Wpis z mikrobloga

#rocksmith #gitaraelektryczna #gitara #60daychallenge

Dzień 2

Dziś pograłem zaledwie godzinę, palce nie dają mi żyć a jutro w pracy bedą mi potrzebne ;D

Trochę solówek i guitarcade głównie z akordami bo to ich zmiana przysparza mi najwiecej problemów.

Plan na jutro? Ogarnąć tłumienie strun bo mając układ:

—————
——7——
—————
————9—
—————

W Sum41 - Still Waiting bez tłumienia tej w środku brzmi słabo.
klik34 - #rocksmith #gitaraelektryczna #gitara #60daychallenge

Dzień 2

Dziś pograłe...

źródło: comment_MgtTbO94EJRAlG4qEv36FTQmbpNhZwIz.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@MusicURlooking4: Wrzucaj i tak. Zawsze może sie przydać.
A "gierka" ( ͡º ͜ʖ͡º) to zwykle zastąpienie nauczyciela. Nie nauczy tak samo, ale kosztuje mniej ( ͡ ͜ʖ ͡)

Btw. Częsta zmiana stroju r------e mi gitarę? Bo grając to co mi sie podoba często skacze z E standard na drop D
  • Odpowiedz
@klik34: Ja pogrywam sobie na drop D i przy przestrajaniu to raczej struny szybciej pękają ale ja mam też w swojej mostek pod wajchę więc nie wiem też jak to wygląda w przypadku sztywnego :/ myślę jednak, że to za bardzo na samą gitarę nie ma takiego wpływu ;)
  • Odpowiedz
@klik34: ooo pamietam jak uczyłem się ogarniać takie tłumienie XD jednego dnia chyba 3 godziny na to w sumie poświęciłem i drugiego dnia mogłem powiedzieć ze jakoś mi to wychodzi. P--------e troszkę XD
  • Odpowiedz
  • 0
@MusicURlooking4: Struny to nie problem, kupie nowe jak strzelą i przy okazji nauczę sie zmieniać. Chodziło mi bardziej o to czy krzywizna wiosła sie nie zmieni albo inne dzikie rzeczy.
  • Odpowiedz
@AzureTurtle: Problemem jeżeli już nie jest sama gitara elektryczna (jeżeli chodzi o naukę) ale granie/uczenie się grać na przesterze bo trudniej przez to wyłapać błędy. Ale bez sensu jest uczenie się na akustyku jeżeli chcemy grać na elektryku, ale jeżeli już to uczyć się na sucho/clean
  • Odpowiedz
@klik34 spokojnie możesz schodzić do drop D bez żadnej regulacji. Nic się nie stanie. EVH ma taki dyngs przy swoich gitarach, że schodzi do dropa bez kręcenia kluczem i nic w między czasie nie reguluje
@MusicURlooking4 jak ci pękają struny przy przestrajaniu to albo masz jakąś ostrą krawędź na mostku albo siodełku, której musisz się pozbyć albo grasz na jakichś chińskich strunach. Grafit w siodełko i na mostek może pomóc
  • Odpowiedz