Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zaczął się sezon weselny. Dostałem pierwszy raz zaproszenie od rówieśnika. Zacząłem sobie obliczać jaki jest koszt tego przedsięwzięcia:

1. Koperta 400 PLN wypada dać
2. Garnitur co najmniej 1000 PLN
3. Dojazd w dwie strony 150 PLN
4. Strój dla różowego 600 PLN
5. Fryzjer, dodatki, kwiaty itp około 200 PLN
________________________________
Razem to daje 2350 PLN

Nawet biorąc pod uwagę to że dobrze zarabiam, to jest to spora kwota. Odkładam na mieszkanie. Poza tym mam swoje hobby i wydatki. Jeżeli zaoszczędzę na garniturze to wyjdę w tym towarzystwie na wieśniaka/skąpca. Na kopercie też raczej zaoszczędzić nie można bo wesele jest w dobrej lokalizacji i to jest tak na styk, aby się za miejsce zwróciło. Kolega w sumie dobry nie chciałbym go zawieść, ale z drugiej strony koszta są niesamowite. Mirki co robić?

#wesele #slub #rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 187
  • Odpowiedz
2. Garnitur co najmniej 1000 PLN


Gdzie wy mieszkacie? Za dobry garnitur "z taśmy" (lokalna szwalnia, garniak bez plastiku) dałem 450 zł, a "na miarę" u krawca usłyszałem 650. Jak jeszcze kupiłem koszulę, krawat i spinki do mankietów, to poniżej 900 zł wszystko wszyło. xD
  • Odpowiedz
@stahustahowski

dobry garnitur tzn. 100% wełna czyli 1k+


Siedzisz w branży, czy tak #!$%@? od rzeczy? Widziałem takie kasztany 100% wełna, że szkoda gadać, garniturowcy potrafią specjalnie sprowadzać najgorszą na świecie wełnę o #!$%@? skrętności, żeby tylko napisać na metce "100% wool" i narzucić kilka razy większa marżę, żeby wydoić frajerów którym się wydaje, że to cokolwiek znaczy.
A kupisz taki przepłacony garnitur, to się spocisz jak w poliestrowym, a zemnie się
  • Odpowiedz
  • 2
ile pazerniaków się zleciało :) ja tam jak szedłem ostatnio do kumpla na wesele to się zajebiscie cieszyłem, że będzie fajna impreza, spotkam się ze znajomymi, razem popijemy, pobawimy się itp. A nie jęczałem na mirko że muszę zakupy zrobić. Parodia. Nie chcesz biedaku wydawać grosza to nie idź i nie zawracaj dupy. Później będziesz siedział naburmuszony bo wydałeś parę złotych. Nie wszytko się przelicza na pieniądze.

I jeszcze ta sukienka dla
  • Odpowiedz
To ile włożysz do koperty w znacznej mierze powinno być dyktowane zasobnością Twojego portfela


@InsaneMaiden: Nie wiem, z jakiego regionu Polski jestes - w moich stronach minimalna zawartosc koperty, ktora wypada dac, to usredniony koszt organizacji wesela na osobe. Czyli para w kopercie daje wlasnie cos kolo 300-400.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: @Instynkt:

1. Kopertę dać pustą, bo i tak nie będzie wiadomo od kogo
2. Garnitur za darmo od rodziny albo z Caritasu
3. Dojazd za free, bo zabierze ktoś kto jedzie (za paliwo nie zwracasz bo przecież i tak by jechał)
4. Strój dla różowego niepotrzebny jak się nie ma różowego
5. Za darmo można się samemu ostrzyc maszynką w domu (ewentualnie mama, siostra, brat). Kwiaty są dla pedałów.
  • Odpowiedz
garnitur za 300zlxDDD


@marihlana123: @vyvazani: hehe, znamy to, "garnituru za mniej niż 1000zł nie kupisz" i "dopłać pierdyliard k zł i kup coś porządnego" starter pack.

Idziesz na miejscowy bazar i za 250 zł są garnitury z najwyższej jakości poliestru.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: 3 dni temu kupiłem garnitur w "bytomiu" za 800zl z koszula i jedwabnym krawatem gratis. Nie wiem skąd jesteś, ale jak masz w miarę niedaleko do Łodzi to w rzgowie jest ptak outlet i można wyrwać na prawdę fajne garniaki nawet za 600zl od renomowanej firmy. Tak więc jak 1k na garniaki to aż za dużo, natomiast 400zl do koperty to za mało - chociaż ta stówę - dwie bym
  • Odpowiedz