Wpis z mikrobloga

Dorwała mnie dorosłość. Parę lat bawiłam się we własną firmę, ale wolne weekendy, święta, pewna wypłata zawsze na czas, pewna możliwość awansu i prawdziwy urlop z dodatkiem pod gruszą mnie złamały... i nadszedł strach. Pół życia byłam puczurem - nawet jako właścicielka małej firmy zatrudniającej kilka osób nosiłam rozchełstane glany 30-stki, włosy ułożone tak "żeby do oczu nie właziły" i make-up złożony z mydła i antyperspirantu.

Teraz startuję i to za niecałe dwa miesiące jako twarz dużej firmy (nie własnej), takiej z kontaktami międzynarodowymi, 700 pracownikami zatrudnionymi na stałe. Mam być sekretarką, tzw. asystentką zarządu - osobą przyjmującą gości. Mam duże doświadczenie w handlu - kontakt z ludźmi - spoko. Studia na wydziale zarządzania informacja - organizacja pracy biura - spoko. Parę miesięcy w Manchesterze- j. angielski - spoko.

Co mnie przeraża to to, że w szafie mam 4 czarne t-shirty z różnych festiwali fantastyki, dwie pary dresów, jedną parę jeansów i jedną koszulę w kratę, którą kupiłam na rozmowę o pracę. Kosmetyki mam jak kupiła mi je mama, albo któraś kumpela - pewnie nie wystarczy mi ich nawet na naukę szpachlowania...

#atencyjnyrozowypasek , #korposwiat , #korpobitch - pomocy?

Także #kiciochpyta :

Utrudnienia w :

#modadamska : 48 rozmiar garderoby po ciąży - także tanie i droższe sieciówki odpadają
#pokazkosmetyczke : mam bardzo wrażliwą skórę- AZS i nietolerancję parabenów oraz wazeliny kosmetycznej...

#logikarozowychpaskow - na co mi to było.

A na koniec - #wincyjtagow
  • 79
@rudaad nie musisz się malować jeśli odpowiednio zadbasz o skórę :) nie używaj do twarzy w żadnym wypadku mydła, jeśli chodzi o dbanie o buzię to mogę polecić "Sekrety urody Koreanek" Charlotte Cho
A co do ubioru - jeśli nie nie brzydzisz najlepszym wyjściem jest lumpeks - masa ubrań po taniości i przede wszystkim przestrzał rozmiarów ze wszystkich sklepów. Na pewno coś znajdziesz. ʕʔ
@rudaad co to za firma, że zatrudnia pracowników na stałe?
Szukam takiej pracy ale zwykle tylko kończy się na gadaniu a żeby do notariusza iść to żaden pracodawca nie chce. Szukam stałej pracy by mieć ją do czasu emerytury.
@Krznl Ma rację jeśli chodzi o ciuchy. Często znajdziesz perełki w dużych rozmiarach. Poza tym z sieciówek mogę polecić C&A.
Zrób sobie jakąś bazę ubrań, które połączysz na wiele sposobów. Nie trzeba mieć dużo ubrań jak się dobrze zestawia. Jest pełno blogów ubraniowych plus size na których dziewczyny pokazują co i jak wygląda. I gdybyś chciała się dowiedzieć o krojach i innych pierdołach - Radzka na YouTube.
Fryzjer raz na jakiś czas
@Krznl: raczej muszę - mam chorobę skóry od wielu lat co zaowocowało przebarwieniami i bliznami, do tego mam małe dziecko - czyli dziś spałam może godzinę przez całą noc... Wypróbuję polecaną serię - jeśli sądzisz, ze naprawdę zdziała coś w dwa miesiące?

@mus_tang : kosmetyki, które mama mi kupiła to puder prasowany Lancome, tusz hugo bossa i pomadka heleny Rubenstein... Mam też płaszcz skórzany za 1,5k i jedna torebkę w tym
@mus_tang: najgorzej, że z firmy znam tylko dział informatyczny xD jeśli chłopaki mają coś za 2 k to pewni procka... albo kartę dźwiękową. Jeden z nich ostatnio słuchawki za tyle kupił.

@wiecejnizjednozwierze : spoko od kiedy skończyłam karmić jestem na diecie i dziennie po 3 serie planka, przysiadów, plus kardio robię. Także takie rady akurat średnio trafione ;)
@mus_tang: Fajnie jednak, że aż tak bardzo od ideałów w hr nie odbiegam mimo, że nie uczesana i umalowana bo, jednego z działu it już mam na stałe ;) Z resztą się dobrze kumpluję, gdyby nie ich wsparcie nie miałabym tej pracy - nie ma się co czarować. Dobre chłopaki, na poziomie, ciągle gramy razem w diabolo numer czy.

Mimo ciągle "puszczanego oczka" w twoją stronę, jesteś jedyną osobą, która poważnie
@rudaad myślę, że tak, dużo osób mówi, że nawet po dwóch tygodniach widziało różnice c:
C&A myślę że i rozmiarem da radę, jak nie to chyba też Taranko robi większe rozmiary i jest dość elegancko
@Krznl: Będę próbować - jutro matki bożej pieniężnej u niebieskiego :D ciii... Tobie też dzięki za porady. Nie miałam pojęcia gdzie w ogóle próbować.

@Ulubiona: Niestety. Jestem ze znacznie mniejszego miasteczka dużo bardziej na północy kraju... ale może na pierwszym prawdziwym urlopie zawitam do Wawy to będę słać pw czy jeszcze masz ochotę na wyjście? :)