Wpis z mikrobloga

Za każdym #!$%@? razem.
Robi się ciepło więc w pracy wszyscy zaczynają nawijać o dietach i zdrowym jedzeniu. Wiadomo, forma zrobi się sama w miesiąc na diecie cud. I tak słucham i staram się nie odzywać bo obiecałem sobie nie gadać z normikami na temat szamy. Zwykle kończy się to tym, że padają ostre słowa, wszyscy czują się obrażeni jak im wytykasz brak wiedzy o podstawach etc.
I tak siedzę i padają moje ulubione zdania:

Bo musisz jeść 5 posiłków dziennie, od 3 tyjesz.

Bo 5 posiłków dziennie to jest zdrowo.

Bo te bułki pszenne to puste kalorie, przerzuć się na zdrowe pieczywo.

Bo Ty @root1 to jeszcze jesteś młody dlatego jesteś taki chudy, jak będziesz mieć 35lat to od tego jedzenia 2 posiłków dziennie będziesz gruby i to bardzo niezdrowe dla Twojego organizmu.

Jebnę sobie dietkę 1200kcal i w miesiąc będę taaaaka chuda.


Nie wytrzymałem, powiedziałem im co i jak. Wytłumaczyłem podstawy, pokazałem badania, jednym słowem wszystko, pełny serwis. I co?

Badania to można kupić.

To przecież logiczne, że jak jesz 5 posiłków dziennie to zdrowo.

Wszyscy tak mówią.


Nie mam #!$%@? już sił na tych ludzi.

#zalesie #dieta #mikrokoksy
  • 65
@root1: Osoby normalne mając 5 posiłków dziennie mają mniejsze prawdopodobieństwo niepodjadania między posiłkami. Weź mi pokaż Janusza czy Grażynę na IF którzy są w stanie przez 12h nic nie jeść i nie ulec pokusie jak Iwonka w pracy pączkami częstuje.
Z tymi bułkami pszennymi też mają rację. Wiadomo ostatnio modne jest "jedz co chcesz tylko licz makro" ale bułka pełnoziarnista żytnia będzie zdrowsza od pszennej. Więcej witamin i minerałów z pełnego
@ethics: A tak żeby jeszcze powiedzieć konkretniej:

Osoby normalne mając 5 posiłków dziennie mają mniejsze prawdopodobieństwo niepodjadania między posiłkami.


1. To tylko Twoja opinia, użycie słowa "prawdopodobieństwo" jest tutaj niewłaściwie (zwłaszcza, że nie podałeś dlaczego).
2. Badania pokazują, że .... (są badania które pokazują odwrotność tego co powiedziałeś, jednak ich nie zacytuję bo imho za mała grupa kontrolna + korelacja a nie związek).
3. Wszystko zależy od czlowieka - jeśli jesteś
@ethics:

Pokaż mi jak układasz normikowi dietę 2k (...) dietę oprzesz na bułkach pszennych i 3 posiłkach xD


Kolejny raz - Zupełnie nie zrozumiałeś tego co jest tam napisane i teraz próbujesz przeciągnąć dyskusję w zupełnie inną stronę.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania :(

edit:
A żeby Ci ułatwić:

Bo te bułki pszenne to puste kalorie


Jeszcze łatwiej:

PUSTE KALORIE
@Nova24: Słucham tego od tygodnia. Jak im wytłumaczyłem i dałem linki do badań to dochodzą dziwne spojrzenia jak próbują coś o tym gadać.
Zeby było śmieszniej, nikt nie przeczytał tego co im wysłałem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@webdruid: Po drugim razie najlepiej dać sobie spokój bo i tak nie przegadasz. Ja moją żone, która uważam za ogarniętą umysłowo od miesiecy staram sie przekonać ze od przysiadów i martwego ciągu nie zamieni się w przerosniętego mięsniami potwora, nawet gdyby bardzo tego chciała. No ale bez skutku, bo wiadomo że jak się dźwiga duże ciężary to sie rośnie, nie ważne czy akurat jesteś na masie czy na redkucji. Szkoda gadać.
@root1: cóż, badania co do 5 posiłków właśnie pokazują, że 5 posiłków dziennie jest jednak lepsze (różnica w syntezie białek), ale różnica ta jest tak mała, że raczej nie warto sobie tym zaprzątać głowy.
@prnppp: Jacek Bilczyński?
Ten co go Patryk nie raz i nie dwa orał?
Może on omawiał te badania odnośnie 30gramów białka które zapoczątkowały ten mit?