Wpis z mikrobloga

#zalesie #chwalesie #trawnik #budujzwykopem #siejzwykopem

1 tona ziemi przewieziona taczkami i rozrzucona ręcznie
15 ton piasku zamówione i rozrzucone ręcznie łopatą - tworząc 5cm warstwę na 300m2
1500 litrów ziemi do trawników na przykrycie nasionek
3 godziny podlewania
3 krotne wałowanie ziemi przed i jedno wałowanie po posianiu.
25kg nawozu do trawników rozrzucone.
niezliczone godziny grabienia, plantowania, wkopywania borderów
Przenosiny 2mp drewna opałowego w inne miejsce - tam gdzie w przyszłości będzie szopa.
3 godziny podlewania.
9kg mieszanki trawy Holenderskiej firmy Barenbrug Elite

Mam już serdecznie dość, jak ten trawnik nie będzie najładniejszy we wsi to się potnę.
Pobierz Afropolon - #zalesie #chwalesie #trawnik #budujzwykopem #siejzwykopem

1 tona ziemi...
źródło: comment_B2wWxWy5le1SxMyUEoVqWWGZYA74CztZ.jpg
  • 47
@Afropolon: Koszenie, podlewanie (chyba najważniejsze - nie da się tu za wiele zaoszczędzić), nawożenie, odchwaszczanie (chwastox na zmianę ze starane) a na wiosnę zbieranie mierzwy (ja dzisiaj akurat to robię: aerator z założonymi drapakami + kosiarka do zbierania - dwa razy na krzyż). No i jesienią kosiarką zbieram liście, żeby z grabiami się nie męczyć. W ten sposób ze zwykłej łąki na gównianej siwce mam całkiem ładną trawkę. Nacinanie darni sobie
@Afropolon: Ja wiem czy masa? Mnie najbardziej wkurza podlewanie, bo nie ma przebacz - latem na około 600m2 trawnika trwało to z 5 godzin dzień w dzień na dwa duże "wachlarze" gardeny. Dlatego na drugiej części trawnika, którą dopiero w tym roku będę siał, zrobiłem sobie od razu system podlewania. Koszenie to robota raz na tydzień, nawet niespecjalnie męcząca. Aerator raz na rok, nawożenie to w ogóle maks godzina 3-4 razy
@JarosG: Zaprojektowałem sobie nawodnienie, ale sprawa zawisła na akceptacji "kerowniczki" Która to jest tak bezczelna że woli żebyśmy sobie jakąś szafę kupili zamiast to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Afropolon: i jeszcze ci ktoś powie że chodzi na siłownie ćwiczyć hehe
pozdro ja ostatnio spuszczałem drzewa też niezła praca :D
efekt ze zdjęcia powalający . daj tylko zdjęcie całego horyzontu np. w porównaniu z sąsiadami pozdro ;d
@Afropolon: Gratuluję zapału. Ale odłóż sobie od razu parę złotych bo za jakiś miesiąc lub dwa #!$%@? się, że efekt jest #!$%@?, chwastów narosło i położysz z rolki xD. Wiem z doświadczenia ;), też się kiedyś bawiłem tak jak ty.