Wpis z mikrobloga

Udało mi się wczoraj zebrać i zarywając nockę spisałem krok po kroku jak skonfigurować swoją własną Sarę :)

Czym jest Sara? TUTAJ mój poprzedni wpis z krótką demonstracją.

Dokument z instrukcją znajdziecie TUTAJ - starałem się opisać wszystko w taki sposób, aby osoba bez specjalnej wiedzy sobie poradziła z całym procesem.

Przed chwilą zrobiłem wszystko krok po kroku i od zera postawiłem cały system bez problemu. Mam nadzieję, że Wam też się uda :)

Jeżeli znajdziecie gdzieś błąd to dajcie znać - poprawię. Pozdro!

#diy #raspberrypi
zan - Udało mi się wczoraj zebrać i zarywając nockę spisałem krok po kroku jak skonfi...
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@roball: Na tablecie mam interfejs webowy - możliwość włączenia/wyłączenia muzyki, obsługę odtwarzacza, statystyki etc. Tego w paczce nie ma niestety
  • Odpowiedz
@zan jesteś mistrzem, szanuję za tą instrukcję. Widzę, że nawet jeśli nie wiem co to jest raspeberry pi to mogę sam to zrobić. :)
  • Odpowiedz
@bryli: Sprawdzałem kiedyś kilka jeżeli nie kilkanaście kart. Podstawowe funkcje zawsze działają. Z taką xfi creativa miałem problem z cyfrowymi wejściami ale to też zawsze na necie doradzą. Raczej można brać w ciemno. I jeszcze jedno. Masa chińskich zabawek z ali ma to samo opakowanie ale różnią się na przykład scalakiem i tak nie każdą kartę tv dało się podpiąć jako sdr więc zaczeli umieszczać nazwę chipa w opisie. Skoro
  • Odpowiedz
@zan, genialne, od dawna chciałem zacząć zabawy z malinką, ale nie wiedziałem od czego zacząć, jak to ugryźć, teraz nie będę miał już wymówki. :)
PS. Musi to być pi zero, czy można użyć mocniejszej wersji (np 3)? Chciałbym kupić już coś, na czym mógłbym robić też inne rzeczy.
  • Odpowiedz
@zan: Kompletnie się nie znam, ale szanuje, bo może sam to zbuduje w wakacje ;D Proszę odpowiedź na kilka pytań laika ;D
Czy szybkość działa tj. przetwarzania komend leży po stronie płytki rasberry czy też po stronie protokołów wysyłanych do api google? Czy można to jakoś przyspieszyć?
Masz tam zainstalowany tablet? W sensie masz zdjęcie jak wygląda twój cały zestaw?
Czy można na tej płytce co ty masz pisać wiele
  • Odpowiedz
@zan:

VIII. Konfiguracja i testy dźwięku

VIII. Przetwarzanie tekstu na mowę

dwa razy jest 8 rzymska ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziękuje Panie Michale Zaniewiczu za wrzutkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@JanuszAndrzejNowak: wit.ai niestety też działa tylko online. Nie znam niestety rozwiązania, które rozpoznaje polską mowę i działa offline.

@EdekMoczygeba: Możesz na każdym RPi to postawić

@linoleum: szybkość działania zależy głównie od szybkości zapytań do API. Strzelam, że na kompie bardzo podobnie by to działało. Można spróbować całość przyśpieszyć skracając czas nagrywania próbek z 3 do 2 sekund. Na bank ktoś też zoptymalizuje kod i może wtedy
  • Odpowiedz
@zan: Chodziło o coś w stylu komendy "Sara załącz muzyke na telefonie/tablecie - i tu tytul" i wyszukuje po spotify lub youtube. Poniekąd odpowiedziałeś, że sterujesz muzyką z tableta, a mi konkretnie chodziło o to aby załaczyła daną piosenkę/gatunek. Jednak podejrzewam, że wymagało by to dodatkowych komend w postaci tytulow poiosenek ;D
  • Odpowiedz
@zan: polecam AWS, Amazon udostępnia API do swojego asystenta głosowego "Alexy" (znajdziesz w necie projekty pod nazwa Alexa-pi jest nawet cały tutorial od Amazonu na githubie) . Działa zdecydowanie lepiej niz Twoja Sara ale niestety tylko w języku angielskim
  • Odpowiedz