1-szych skurczy :)