Wpis z mikrobloga

Dziś widziałem reklamę deichmann z Margaret i na koncu padlo haslo "dziewczyny rzadza" - przeciez to seksistowskie! dlaczego tylko dziewczyny maja rzadzic? co tu sie #!$%@?? gdzie te parytety o ktore tak walcza feministki? czego sie nie buntuja w takich sytuacjach?

#feminizm #feministki #bekazfeministek #heheszki - bo oczywiscie mnie to nie oburza - wrecz mam na to #!$%@? - ale ciekawi mnie stanowisko feministek na ten temat.

Oburza was taka reklama?

  • Tak 81.1% (894)
  • Nie 18.9% (208)

Oddanych głosów: 1102

o.....k - Dziś widziałem reklamę deichmann z Margaret i na koncu padlo haslo "dziewcz...
  • 44
@BlueSpark:

Feminizm (łac. femina ‘kobieta’) – ideologia, kierunek polityczny i ruch społeczny związany z równouprawnieniem kobiet.

Niby wikipedia to zadne zrodlo no ale tu sie akurat chyba nie myli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
gdyby chodziło im o równość, w samej nazwie byłyby wyszczególnione dwie płcie. A jest tylko jedna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@BlueSpark: Ponieważ chodziło o równouprawnienie kobiet w stosunku do mężczyzn. To mężczyźni wtedy wyłącznie rządzili i stanowili prawo. Z czasem pojęcie feminizmu się rozszerzyło. To nie jest błąd leksykalny.

@onsok: Też zwróciłam uwagę na to hasło. Ono pewnie podpada pod popularną "dyskryminację pozytywną". Czyli można mówić
@onsok: masz tak #!$%@? że obejrzałeś ten spot i jeszcze naskrobałeś o nim posta ( ͡° ͜ʖ ͡°) zastanawia mnie tylko ile razy te same żarty (np. takie coś feministkami) będą plusowane tutaj
@zwaldemar: haslo padlo na samym koncu ( ͡º ͜ʖ͡º) skad mialem wiedziec? ;> a posta naskrobalem zeby zasiegnac opinii feministek co o tym sądzą - to jakis problem? tak, mam #!$%@? na to ze w reklamie za sprawa tego hasla kobiety zostaly przedstawione jako ktos lepszy od mezczyzn (a nie taki sam), ale ciekawi mnie czy feministki tak samo ochoczo będą się buntować "oj nie nie