Wpis z mikrobloga

Farmaceutów, którzy zasłaniają się klauzulą sumienia i nie sprzedają tabletek antykoncepcyjnych/prezerwatyw powinno się dyscyplinarnie zwalniać. To jest nie do pojęcia, że szamańskie myślenie ma pierwszeństwo przed racjonalnością. Te osoby są niezdolne do wykonywania zawodu.

#gownowpis
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@agaciksa: tak na serio to nie jest taki zły pomysł, w sensie - możesz sobie nie chcieć/nie lubić czegoś, ale jak k---a Cie zatrudniają na dane stanowisko to albo to robisz albo zmieniasz pracę, ffs. Nie musisz przecież sprzedawać mięsa jeśli Ci to nie pasuje.
  • Odpowiedz
@Impresjonista: O tak, różnimy się.
Według mnie o nowym życiu można mówić po 14 dniach od zapłodnienia, wtedy zarodek podlega implantacji w macicy, wtedy też pojawiają się listki zarodkowe, które są faktycznym początkiem różnicowania tkanek i organów.
Wiadomo, każdy ma na ten temat swoje zdanie.
  • Odpowiedz
Sztuczne - farmakologiczne uniemożliwienie np zagnieżdzenia się w ścianie macicy - jest przerwaniem życia.


@Impresjonista: co ty p--------z? Wiesz, co znaczy słowo "przerwanie"? Żeby coś przerwać, musiałoby się coś zacząć.

Antykoncepcja nie jest leczeniem, a środki - lekarstwami.


jak nie?? Hormony przepisuje się także leczniczo.
  • Odpowiedz
@Impresjonista: przysięgę Hipokratesa? Mówisz o tej przysiędze składanej na Apolla i Asklepiosa która zabrania się dzielić wiedzą medyczną z ludźmi którzy nie są synami lekarzy i usuwać kamieni nerkowych? Nikt jej nie składa od dobrego czasu. Tak tylko mowie, pls nie zacznij mi za to grozic smiercia panie wolnosciowcu, bo cos widzie ze wolnosc wolnoscia ale do zabijania za poglady to jestes pierwszy
  • Odpowiedz
@wellhellothere: przescrolluj trochę, bo jest to wyrwane z kontekstu ale napisałem jasno:

jeśli można spytać - do czego przypisujesz życie? Wyobraź sobie, że robią ci biopsję igłą i wyciągają z głębokości 3cm komórkę z mięśnia czworogłowego. Jest to żywa Twoja komórka mięśniowa. Plemnik jest żywą twoją komórką. Ale nie stanowią i to, i to, i komórka jajowa - nie stanowią życia. Połączenie zaś plemnika i komórki jajowej stanowi nowy organizm, nowe życie. Owszem, niesamodzielne od momentu zapłodnienia do jakieś roku po narodzeniu
  • Odpowiedz
Farmaceuci nie mogą zasłaniać się klauzulą sumienia. Jedyne, co możemy robić to powoływać się na ustawę Prawo Farmaceutyczne, która pozwala nam nie wydać leku pacjentowi, gdy stwierdzamy, że jego wydanie może spowodować zagrożenie życia pacjenta.
  • Odpowiedz
Pieniądze przestaną się zgadzać, to i przekonania się zmienią ;-)


@a__s: ale wiesz, że nie wszystko na świecie kręci się wokół pieniądza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do pierwszej części to zgadzam się. Nie ta, to inna apteka. Nie ten lekarz, to inny. Nie żyjemy na pustyni czy na środku Syberii
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: kompletnie nie zrozumiałeś co napisałam. Nikt wegetarianinowi nie broni pracy w mięsnym o ile normalnie będzie pracował tam jak każdy inny. Chodziło w tym przykładzie o to, że jeśli ktoś ma z czymś problem to nie wybiera zawodu, który koliduje z jego przekonaniami. To jest wolność i wolny wybór. Podjęcie pracy [a wybór jest gigantyczny], która może ścinać się z moimi przekonaniami i oczekiwanie, że najwyżej się dostosuje resztę
  • Odpowiedz
@Impresjonista:
CIĄŻA zaczyna się w momencie zagnieżdżenia tego połączonego plemnika i jajeczka w macicy. Czyli wg ciebie ciąża pozamaciczna to też życie i nie wolno jej usuwać?

Ale z czego leczą środki antykoncepcyjne? z ciaży?


Proponuję się przejść do ginekologa i z nim porozmawiać, bo nie masz najwidoczniej najmniejszego pojęcia o funkcjonowaniu organizmu kobiety. Środki antykoncepcyjne (hormonalne) stosuje się m.in. do leczenia i zapobiegania torbielom jajników i ogólnie różnych zaburzeń
  • Odpowiedz
@szpongiel: @JakisTakiNick: właśnie poczytałam sobie co nieco więcej wypocin tego typa. Nie ma takiej podstawowej wiedzy, że kobiety, a nawet nastolatki, stosują antykoncepcyjne środki hormonalne do leczenia hormonalnych schorzeń, a wypowiada się na temat powstawania ŻYCIA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
szkoda nerwów na takiego debila radykała, niech idzie w cholerę na #czarnolisto ;)
  • Odpowiedz
@Impresjonista:

: ale ty czegoś nie rozumiesz. To nie jest sprzedawanie mięsa. To jest apteka. Ludzie idą do tego zawodu składając przysięgę Hipokratesa Antykoncepcja nie jest leczeniem, a środki - lekarstwami. Jeżeli pracownik apteki nie chce przykładać ręki do procederu nieetycznego - ma prawo odmówić.


W sumie można by tak na to spojrzeć, wtedy wystarczyłoby po prostu wywalić antykoncepcje z aptek i zostawić ja w detalu, gdzie nikt nie ma prawa Ci odmówić
  • Odpowiedz