Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zaczął się sezon weselny. Dostałem pierwszy raz zaproszenie od rówieśnika. Zacząłem sobie obliczać jaki jest koszt tego przedsięwzięcia:

1. Koperta 400 PLN wypada dać
2. Garnitur co najmniej 1000 PLN
3. Dojazd w dwie strony 150 PLN
4. Strój dla różowego 600 PLN
5. Fryzjer, dodatki, kwiaty itp około 200 PLN
________________________________
Razem to daje 2350 PLN

Nawet biorąc pod uwagę to że dobrze zarabiam, to jest to spora kwota. Odkładam na mieszkanie. Poza tym mam swoje hobby i wydatki. Jeżeli zaoszczędzę na garniturze to wyjdę w tym towarzystwie na wieśniaka/skąpca. Na kopercie też raczej zaoszczędzić nie można bo wesele jest w dobrej lokalizacji i to jest tak na styk, aby się za miejsce zwróciło. Kolega w sumie dobry nie chciałbym go zawieść, ale z drugiej strony koszta są niesamowite. Mirki co robić?

#wesele #slub #rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 187
  • Odpowiedz
@Konwerter: garnitur za 300zlxDDD


@marihlana123: jak OP w życiu garnituru nie nosił że jeszcze go nie ma to po cholerę ma wydawać więcej na jednorazową okazję? :) A jeśli zamierza używać, to przynajmniej kupi porządny i będzie miał na dłużej.
  • Odpowiedz
@kwiati: Wtf? nawet w Ptaku się raczej ceny całych garniaków zaczynają od 400-500. Do tego nie znam się na modzie, ale wyglądają one naprawdę kiepsko.
  • Odpowiedz
Strój dla różowego 600 PLN

To w sumie taniego masz różowego, moja potrzebowała by co najmniej 2 razy tyle:p

Natomiast co do kopert.
Już to pisałem nie raz przy okazji wpisów o weselach i powtorzę i tutaj. Ten zwyczaj to #!$%@? wieśniactwo.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wiesz, jak doliczysz jeszcze buty, koszulę, akcesoria (pasek, krawat/mucha, może spinki i inne pierdoły), gustowny zegarek itd to wyjdzie nagle 10k XD

Sam idę w gości za 2 tygodnie, garniak mam akurat całkiem niedawno kupiony, potrzebuję tylko uzupełnić podstawowe akcesoria których mi brakuje. Ale za jakiś czas znowu idziemy w gości więc będę miał już wszystko na gotowo.

Jeśli chodzi o kopertę dla kogoś niezbyt bliskiego, to powszechne jest przyjęcie
  • Odpowiedz
@eshape55: No to juz 300zł więcej wiec jednak dużo. ja nie mówie że każdy garnitur musi byc za 1k ale bądzmy sczerzy,jak sie nie trafi na okazje to za takie malutkie pieniądze można kupic tylko cos co wygląda jak garnitur:D
  • Odpowiedz
@lent: Dlaczego najtańsze materiały? Firma w której kupuje ma dostępne praktycznie wszystkie materiały wełniane dostępne na polskim rynku. Może Cię to zdziwi ale materiał na garnitur z najwyższej półki kosztuje jakieś 150zł. Firmy typu Hugo Boss itp. zdzierają z ludzi kase którzy płacą za logo.
  • Odpowiedz
@ErnestHeminglej: nie sprzeczam się, bo być może tak jest, ale osobiście - uwierzę jak zobaczę. Już kilka osób tutaj polecało mega tanie garnitury szyte na miarę zachwalając je na prawo i lewo, ale nikt nigdy nie odważył się ich tutaj pokazać. Osobiście uważam, że albo będzie słaby materiał albo słaba jakość.
  • Odpowiedz
@lent: Faktycznie jes to kwestia sprawdzenia i zweryfikowania. Ja kiedyś zamawiałem z chin tego typu garnitury za mniej więcej 500-700zł i faktycznie jakościowo wychodziło słabo. Ale od paru lat znalazłem firmę która dość nieźle sobie w polsce radzi bo ma dobrą jakość i normalne ceny i super wybór. Jak jesteś zainteresowany mogę ci na PW przesłać namiary bo mogę faktycznie polecić. Mi garnitur od nich kupowany starcza na 2-4 lata (przy
  • Odpowiedz
Różowy: Ja tam Was totalnie rozumiem, bo byłam ostatnio na weselu jako osoba towarzysząca i to naprawdę duży wydatek, jeśli się wszystko policzy. Niestety. Całe szczęście, że za dojazd i kopertę nie musiałam płacić. Zamiast kwiatów młodzi zażyczyli sobie coś innego i ten zamiennik wyszedł dużo drożej, niż kwiaty. To miał być alkohol i RiGiCz nie pozwalał na kupno byle czego...
I te 600 złotych dla różowego to jest tak naprawdę
  • Odpowiedz
Hmmm: Mam wrażenie, że odpowiadający dawno na weselu nie byli... Trochę się pozmieniało i wraz z rosnącymi cenami ubiorów weselny dress code mocno się poluzował. Poza tym typowo weselny garnitur przydaje się tylko na wesela/pogrzeby, więc jeśli ktoś nie jest pracownikiem zakładu pogrzebowego albo weselnym grajkiem to inwestycja raczej słaba. Przykładowo: jeśli jesteś w miarę wymiarowy (175-185 cm) to spokojnie wskoczysz w jakąś tanią marynarkę z sieciówki, przejdź się po dowolnej
  • Odpowiedz