Wpis z mikrobloga

Dorwała mnie dorosłość. Parę lat bawiłam się we własną firmę, ale wolne weekendy, święta, pewna wypłata zawsze na czas, pewna możliwość awansu i prawdziwy urlop z dodatkiem pod gruszą mnie złamały... i nadszedł strach. Pół życia byłam puczurem - nawet jako właścicielka małej firmy zatrudniającej kilka osób nosiłam rozchełstane glany 30-stki, włosy ułożone tak "żeby do oczu nie właziły" i make-up złożony z mydła i antyperspirantu.

Teraz startuję i to za niecałe dwa miesiące jako twarz dużej firmy (nie własnej), takiej z kontaktami międzynarodowymi, 700 pracownikami zatrudnionymi na stałe. Mam być sekretarką, tzw. asystentką zarządu - osobą przyjmującą gości. Mam duże doświadczenie w handlu - kontakt z ludźmi - spoko. Studia na wydziale zarządzania informacja - organizacja pracy biura - spoko. Parę miesięcy w Manchesterze- j. angielski - spoko.

Co mnie przeraża to to, że w szafie mam 4 czarne t-shirty z różnych festiwali fantastyki, dwie pary dresów, jedną parę jeansów i jedną koszulę w kratę, którą kupiłam na rozmowę o pracę. Kosmetyki mam jak kupiła mi je mama, albo któraś kumpela - pewnie nie wystarczy mi ich nawet na naukę szpachlowania...

#atencyjnyrozowypasek , #korposwiat , #korpobitch - pomocy?

Także #kiciochpyta :

Utrudnienia w :

#modadamska : 48 rozmiar garderoby po ciąży - także tanie i droższe sieciówki odpadają
#pokazkosmetyczke : mam bardzo wrażliwą skórę- AZS i nietolerancję parabenów oraz wazeliny kosmetycznej...

#logikarozowychpaskow - na co mi to było.

A na koniec - #wincyjtagow
  • 79
@kotekniecnotek mam taką - moja mama jest brafiterką. Co nie zmienia faktu że dalej nie lubię i boję się wysokiego stanu w spodniach. Co do bucikow - oksfordki nigdy mnie nie kręciły, za to mam jedne że skóry węża kosztowały trochę więcej.
@Bambro jak kiedyś będziesz kupował jacht to może się spotkamy. Pomyśl do tego czasu nad tym, że może po prostu jestem ładna, mam kwalifikacje i osobowość?
Pomyśl do tego czasu nad tym, że może po prostu jestem ładna, mam kwalifikacje i osobowość?


@rudaad: xD okej każdy ma jakiś kanon urody, ale dla mnie w rozmiarze 48 jesteś nawet poza zasięgiem postrzegania jako ładna, a dodając do tego to co napisałaś na początku to już jesteś poza zasięgiem poważnego traktowania. Teraz to już jesteś w zasięgu wręcz nabijania.

Powodzenia w nowej pracy ( ͡° ͜ʖ ͡
@rudaad: Jesli nie lubisz sie malowac i masz problematyczna cerę, zawsze mozesz ogarnąć coś w temacie peelingu kwasami, pomeczysz sie tydzień przy luszczeniu sie skóry i masz cerę jak pupa niemowlaka przez dluzszy czas. Nie wiem tylko jak to wygląda z AZS. Ale na serio warto. Udaj się kosmetyczki lub dermatologa i zapytaj, dla zabieganej osoby to czesto wybawienie i sporo zaoszczedzonego czasu rano.
@kotekniecnotek: Nie musisz, ja mam kilka drogich rzeczy, ale nie dlatego, że co miesiąc dobrze zarabiałam, czasami po prostu w firmie był mocno lukratywny miesiąc lub odkładałam na coś sobie dłuższy czas. Ew. zaprzyjaźniłam się z synową prezesa dużej firmy produkującej materiały budowlane, której teściowa notorycznie kupowała buty. Po rozwodzie mi się dostały, bo przypadkowo miałyśmy ten sam rozmiar i kształt stopy. Best deal ever!

@NiebieskaAlpaka: zapytam kosmetyczki, bo brzmi
@rudaad Ja mam ten problem, że mój styl to styl luja. Ale zastanawiam się nad odkładaniem na torebkę Kenzo.
Dobry deal, polecam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie tylko Ty. Ja też sobie ogarniam pewne rzeczy dzięki Twojemu problemowi. Gdyby jeszcze znalazła się dobra dusza co się zna na SH w #szczecin to byłoby cudownie.
@rudaad: Jak wpadniesz w wir dbania o siebie, to sama potem bedziesz innym udzielać rad ( ͡ ͜ʖ ͡) Mialam na studiach znajoma, ktora dorabiala sobie w gabinecie kosmetycznym i po wyplacie kolezanki robily jej peeling :D Bardzo sobie chwalila. Poznikaly jej wszelkie zaczerwienienia, blizny potradzikowe zmniejszyly sie i pojasnialy. Przestala używać podkladu, tylko lekki krem, podmalowała oko i wsio. Tylko tych kwasów jest sporo i
@NiebieskaAlpaka: Zostało mi 50 dni do rozpoczęcia pracy. Trochę to wszystko brzmi przerażająco, ale chyba poszukam kliniki urody, gdzie zatrudniają i kosmetyczki i lekarzy, bo trochę się boję kolejnych blizn, które powstały właśnie na skutek złażenia skóry. Jednak wizja braku obowiązku paciania się w kosmetykach co rano bardzo by mnie kręciła....
@rudaad oprócz peelingów kwasowych może pomóc mikrodermabrazja. Tylko oba mają taki minus, że potem przez jakiś czas trzeba bardzo uważać na słońce i trochę bardziej dbać o skórę. A tak oprócz tego dobry krem potrafi cuda ;)
@izycka z moją skórą nie znalazłam nic co by działało, nie podrażniało :/ mało kto coś konkretnego poleca, a próbki trudno. Albo moja niechęć do zakupów twierdzi, że trudno o próbki?