Wpis z mikrobloga

@Piaer: Ale @corinarh dokonał tutaj niesamowitego odkrycia, że do dzisiejszego grania, jak i przez wszystkie poprzednie lata, trzeba liczyć rzeczy po kolei, więc liczą się zegary i ipc. Więc w performace/$ nie ma co się rozglądać w stronę dużych procesorów.
Moim zdaniem jak na 8rdzeniowce Ryzen wypada tutaj dobrze, a w porównaniu z wcześniejszymi osiągnięciami AMD wypada fenomenalnie.
Mi się do gamingu nada, bo przywykłem do tego, że w tle czeka
@corinarh: W porównaniu do czego?

1800X wg mnie jest za drogi.

1700 natomiast jest lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli jesteś gotowy odpuścić te 10 klatek w Wiedźminie względem idealnej płynności (cpu stutter = 0, w odróżnieniu od intela oraz krótsze frametime'y).

Już nawet nie chcę wspominać multitaskingu wszelkiego rodzaju. Odpal sobie streama, kilka zakładek w przeglądarce i wróć z wynikami.
Wiedźminie względem idealnej płynności (cpu stutter = 0, w odróżnieniu od intela oraz krótsze frametime'y).


@Amasugiru: 1700 ma mniejszy average, 1% low oraz 0,1% low wiec nie ma mowy o wiekszej plynnosci, a o stutteringu na i7 7700k jedynie ludzie zaczeli dyskutowac po przemierze ryzena, czyli watpie zeby ta teoria miala chociaz ziarno prawdy, bo bym slyszal o mirkoscinach na i7 7700k by byl ten news wszedzie juz w lutym. Wiec
Pobierz corinarh - > Wiedźminie względem idealnej płynności (cpu stutter = 0, w odróżnieniu o...
źródło: comment_QLy8466B1EGdo4wnmpG3RjBC4HHHX660.jpg
@Amasugiru:

Już nawet nie chcę wspominać multitaskingu wszelkiego rodzaju. Odpal sobie streama, kilka zakładek w przeglądarce i wróć z wynikami.


sam nie masz 1700 i tylko wymyslasz ze bedzie duzo szybciej dzialal, sam tez nie mam na to dowodow ze bedzie wolniejszy, ale jesli chodzi o streaming to 1700 jest DUZO wolniejszy niz 7700k.

CORINARH : FAKE NEWS 2:0 ( ͡ ͜ʖ ͡)
Pobierz corinarh - @Amasugiru: 

Już nawet nie chcę wspominać multitaskingu wszelkiego rodza...
źródło: comment_1tyTLnxXpZwdipbXH0J8Wp0Ene2dWu3e.jpg
@Crosshairs: ty jestes glupi czy tylko udajesz? nikt o zdrowych zmyslach nie kupi 1800x, tylko 1700 ktory moze sie podkecic do poziomu 1800x za darmo. Wiec 1700 jest konkurentem i7 7700k jesli chodzi o 95% kupujacych. Bo do 6900k/6950x intela nawet startu nie ma.
@corinarh: Długo szukałeś tych wykresów z Doty, czy na r/intel takie coś codziennie wrzucają? I call bullshit. Absolutnie nikt w taki wykres nie uwierzy. Podobne wyniki to ja na swoim FXie wyrabiam.

I jeszcze to wrzucanie WarHammera, w którym Ryzen wypada najsłabiej ze wszystkich gier xD Po angielsku się na to mówi Cherry Picking. Właśnie dlatego raczej nie uświadczysz często fanboja AMD wrzucającego benchmarka z jednej gry albo z jednego ustawienia.