Wpis z mikrobloga

Udało mi się wczoraj zebrać i zarywając nockę spisałem krok po kroku jak skonfigurować swoją własną Sarę :)

Czym jest Sara? TUTAJ mój poprzedni wpis z krótką demonstracją.

Dokument z instrukcją znajdziecie TUTAJ - starałem się opisać wszystko w taki sposób, aby osoba bez specjalnej wiedzy sobie poradziła z całym procesem.

Przed chwilą zrobiłem wszystko krok po kroku i od zera postawiłem cały system bez problemu. Mam nadzieję, że Wam też się uda :)

Jeżeli znajdziecie gdzieś błąd to dajcie znać - poprawię. Pozdro!

#diy #raspberrypi
zan - Udało mi się wczoraj zebrać i zarywając nockę spisałem krok po kroku jak skonfi...
  • 83
  • Odpowiedz
@zan super projekt, brakuje czytania wpisów i past z wypoka albo podłączenia do bota który odpowiada jak np. Snickers wtedy mirki nie byłyby samotne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zan: super poradnik i właśnie doszedłem do 8 punktu i mam problem :/

Ale zaczne od początku - robię to na raspberry pi 3, speech.sh działa bez problemu, tak samo nagrywanie dzwieku - nagrane audio pobrałem i odtworzyłem na pc i było mnie słychać, ale mam problem z odtwarzaniem dzwieku komenda: aplay -q -D plughw:1,0 /home/pi/blabla.wav

pi@raspberrypi:~ $ aplay -q -D plughw:1/home/pi/beep.wav
ALSA lib pcm_hw.c:1667:(_snd_pcm_hw_open) Invalid value
  • Odpowiedz
@zan: jak myślisz byłaby możliwość dodania obsługi kilku microswitchy? Tak żeby była opcja zrób kawę uruchom tv itd. :D dodatkowo dioda po wywołaniu sary, szybsze wyłowywanie i możemy się zastanowić nad monetyzacją pomysłu xD. Jak coś mogę pogadać z szefem, a jak nie chcesz to i tak świetny pomysł ja już czekam na kartę dźwiękową na usb.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Skub4ny bez problemu zrobisz obsługę switchy - o ile da się nimi z poziomu jakiejś biblioteki / API sterować. Monetyzacja w przypadku użycia obecnej metody rozpoznawania tekstu łamałaby regulamin usługi. Całość robiłem 4fun i teraz zależy mi żeby każdy mógł sobie sam coś takiego w ramach zabawy ogarnąć. Daj znać jak będziesz miał jakiś fajny moduł zrobiony pod Sarę :)
  • Odpowiedz
@zan: Próbuję odpalić speech.sh i mam

root@orangepi:/home/orangepi# ./speech.sh raz dwa trzy
./speech.sh: line 26: xxd: command not found
HTTP request failed: 404 Not
  • Odpowiedz
@pppacior: ja w raspi-config (w konsoli: sudo raspi-config) ustawiłem autologowanie użytkownika przy starcie RPi. Wtedy po każdym restarcie skrypt się odpala automatycznie. Ustawisz to w Boot Options -> Desktop/CLI -> Console autologin.
  • Odpowiedz
Parę pomysłów podkradłem do swojej "polskiej alexy" i w zamian też coś podpowiem. Zamiast totalnie beznadziejnego mechanizmu do "hotword" w Twoim skrypcie polecam zastosowac mechanizm offlinowego "hotworda": https://snowboy.kitt.ai/
U mnie sprawdza się rewelacyjnie poza tym nie wysyła się wtedy wszystkich rozmów do google tylko to co powiemy po wystąpieniu słowa kluczowego...
  • Odpowiedz
@pppacior: najprościej chyba zainstalować jeden z dwóch: screen lub tmux i uruchamiać sarę czy cokolwiek chcemy w przypadku pierwszego: # screen a druguego: # tmux new polecenie
Teraz zawsze mamy możliwość powrotu do tak odpalonego wpisując # screen -x lub # tmux a
Jeszcze jedna istotna róźnica to w screen wbydowane funkcje wywołuje się: Ctrl+a, odpowiedni znalk/klawisz a w tmux Ctrl+b, klawisz np. aby odpiąc się od ekranu i proces
  • Odpowiedz