Wpis z mikrobloga

Do tej pory mnie zastanawia czy rzeczywiście tak bezrefleksyjne społeczeństwo mamy w PL, że wystarczy 2 lata żeby zapomniało co się działo przez I lat rządów PO. Nie robię tu agitki. Było chałowo i jest chałowo... ale od kilku dni mamy jakiś nalot #60groszyzawpis chyba albo wykopki może rozum odebrało. Tusk najlepszym premierem? Sikorski najlepszym MON? I jeszcze potem pani Ewka??? Na prawdę tego nie pamiętacie jak oni zmieniali zdanie i obiecywali no zero imigrantów a potem po cichu zgadzali się na wszystko? Byli przedłużeniem władzy Merkel w Polsce? Dzielenie Polski, wprowadzanie podziałów, płacenie za trolli pod krzyżem czy podpalenie budki ambasady FR? Zero akcji wobec mord stream? Olewanie podpisów rodziców o 6ciolatki w szkołach?

Nie ma odcieni szarości. Jest tylko "oni są źli a my jesteśmy dobrzy". Ja rozumiem że tak mówią politycy ale dlaczego wyborcy też tak uważają?

Ludzie, ja chcę wierzyć że to wszystko są multikonta płatnych trolli. Bo inaczej jesteśmy zgubieni, skazani na alteracje pomiędzy najgorszą centrolewicową partią ever a najgorszą narodowosocjalistyczną partią ever. Dopóki tak będzie nic się nie zmieni.

#bekazpisu #bekazpo #neuropa #4konserwy #polityka
  • 169
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@O5KAR: Chodziło mi bardziej o poglądy polityczne chociażby Rzeplińskiego które widać, że są ewidentnie pro-PO. Co do Obamy to z tego co ogarniam było odwrotnie i chciał przeforsować swój wybór albo blokował go bodaj Kongres ale mogę się mylić.
  • Odpowiedz
pis postanowikł na powrót podnieść vat


@steemm: Postanowił przedłużyć podwyższony już przez poprzedni rząd. Pokaż mi jak ten podatek bankowy finansują klienci.
  • Odpowiedz
@etimeel: Tak, rządy PO nie były doskonałe, ba, właściwie 2 kadencje zaniedbań, gdzie można było przeprowadzić tyle dobrych dla Polski reform, a de facto nie przeprowadzono żadnej.

Ale jeśli nie widzisz jakościowej różnicy między rządami PO a obecną kadencją PiS-u, to albo jesteś płatnym trollem, albo wypadałoby powiedzieć kilka nieciekawych słów o twojej inteligencji...

W obydwu sytuacjach szkoda mi nawet wdawać się w dyskusję. Ale dam ci szansę: podaj kilka
  • Odpowiedz
@AndrusZgc: Rzepliński ujawnił, albo wyrobił sobie poglądy i retorykę skrajnie przeciwną PIS dopiero w tym konflikcie. Chyba senat zablokował Obamę, nie chce mi się teraz tego wyszukiwać, wiec nie bedę przesądzał, ale to Trump ostatnio desygnował brakującego sędziego.
  • Odpowiedz
za po nie było walki z tk, sądami, Unią, rozdawnictwa kasy, wprowadzania nowych podatków, takiego kolesiostwa, tvp miała jakiś poziom, a propaganda sukcesu nie przypominała kroniki filmowej z prl


@steemm: Czyli lepiej stać w gównie po kostki niż po kolana?
  • Odpowiedz
@Rss8: a co to ma do rzeczy? to nie oni to wprowadzili, a wycofanie teraz tego gówna równa się co najmniej spadkiem w sondażach

edit: poza tym poczekajmy na program wyborczy, nie teksty w stylu, my byśmy to lepiej zrobili, póki co to nic nie mogą i nic nie wprowadzą
  • Odpowiedz
@O5KAR nie kłam, musieli wprowadzić podwyżkę od nowa, bo stara ustawa obnizala VAT do 22%. Jak finansują? Pomimo podatku banki zarobiły więcej, jak myślisz kto za to zapłacił?
  • Odpowiedz
@Rss8: Chcą de facto zwiększenia wydatków na 500+ a dodajmy do tego przyjęcie uchodźców na których według planów z Berlina będzie trzeba płacić w całej UE takim sam socjal to mamy receptę na jeszcze szybszy upadek finansów tego państwa niż za PiSu.

edit: poza tym poczekajmy na program wyborczy, nie teksty w stylu, my byśmy to lepiej zrobili, póki co to nic nie mogą i nic nie wprowadzą


@ajuto00 Ale nawet jakby nie mieli tego w programie to pewnie by to wprowadzili tak jak mówią bo widzą, że podniosłoby im to notowania. Zresztą czekanie na program wyborczy partii która nie ma zamiaru go realizować
AndrusZgc - @Rss8: Chcą de facto zwiększenia wydatków na 500+ a dodajmy do tego przyj...
  • Odpowiedz
@etimeel: Jak słyszę to wasze "dzielenie Polski" to chce mi się srać. Człowieku, zdaj sobie sprawę z tego, że w każdym rozwiniętym kraju na świecie wypracowany prze społeczeństwo ustrój jest efektem pewnego twórczego konfliktu i konsensusu, między różnymi wizjami na to jak powinna wyglądać rzeczywistość. I to jest normalne, a nie jakaś mityczna "jedność" rodem z bajek dla dzieci. Osiągnięcie tego konsensusu jest jednak możliwe wtedy kiedy w--------i się poza
  • Odpowiedz
  • 3
Jeśli nadal uważacie, że za rządów PO było tak dobrze to poczytajcie sobie jeszcze o ukrytym długu i kreatywnej księgowości Pana Rostowskiego
  • Odpowiedz
@steemm: Jedni i drudzy, żadna stara ustawa nie obniżała do 22%. Zarzut był jakoby podwyżkę podatków banki sobie odbiły na klientach, nie pytałem o to ile zarobili. Takie brednie możesz sprzedawać tej setce wykopków, której gratuluję zaplusowania komentarza jakoby PO wcale nie grzebało przy TK, nie wprowadzało podarków, kolesiostwa i wszystkiego innego co PIS po nich powtórzył... Cholerna stadna identyfikacja nie pozawala wam ocenić ich tak samo za to samo
  • Odpowiedz
Co trzeba miec w glowie, jak wysoce rozwiniete skrzyzowanie syndromu sztokholmskiego ze strachem przed nowym, zeby teskno patrzec w strone Tuska?


@Bartpabicz: Akurat nic nie pisałem, że glosowałbym teraz na PO, nie głosowałem też ostatnio.

Polityka to nie jest koncert życzeń. Tutaj liczy się pragmatyka i wybieranie mniejszego
  • Odpowiedz