Wpis z mikrobloga

Jest jakiś motocykl o pojemności 125 (łapiący się na B), który będzie dobry dla osoby o wzroście ok 180cm?
Najlepiej typu chopper lub jakiś motocykl "klasyczny".

Dlaczego tak, dlaczego nie prawo jazdy i coś o większej pojemności? Bo ma to być motocykl (prezent) dla mojego ojca który wkrótce będzie miał 55 urodziny i szczerze mówiąc nie wiem czy ogarnie egzamin teoretyczny (przy kompie) i później praktykę. Samochodem jeździ od ponad 30 lat, kiedyś jeździł też jakimiś Junakami i WSKami i wspominał mi jakiś czas temu, że chciałby jeszcze kiedyś się przejechać motocyklem :)

Czy jest coś sensownego do wyboru? A może nie Chopper tylko właśnie coś w stylu WSKi? Chciałbym jednoczenie żeby motocykl był możliwie bezawaryjny.

Będę wdzięczny za wszystkie porady :)

#motocykle
  • 11
@lukasz_: Jeżeli Twój ojciec jeździł WSKą to wydaje mi się że najlepszą opcją byłoby znalezienie odrestaurowanej sztuki. Ewentualnie MZ ETZ 125? Na choppery bym raczej nie patrzył chyba że ojcu takie motocykle się podobają. Pozycja się jednak trochę różni od w/w klasyków więc bez przymiarki bym się na choppera nie zdecydował. Ogólnie rzecz biorąc jest to temat rzeka. Jeżeli ma to być prezent niespodzianka to stawiałbym na klasyka. W przeciwnym razie
@lukasz_: Był nowy*, kupowany w UK, rocznik 2013, na tym etapie niecałe 15 tysięcy na liczniku, jedyne co było robione to standardowe, okresowe wymiany (filtr oleju, świece, etc.). Z modyfikacji, to zębatki były zmienione, żeby trochę zwiększyć Vmax (teraz leci 115km/h po płaskim jak wiatr nie wieje w twarz z kierowcą 80kg). Na razie hula, ale jestem dobrej myśli - w końcu na drogach można spotkać roczniki 98-02 które cały czas