Wpis z mikrobloga

Mirki które skończyły #informatyka - czy te studia coś wam rzeczywiście dały pod względem wiedzy? Pytam, bo jestem na pierwszym roku, i jak na razie nie nauczyłem się nic przydatnego, i mimo, że w spisie widzę kilka interesujących przedmiotów, to czuję, że mógłbym lepiej zagospodarować te pozostałe 2 lata samemu, robiąc ew. kursy internetowe, np na #udacity, i po prostu ćwicząc. W papierek mam #!$%@?.

#pytanie #studia
  • 60
@kocham_jeze studiuje infe i nie wiem gdzie ci ludzie studiowali, że mają takie doświadczenia. Racja, że jest sporo mniej przydatnych rzeczy, ale studia raz, że dają Ci papierek (spróbuj być na wyższym stanowisku bez niego), a dwa, że narzucają ci pewien schemat pracy, który mało kto byłby w stanie narzucić sobie samemu, bo nikt nie jest przecież masochistą. Albo faktycznie jesteś super zdyscyplinowany i poświęcisz od tej pory 8h dziennie na rozwój
@kocham_jeze: pierwszy stopień może się przydać. Ja akurat mam tylko inżyniera. Jest to o tyle spoko, że otwiera Ci drogę do praktycznie wszystkich ogłoszeń rekrutacyjnych. Bo wyższe to wyższe - nie ważne czy inż, czy mgr czy lic. I to w sumie jedyne co dostajesz. @j4ace: masz takie zdanie, bo właśnie studiujesz. Max 5 po studiach będziesz miał takie samo zdanie jak reszta, którą wspominasz.
@qbicone a czy uważasz, że jakaś wielka krzywda ci się stała, bo studiowałeś? Czy gdybyś tego nie robił to miałbyś teraz lepsze stanowisko czy cokolwiek?
@kocham_jeze: ciekawej wiedzy raczej nie dostaniesz, ale i tak warto. Zdobędziesz trochę znajomości i później wbrew pozorom sam tytuł może ci się przydać.
Ale z tym, że bez studiów można bez problemu znaleźć pracę i że większość nie patrzy na wykształcenie dyskutowowac nie będę, bo to też prawda.
@kocham_jeze: da sie samemu nauczyć tego wszystkiego szybciej, ale wiele firm ktore jako wymog maja wykształcenie wyzsze i mozesz byc lepszy niz koledzy którzy maja papier ale bez papieru niebeda nawet z toba rozmawiać. Co ciekawe w korpo wumogach czesto jest wyzsze ale bez roznicy jakie, znam ludzi co maja skończone psychologie czy budownictwo i pracuja w tych korpo :)
@kocham_jeze: zaraz będę się bronił na studiach w UK - niby czegoś się tak uczę, ale zdecydowanie musiałem sam się doszkalać w domu; najwiecej nauczyłem się na obowiązkowych rocznych praktykach na trzecim roku i gdyby nie to ile kasy władowałem w te studia to na czwarty bym pewnie nie wrócił tylko został w pracy xD

@kocham_jeze: studia daja bardzo wiele. Ludzie którzy mówią że studia to gówno to głównie ci którzy na nich nie byli, #!$%@? ich albo byli słabymi studentami. Głównie to ludzie znający jedną technologię. Także sam zdecyduj co dla ciebie jest ważne, studia dają dużo więcej niż nauka javascriptu, ale problem w tym że durnie w internecie myślą że istota informatyki to nauka javascriptu i klepanie gównokodu za 5k.
Na studiach może i