Wpis z mikrobloga

Mircy, sytuacja następująca - szukam drugie #motocykle po #bojowka125cc (nawinięte jakieś 3k w zeszłym roku, w tym prawdopodobnie +- 7k, w miare czasu, więc exp umiarkowany), po zdaniu na kat. A.

warunki:
- nowy
- cena do 25k, ewentualnie trochę więcej
- jazda 70% miasto i dojazdy, 30% turystyka - bardziej winkielki, zadupia i górskie trasy niżli królowanie na prostej - czyli
raczej nieduży i lekki
- moc wystarczająca do sprawnego wyprzedzania i utrzymywania znośnej przelotowej prędkości z plecaczkiem

Moto raczej do zastosowań utylitarnych niż hobbystycznych, nie da się ukryć

właściwie to wygląda jak przetarg rozpisany pod konkretną odpowiedź: #ktm Duke 390 po liftingu - na którego jestem ostro nagrzany, ale chciałbym wiedzieć czy w swojej fiksacji nie przegapiłem czegoś wartościowego. Biorę pod uwagę jeszcze #honda cbr500 i #kawasaki ninja 300, ale w pierwszym przypadku odrzuca mnie większa o 50 kg waga przy podobnej mocy, w drugim słabsze hamulce
  • 18
@gerard-kowalski: właściwie to nie mam ku temu jakiegoś ciągu, bo nie widzę specjalnie możliwości spożytkowania takiej mocy na drogach w PL. Nauczyłem się jakoś tak po frajersku stosować do zasad ruchu drogowego i nie planuję tego zmieniać ( ͡º ͜ʖ͡º) Spalanie to też wtedy inna bajka, a jak wspomniałem, moto potrzebuję użytkowe. Może kiedyś mi się zachce lytra, to kupię

inb4

kożdyn łodkręco


nie.
@gerard-kowalski: jasne, rozumiem :) zamiłowanie do niskich litraży mam po ojcu hobbyście-entuzjaście z lat PRL, okolice 50KM przy masie <150 kg odpowiadają mi bardziej na ten moment niż >70KM przy >200 kg

@SanFable:

może mniej, na autostrady nie nadaje się ;)


bardziej latanie koło komina mi w głowie, niż pchanie się na autostrady, ale obadam, thx
@Dr_Killjoy:

Wg mnie w Duke 390 pasażer musi bardzo kochać kierowce żeby wytrzymać więcej niż przejażdżkę po mieście, poza tym to krótki sprzęt, obecność pasażera musi spowodować przesunięcie środka ciężkości w tył i spore zmiany w trakcji .
Ale do miasta i solo bardzo fajny.

Gx
@Dr_Killjoy: Jak ma być nowy i do 25k PLN to raczej max 500 ccm ci zostaje. Ewentualnie może Ci się uda mt-07 wyrwać jak trochę dołożysz. Wszystko większe to już nowe ponad 30k PLN kosztuje.