Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zaczął się sezon weselny. Dostałem pierwszy raz zaproszenie od rówieśnika. Zacząłem sobie obliczać jaki jest koszt tego przedsięwzięcia:

1. Koperta 400 PLN wypada dać
2. Garnitur co najmniej 1000 PLN
3. Dojazd w dwie strony 150 PLN
4. Strój dla różowego 600 PLN
5. Fryzjer, dodatki, kwiaty itp około 200 PLN
________________________________
Razem to daje 2350 PLN

Nawet biorąc pod uwagę to że dobrze zarabiam, to jest to spora kwota. Odkładam na mieszkanie. Poza tym mam swoje hobby i wydatki. Jeżeli zaoszczędzę na garniturze to wyjdę w tym towarzystwie na wieśniaka/skąpca. Na kopercie też raczej zaoszczędzić nie można bo wesele jest w dobrej lokalizacji i to jest tak na styk, aby się za miejsce zwróciło. Kolega w sumie dobry nie chciałbym go zawieść, ale z drugiej strony koszta są niesamowite. Mirki co robić?

#wesele #slub #rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 187
  • Odpowiedz
dojazd 1700km w 2 strony

nocleg we własnym zakresie


@Konwerter: Moim zdaniem standardem powinno być zapewnienie gościom transportu lub noclegu i nie jestem w stanie pojąć, jak ktoś może o to nie zadbać. W takiej sytuacji odjęłabym koszt jednego lub drugiego od tego, co ma być w kopercie :|
  • Odpowiedz
W takiej sytuacji odjęłabym koszt jednego lub drugiego od tego, co ma być w kopercie :|


@Niedotykalna: I tak tez zamierzam zrobić. Na początku chciałem dac obfita kopertę bo nie narzekamy na hajs. Po wstępnej rozmowie i usłyszeniu że "prezenty nie ważne,byle będziecie" Myślę sobie ok. To spimy u rodziny jak zwykle? Nie rodzinka juz zjęta sami se organizujcie. Wtedy do mnie dotarło.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: a moze nie daj koperty tylko pojdz jak Cie zaprasza, sam nie jestem ochajtany ale nawet jak ktos dal by mi wycinki z gazet w kopercie to bym byl zadowolony ze przyszedl. Jak laska nie ma na sukienke to niech idzie z komunii

  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania no 400zł to takie minimum
2. Jak masz czarne materiałowe spodnie to dokup marynarkę granatowa. Koszulę białą znajdziesz.
3. Z tym nic nie zrobisz.
4. Różowy sam sobie nie kupi? Moja zawsze sobie sama za swoje kupowała.
5. Jakie dodatki? Na #!$%@? ci kwiaty? Nigdy nie dawałem. Sprawdź zaproszenie bo czasami piszą, żeby zamiast kwiatow dawac wino,kupon lotto itp.
  • Odpowiedz
garnitur za 300zlxDDD jak rozowa cos jebnie to nie wiadomo co zrobic. Kup garnitur za 300zl,spocisz sie jak swinia bedziesz #!$%@?ł,gowniany material,przetrzesz sobie krocze albo dupe,drugie tyle wydasz na poprawki chyba ze chcesz wygladac jak dałn albo ten człowiek z mema. Lepiej zainwestowac i miec na dluzej


@marihlana123: bo każdego #!$%@? stać, weź rozpęd i otwórz okno balkonowe w międzyczasie. Co masz robić potem chyba nie musze mówić.
  • Odpowiedz
@marihlana123: Ja kupilem garnitur welniany o cienkim włosiu120s za 650zł. Rogowe guziki i odpinane guziki na rękawach. Producenta materiału nie znam ale na tyle dobry że jest naszywka. Co prawda flanela ale widziałem na co się piszę
  • Odpowiedz
@Konwerter: Ja miałem ten sam problem w zeszłym roku. 190 cm here, 45 but. Teraz patrzę po historii przelewów na koncie, bo moja pamięć do liczb tak słaba.

Za garnitur w Vistuli ( http://vistula.pl/outlet-do--70/garnitury/garnitur-philo-vistula-red-1 ) dałem 650 zł, buty kupiłem fajne wiedenki w Bytomiu za 200 zł. Do tego jeszcze koszula i krawat w peeku za 150, ale to też dlatego, że udało mi się zbajerować dziewczyny w Bytomiu na zniżkę
  • Odpowiedz
@Konwerter

1800zł na start

Czo? W Bytomiu/Vistuli są zawsze "stałe promocje", gdzie za 500 zł kupujesz wełniany garnitur. Przy standardowych wymiarach za 850 zł można być przyzwoicie ubranym na wesele inb4 szarmant. Granatowy dopasowany garniak z welny 120's, biala bawelniana koszula, jedwabny krawat, skórzany pasek, spinki do koszuli, skórzane wiedenki, skarpety, lniana poszetka, majty chyba masz?

Zapewnienie noclegu dla "dalekich gości" to raczej standard.
@stahustahowski

dobry garnitur tzn. 100% wełna czyli 1k+
  • Odpowiedz
. Przy standardowych wymiarach


@NieRozumiemIronii: standard to jest do 188cm ja mam 193. 5cm niby nie duzo ale rękawy i za krótkie nogawki to troche obiach.

Zapewnienie noclegu dla "dalekich gości" to raczej standard.


( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) a po co jak konwerter sobie poradzi. Ja mam byc i dac kopertę,reszta nikogo
  • Odpowiedz
@marihlana123: może 300 to przesada ale 400-500 to spokojnie kupisz np. Taki Bytom który co chwile jest 50% off z wełny oczywiście. Lub jakiś inny tylko nie firmowy w tej cenie. Ps. Jak ktoś ma zamiar wydać 1k na garnitur Bytom to odradzam ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie jest wart swojej ceny za te pieniądze lepiej uszyć coś na miarę :€
  • Odpowiedz