Wpis z mikrobloga

Farmaceutów, którzy zasłaniają się klauzulą sumienia i nie sprzedają tabletek antykoncepcyjnych/prezerwatyw powinno się dyscyplinarnie zwalniać. To jest nie do pojęcia, że szamańskie myślenie ma pierwszeństwo przed racjonalnością. Te osoby są niezdolne do wykonywania zawodu.

#gownowpis
  • 85
  • Odpowiedz
@piker: no to pogratulować i pracodawcy doboru pracownika i tej kobiecie wyboru pracy;

jednak zdawało mi się, że muzułmanie są tak bardzo przeczuleni, że koło wieprzowiny w ogóle by nie przebywali...


@agaciksa: Tesco ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@agaciksa: To samo można zrobić w aptece - podejść do innego okienka. Na moim niedużym osiedlu jest 5 aptek w promieniu 300 metrów, zresztą niedawno był wykop o tym, że apteki zalały Polskę.

Eh, na zachodzie nawet trawa bardziej zielona.
  • Odpowiedz
@piker: tak, Polska to kraj aptek i to nie od kilku miesięcy. Jakieś 5 lat temu czytałam artykuł o tym, że dla obcokrajowców to jedno z pierwszych skojarzeń z Polską. Ale całe to zamieszanie jest bez sensu, nie po to są sprzedawcy żeby zasłaniać się swoją wiarą.
  • Odpowiedz
@nogazwezza: komórka jajowa nie stanowi nowego życia, plemnik nie stanowi nowego życia. Ich połączenie tworzy nowy kod genetyczny, nową jakość, nowe życie. Sztuczne - farmakologiczne uniemożliwienie np zagnieżdzenia się w ścianie macicy - jest przerwaniem życia. Nie możesz zmuszać ludzi którzy nie chcą do tego przyłożyć ręki, by rękę przykładali, no chyba że jesteś faszystą czy innym totalniakiem - ale to wtedy dajesz nam Wolnym Ludziom prawo pozbyć się śmiecia
  • Odpowiedz
@Maglev: @hellyea: a pewnie, najlepiej wszystkich do kołchozu, co się będzie szpagateria stawiać. Co mnie to obchodzi że Twój biznes, masz sprzedawać to co wszyscy inaczej won. Najlepiej wywłaszczyć takiego. Ja mówię co ma kto sprzedawać, ja! bo moja racja jest najmojsza.

a już bardziej serio, kim wy w ogóle k... jesteście żeby mówić ludziom co mają robić? Jak wegetarianin chce Sobie prowadzić sklep mięsny to jest to
  • Odpowiedz
@Impresjonista: Ty lepiej wróć na lekcje biologii a nie tylko z Wikipedii się ucz, w szkole Ci to prościej wytłumaczą.
Dla Ciebie uniemożliwienie zapłodnienia jest przerwaniem życia?
Pytam ponownie, gdzie tam jest życie skoro do zapłodnienia nie doszło?
  • Odpowiedz
@Impresjonista: Z twoimi "biologicznymi" wnioskami nie będę polemizował, zrobił to już ktoś wyżej. Z kolei zastosowane przez ciebie odwołania do historii działają tylko i wyłącznie na twoją niekorzyść. Wszystkie totalitaryzmy wynikały z radykalizmu, na jaki niewątpliwie chcesz przyzwolić. Zapominasz jednocześnie chyba o najważniejszej zasadzie wolności, która kończy się tam gdzie zaczyna ta innego człowieka. Dokładnie z tym mamy do czynienia debatując o jakichkolwiek klauzulach, de facto braku, sumienia.
@adamopol
  • Odpowiedz
Farmaceutów, którzy zasłaniają się klauzulą sumienia i nie sprzedają tabletek antykoncepcyjnych/prezerwatyw powinno się dyscyplinarnie zwalniać.


@Maglev: Wystarczy po prostu omijać takie apteki. Pieniądze przestaną się zgadzać, to i przekonania się zmienią ;-)
  • Odpowiedz
@Sasior: radykalny jesteś i to w sposób fundamentalny. Właśnie z takich jak ty wzięli się naziści. Pieprzone totalniackie śmieci. Wara od Wolności.
@nogazwezza: o jakim konkretnym środku teraz mówimy? Bo ja mówię o środkach po. A ty o środkach przed usilnie przypisując mi, że mylę pojęcia.
Sprawa jest prosta. Zdrowy organizm ludzki to płodny organizm ludzki. Albo bezpłodny organizm ludzki. Antykoncepcja polegająca na czasowym wyłączaniu poprzez hormony normalnego
  • Odpowiedz
@Impresjonista: Mówię o środkach przed, bo tego dotyczy ten wpis, nie było tam ani słowa o środkach po.
Co do odmowy sprzedaży tego w aptekach zgadzam się z Tobą, jest wolny rynek, niech robią co chcą, nie sprzedadzą mi tu to pójdę do innej, ich strata.
Ja się przyczepiłem tylko do tego, ze niby tabletki antykoncepcyjne zabijają jakieś życie, a jak się okazało, Ty pisałeś o tabletkach po.

  • Odpowiedz
@nogazwezza: jeśli można spytać - do czego przypisujesz życie? Wyobraź sobie, że robią ci biopsję igłą i wyciągają z głębokości 3cm komórkę z mięśnia czworogłowego. Jest to żywa Twoja komórka mięśniowa. Plemnik jest żywą twoją komórką. Ale nie stanowią i to, i to, i komórka jajowa - nie stanowią życia. Połączenie zaś plemnika i komórki jajowej stanowi nowy organizm, nowe życie. Owszem, niesamodzielne od momentu zapłodnienia do jakieś roku po
  • Odpowiedz
@LowcaZMroku: serio najgorszy lekarz, jakiego spotkałam, pomijam całość wizyty i nieprzyjemne potraktowanie, ale puenta wizyty była taka, że w dupach się mlodym przewraca, że nie chcą robić dzieci, nieważne, że nie mam męża ani kasy, ale nawrzeszczała na mnie, że uwaga, jestem nieodpowiedzialna, że mi się wydaję, że mam dużo czasu i ani się obejrzę nie będę mogła mieć dzieci, że ona jest przeciwna antykoncpecji, że niż demograficzny, że wygodnickie
  • Odpowiedz