Wpis z mikrobloga

Mireczki, co o tym myślicie?
Jestem lekarzem rezydentem lvl1, jeszcze w trakcie studiów nauczyłem się grać na mało popularnym instrumencie i z czasem zacząłem sobie dorabiać grając na ślubach czy imprezach okolicznościowych. Nieźle się wypromowałem, byłem w prasie, radiu, telewizji ( propagandowa TVP ale co tam ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), jednak od samego początku gorliwymi przeciwnikami tego hobby są moi rodzice którzy uważają że " przecie nie wypada byś w taki sposób dorabiał, dej se z tym spokój, sprzedaj to w p---u HURR DURR", z okresowymi poprawami gdy w jakich mediach mnie zobaczą #cebula

Jak myślicie, wypada czy nie wypada? jak będzie zainteresowanie to zrobię #pokazmorde ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W załączniku moje "drugie narzędzie pracy" #hobby
Skurviduplo - Mireczki, co o tym myślicie?
Jestem lekarzem rezydentem lvl1, jeszcze ...

źródło: comment_gAWXftm1zxqFfGWeKr8YUNhpbQLXX6mp.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hvdy: No właśnie dla niektórych ta informacja ma bardzo duże znaczenie, bo to "poważny zawód", odpowiedzialny, medialny, i wiele innych określeń które sugerowałyby to co napisałem na początku- że "nie wypada". Jak pewnie widać niespecjalnie się tym przejąłem i robię to co chcę a nie to "co wypada" czy coś dzięki czemu "sonsiad czego złego se o mnie nie pomyśli". Dla takich ludzi na nic argumenty typu "robię co lubię, by oderwać się od pracy", bo kontrargumentem jest "no ale lekarzowi nie wypada". I tak się kręci z reguły dyskusja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@yanbar ćwiczę, ostatnio nawet z większą systematycznością bo za 3 dni mam granie (ʘʘ)

@metalowy_pasterz: moje pierwsze pierwsze dudy kosztowały mnie ok. 900zł, jednakże nie były najlepszej jakości i musiałem doinwestować kolejne 2000zł by to przyzwoicie brzmiało. Oczywiście nie stało się to w tydzień czy dwa, te 2000zł wydałem przez kolejne 4-5 miesięcy. Moje obecne dudy, widoczne na pierwszym zdjęciu, to moje trzecie, w pełni drewniane. Długo mi zajęło dobranie podzespołów by osiągnąć to brzmienie, w chwili obecnej idzie się zakochać w tym dźwięku () Podstaw się uczyłem sam, z książki i płyty CD, ogarniałem je około 6-7 miesięcy. Po ogarnięciu podstaw trzeba po prostu grać utwory. W chwili obecnej są tutoriale na YT więc jest nieco łatwiej.
Gwoli ścisłości- jako starter do nauki gry na dudach nie kupuje się dud tylko coś co
Skurviduplo - @hvdy: No właśnie dla niektórych ta informacja ma bardzo duże znaczenie...

źródło: comment_XmhssCtkVkIc2EA5FqQ9ZkUspxD8keLd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Skurviduplo: kurde, sam zajmuję się wokalem, ale dudy to było zawsze moje takie ciche marzenie :) Chętnie posłuchałbym jakiegoś Twojego aktualnego nagrania :)
Trochę mnie zawsze blokowała cena instrumentu, choć bardziej chyba obawa, czy ucząc się samemu da radę ogarnąć grę na przyzwoitym poziomie. Ale, jak widać, da się, skoro ludzie chcą Cię słuchać ;)
Rzeźbij osobny post, rzeźbij, bom ciekaw. Kto wie, może w końcu wezmę się za naukę
  • Odpowiedz
@Skurviduplo: nie ma co się przejmować, tylko chwalić! Do mojego ślubu cywilnego na klawiszach przygrywał internista z 30 letnim stażem. Po prostu to jego hobby i już :D Bardzo pozytywne!
  • Odpowiedz
@maciejowy: jak na razie mam jedno nagranie które wrzuciłem wyżej, ale jest to stare nagranie. Aktualnego nie posiadam ale przy dobrych lotach coś nagram w najbliższym czasie. Nagranie jednak to nie wszystko, na żywo to brzmi inaczej chociażby z racji tego że w zamkniętym pomieszczeniu ( w którym gram/ nagrywam) dudy szkockie wyciągają jakieś 130 decybeli. Na otwartej przestrzeni dźwięk się niesie na około kilometr i brzmienie jest nieco inne.
  • Odpowiedz
@Skurviduplo: niesiesz promyk nadziei :D Jeszcze Cię odrobinę pomęczę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jako że dudy szkockie chyba są najbliższe mojemu sercu, to czy przy wyborze practice chantera powinienem się tym kierować? Rozróżnia się je tak jak rodzaje dud? Wybiera się jakiś strój instrumentu już na tym etapie?
  • Odpowiedz
@metalowy_pasterz: tak na prawdę jedyne co ma znaczenie to to żeby był wykonany z plastiku i żeby był "long", tak jak na tej aukcji
http://www.ebay.co.uk/itm/McCallum-Long-Bagpipe-Practice-Chanter-/172565687392?hash=item282db76c60:g:QMUAAOxyUrZS923W
z plastiku, bo jest w zasadzie niezniszczalny ( posiadam identycznego od chyba 4 lat i nawet nim wina otwierałem jak nic innego nie pozostawało), i long bo palce od razu przyzwyczajają się do odległości między otworami jak na pełnowymiarowej przebierce ( tak się to po
Skurviduplo - @metalowy_pasterz: tak na prawdę jedyne co ma znaczenie to to żeby był ...

źródło: comment_lP0cPOLOcOHHGdCjymAVnDVofKBpCbog.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Skurviduplo: Wiedziałem że nie ma w Polsce drugiego lekarza grającego na dudach! Poznaliśmy się kiedyś na ławeczkach cumplu ( ͡° ͜ʖ ͡°) bardzo szanuję za grę na tak szlachetnym instrumencie
  • Odpowiedz
@NieBudek: Tak, kilka razy zawitali w Lublinie i miałem okazję ich poznać. Przede wszystkim bardzo fajni ludzie i równie dobry zespół, wielka szkoda że nie mieszkam bliżej Częstochowy bo wtedy na pewno bym do nich dołączył. Co ciekawe, przez dłuższy czas większość zespołu stanowiły same fajne dziewczyny ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak jest teraz nie wiem. Jeśli będziecie mieli możliwość ich zobaczyć na żywo w akcji
  • Odpowiedz