Wpis z mikrobloga

@Diplo: na szczęście mi się nigdy nie zdarzyło takie coś. Maile zaczynam: dzień dobry Panie Januszu. Pewnie tylko czekać aż trafię na takiego.
  • Odpowiedz
@Diplo: no sorry, ale zwracać się po imieniu przy pierwszym kontakcie, kiedy się nie znacie? Jeżeli tak odpisał, jak zacytowałeś, to niezbyt delikatnie, ale ma rację - to nie jest właściwa forma. Nieważne czy się jest dyrektorem czy sprzątaczką.
  • Odpowiedz
@Diplo: Kolejna odsłona odwiecznej wojny o sposób rozpoczynania maila. Ludzie z kijami w dupie, którym się nic nie podoba, jak widać nawet "szanowny panie". Przecież "witam" jest złe, "dzień dobry" nie może być, bo nie wiadomo o której godzinie to ktoś przeczyta, tak że najlepiej chyba nie zaczynać od żadnego powitania.

Ludzie, którzy nie mają innych problemów. Żadnych. Ten jest kluczowy dla ich życia.
  • Odpowiedz
@Diplo:

A w Pol­sce? W Pol­sce jak w le­sie. Nie! W Pol­sce jak w chle­wie ob­sra­nym góem. Spoj­rzysz się na Po­laka-ro­baka, to jak zauważy, że jak się na niego pat­rzysz, to al­bo po­dej­dzie i ci wp**i, al­bo się spy­ta: Co k*o? Chcesz wp***l k*o? Pat­rzysz się na mnie na Po­laka-ro­baka? Wiesz kim ja jes­tem k*a? Nie mam pra­cy, k*a al­bo pra­cuję za
  • Odpowiedz
Przypomniała mi się aż jedna pasta XD
Masz w Polsce kilkadziesiąt firm i ich kilkuset/kilka tysięcy podwykonawców, które zajmują się wydobywaniem żwiru i jego sprzedażą ew. kupnem od innych firm i jego sprzedażą. Taki żwir jest potem używany przy niektórych budowach. Nie znam tajników żwirownictwa bo znalazłem się tam przez firmę organizującą eventy, w któryj pracuję i był to mój pierwszy kontakt z tą potężną branżą (żwir ma nawet swoich lobbystów w sejmie xD)

Najbardziej śmiechałem z kontrastu między poważnymi biznesmenami szefami międzynarodowych korporacji albo wielkich firm budowlanych a januszami kierownikami żwirowni gdzies w polsce b, którzy przyszli na imprezę garniturach z wesel i żarli jak opętani i narzekali, że piwa ani wódki nie dają tylko wino a oni przecież do warszawy z drugiego końca polski przyjechali to my ich powinniśmy ugościć jak tradycja nakazuje xD

Koło południa przychodzi dwóch januszy 100%. Garnitury z wesela syna i wypryskani wodą kolońską aż szczypało w oczy, pewnie po to żeby nie było czuć wódy bo widać, że obydwaj dzień wcześniej mocno pochlali bo się wyrwali od grażynek do wielkiego miasta. Według listy gości byli szefami dwóch żwirowni. Daję im identyfikatory i jeden janusz zobaczył, że niektórzy mają na identyfikatorach (wszystkie leżały na stole przede mną i jak gość przyszedł to dostawał) nie tylko imię i nazwisko ale też jaką funkcję pełnią np. "prezes" czy "dyrektor ds. technologii", a janusz ma tylko Janusz Cebulacki. No i zaczyna się kłócić, dlaczego on nie ma "prezes Janusz Cebulacki". Tłumaczę mu, że stanowisko dopisywalismy tylko wtedy gdy z jednej firmy jest kilka osób i musi być wiadomo kto jest kto a z jego firmy przyjechał tylko on. Poburczał pod nosem i poszedł. Po 15 minutach wraca ciągnąć za rękę jakiegoś jeszcze innego janusza
  • Odpowiedz
Słyszałem o pewnym Hiszpanie, którego oddelegowała centrala do prezesowania polskiemu oddziałowi pewnej korporacji.


@bluehawaii91: dziwne korpo, a z Hiszpanami też nie miałem problemu (a współpracowałem z kilkoma)
  • Odpowiedz
@Diplo: odpisałbym... "No Jasiek, nie wygłupiaj się... "

A na poważnie, to osobiście nigdy nie pisałem w taki sposób do kogoś, a w życiu trochę pism wysłałem..
Najbezpieczniejsza formą pasującą zarówno do sprzątaczki jak i prezesa jest po prostu "Szanowny Panie/Pani" imię jest już niepotrzebne..
Innym osobom do których pisałeś (mniej nowoczesnych) też mogło się to nie podobać, ale darowali sobie uwagi na ten temat.
  • Odpowiedz
@Diplo: klasyk XD pracowałem kiedyś na callcenter z ofertą Orange dla firm i nie jeden raz zostałem upomniany przez januszy biznesu z 2 osobowych firm za zwrot "Pan/Pani Januszu/Natalia etc". Moja reakcja był wtedy zazwyczaj śmiech i w przerysowany sposób zachwalalem ich firmy i zasługi jako abonentów Orange a Ci idioci nie byli w stanie wyłapać sarkazmu i jeszcze im się to podobało XDD
  • Odpowiedz