Wpis z mikrobloga

Za każdym #!$%@? razem.
Robi się ciepło więc w pracy wszyscy zaczynają nawijać o dietach i zdrowym jedzeniu. Wiadomo, forma zrobi się sama w miesiąc na diecie cud. I tak słucham i staram się nie odzywać bo obiecałem sobie nie gadać z normikami na temat szamy. Zwykle kończy się to tym, że padają ostre słowa, wszyscy czują się obrażeni jak im wytykasz brak wiedzy o podstawach etc.
I tak siedzę i padają moje ulubione zdania:

Bo musisz jeść 5 posiłków dziennie, od 3 tyjesz.

Bo 5 posiłków dziennie to jest zdrowo.

Bo te bułki pszenne to puste kalorie, przerzuć się na zdrowe pieczywo.

Bo Ty @root1 to jeszcze jesteś młody dlatego jesteś taki chudy, jak będziesz mieć 35lat to od tego jedzenia 2 posiłków dziennie będziesz gruby i to bardzo niezdrowe dla Twojego organizmu.

Jebnę sobie dietkę 1200kcal i w miesiąc będę taaaaka chuda.


Nie wytrzymałem, powiedziałem im co i jak. Wytłumaczyłem podstawy, pokazałem badania, jednym słowem wszystko, pełny serwis. I co?

Badania to można kupić.

To przecież logiczne, że jak jesz 5 posiłków dziennie to zdrowo.

Wszyscy tak mówią.


Nie mam #!$%@? już sił na tych ludzi.

#zalesie #dieta #mikrokoksy
  • 65
@prnppp: Wciąż, obawiam się że gość posiłkował się tym badaniem:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9405716

Ono zapoczątkowało mit o 30g białka/posiłek co potem zostało połączone z

jedz 5 posiłków bo nie tylko zdrowo (tak mówią wszyscy) ale też lepsze wchłanianie białka


Sporo już wpisów i opisów na ten temat widziałem.
Np tu: (Wpis od Lyle McDonalda)
http://www.bodyrecomposition.com/nutrition/what-are-good-sources-of-protein-speed-of-digestion-pt1.html
@chuckmls: Wycieczki osobiste też są częste.

ty taki mondry jesteś to czemu sam nie jesteś jak Ci panowie z MENS HELTA


Czas chyba #!$%@?ć dekę. Może też na kręgosłup pomoże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@prnppp: Ziom, ja podałem Ci badania na temat 30g białka/dzień i pokazałem wpis który o tym mówi, co de facto jest kontrą na stwierdzenie

cóż, badania co do 5 posiłków właśnie pokazują, że 5 posiłków dziennie jest jednak lepsze (różnica w syntezie białek)


Natomiast Ty nie jesteś w stanie pokazać tych badań. Twoją odpowiedzią jest:

Jak Ci się chce to poszukaj filmika u Jacka Bilczyńskiego. On na bank coś takiego kiedyś
@root1: widze ze jestes zielonka, a masz cos ciekawego do powiedzenia. Skoro juz uzbierales linkow zrob znalezisko, ew. Wpis na mirko ja na bank dam plusa. Zacznij przygode z mirko z przytupem, a jezeli to kolejne konto to zrob interesujacy comeback. Badz co badz ja z checia poczytam o zasadach zywienia, a i obalanie mitu 5 posilkow sie przyda do rozmowy przy grilu;)
@ssailorr: #!$%@?, napisałem Ci ładny wpis i przypadkiem zamknąłem kartę :(

W skrócie:
1. Sporo osób już o tym pisało, polecam pana @Polska5Ever. Prawilny mirek, dobra forma, sporo wiedzy.
2. Tak jak pisał @chuckmls - za mały jestem żeby wyglądać legitnie przy takich rozmowach.
3. Ciekawy wpis w tym temacie: http://www.leangains.com/2010/10/top-ten-fasting-myths-debunked.html
Dużo badań i linków do innych ciekawych wpisów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szpongiel: Za to, że masz 35 lat i jesteś chudy pomimo spowolnionego metabolizmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale tak ogólnie - nie mam problemów z nadmiernym fatem jednak no, szału nie ma ;)
@root1: aaa, no tak - sorry. Może zacznę jeść 5 posiłków dziennie i wincyj pączków to się "poprawię" xD
BTW. chudy to byłem nim zacząłem chodzić siłkę (70kg / 185 cm), a teraz trochę mięska jest, bo ok 85kg wagę udaje mi się utrzymać*


Z bodyfatem mogłoby być lepiej, bo oscyluje w okolicach 15% ale bez trzymania żadnej michy w tym wieku chyba nie jest źle.