Wpis z mikrobloga

Nigdy nie zrozumiem ludzi, co zamiast wziąć sobie normalny kredyt i rozłożyć na dogodne raty, biorą jakąś #!$%@?ą pożyczkę w vivusach, providentach, pomarańczach czy innych gównach i jeszcze się cieszą, że im dali. A potem spłacanie prawie 2x tyle. Nie mogę tego po prostu pojąć. Niby mam #!$%@?, nie moje pieniądze, choć jak patrzę na znajomych co takie coś #!$%@?ą i za #!$%@? nie trafia do nich tłumaczenie, żeby poszli do byle banku na rogu i będą mieli o wiele korzystniejszą ofertę.
Jak można brać 5 tysiecy złotych pożyczki i spłacać 8 twierdząc, że to bardzo dobra oferta. #!$%@? dlaczego, dlaczego pytam się. I to wydaje się, że w miarę normalne osoby, nie jakieś kompletne tłuki. Niby taka bieda w kraju a ludzie za #!$%@? nie szanują swoich pieniędzy.

#przemysleniazdupy #gownowpis
  • 19
@Paczek_w_masle: @Bartdz: @cage20:

Właśnie w tym problem, że nie mają nasrane w bik, posiadają umowę na czas nieokreślony więc problem z wzięciem nawet sporej kwoty w normalnym banku nie było by problemem. Znam dwie takie osoby i kompletnie nie rozumiem ich toku myślenia. I ba, nie chodzi o jakieś tam wielkie pieniądze tylko wspomniane np. to 5 tysięcy bo brakowało do samochodu czy jakieś 2 tysiące bo lodówka się
@emitar: Właśnie wydaje mi się, że jeszcze dłużej, bo trzeba się chyba fatygować do jakiegoś biura? A ja biorąc kredyt w swoim banku wystarczy, że kilka razy kliknę i kasa od razu jest na koncie.
@rzeznia22
Vivusy i Wongi zdają się być dobrym rozwiązaniem,ale jednorazowym. Przy pierwszej pożyczce oddajesz,ile pożyczyłeś (0% RRSO), przy kosztach pożyczki dla Vivusa 1 zł, a dla Wongi 10 zł. Spłatę również możesz sobie zapewnić ratalną w tych firmach (Vivus rozkłafa na dwie miesięczne raty, Wonga na trzy). Wszystko,łacznie z weryfikacją,trwa tu 15 minut i jest jakąś alternatywą (nawet rzekłbym dobrą alternatywą) dla ofert bankowych.

Niemniej,każda kolejna pożyczka w tych firmach to już
Jak można brać 5 tysiecy złotych pożyczki i spłacać 8 twierdząc, że to bardzo dobra oferta. #!$%@? dlaczego, dlaczego pytam się


@rzeznia22: Bo im bank nie da kredytu? Myślisz, że bank sobie po prostu rozdaje pieniądze każdemu kolesiowi, którzy przekroczy próg ich placówki?