Wpis z mikrobloga

#basen #plywanie #sport
#plywajzwykopem W ramach urozmaicenia #bieganie, chciałbym trochę popływać. Uczyłem się trochę pływać ok. 10 lat temu (kraulem i na plecach), ale nie miałem do końca dobrej techniki i nie wiem czy nawet bym przepłynął cały basen. Od tego czasu w ogóle nie pływałem. Jak w ogóle wziąć się za naukę pływania - prawie całkowicie od podstaw? Szukac jakichś instruktorów czy coś samemu? Jak najlepiej to zrobić?
  • 3
@homoturpis: poszukaj kursów doskonalenia pływania, ew. jakichś indywidualnych instruktorów (tylko że to będzie rzecz jasna drogo :) Ze sto lat temu chodziłem na taki kurs na Koronie...
@homoturpis: oczywiście najlepiej instruktor.... Ale jakbyś chciał sam popróbować, to gorąco polecam Swimming Made Easy: The Total Immersion Way for Any Swimmer to Achieve Fluency, Ease, and Speed in Any Stroke i w ogóle Total Immersion (książki, video, instruktorów). Owszem, znajdą się krytycy tej metody (może nie jest idealna do sprintu) ale dla mnie w podobnej sytuacji jak u Ciebie (ale nie mam możliwości na regularne spotkania z instruktorem, bo dużo