Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #psy #zdrowie #medycyna
Siema Mirki. Jest zgryz. W Piątek przyjeżdżają znajomi z czasów Liceum do mnie i #rozowypasek. Kiedyś bardzo się przyjaźniliśmy i chcieliśmy się zobaczyć. Problem w tym, że oni kupili sobie psa... tzw. maltańczyka, którego #!$%@? traktują jak małe dziecko (typowa parka z pieskiem). Ja natomiast mam uczulenie na psy i ostatnio bardzo mocno to się nasiliło. Wiem, że jeżeli zadzwonię, żeby przyjechali bez psa to raczej odmówią, bo już rok temu w ostatniej chwili odwołali wyjazd na weekend na domki z powodu zaszczepienia psa... Natomiast narzeczona martwi się, że będę miał problem z oddychaniem i obraża się, bo uważa, że powinienem zadzwonić i poprosić, żeby psa zostawili w domu... co robić? Może nakupić jakiś alerteców i wapna i jakoś przetrwamy. Gorzej jak zacznę się źle czuć i przecież wtedy ich nie wyrzucę...
  • 16
@marcys19snk: LOL, no przecież wiadomo. Albo przejeżdżają bez psa albo niech spadają. Twoje zdrowie ważniejsze czy ich zachcianka? Jak się nie zgodzą, to nie warto mieć takich znajomych.
@marcys19snk Zadzwoń, porozmawiaj. Ewentualnie pójdź na jakiś kompromis, szczur tylko w jednym pomieszczeniu (ale przyjeżdżają do Ciebie do domu i alergenu bedxie Ci się i tak trudno pozbyć). Wizyta u lekarza, zabezpiecz się i może będziesz żył.
@marcys19snk: zadzwonić i grzecznie acz stanowczo powiedzieć, że chętnie ich ugościsz, ale bez psa, bo masz na nie silne uczulenie. Koniec. Żadne trzymanie tylko w jednym pomieszczeniu, i tak to się dziadostwo rozniesie i Cię będzie nękać.
@Laaq @mozliwe nie ma czegoś takiego jak psy z sierścią albo włosem. Każdy pies ma włos, a cała okrywa złożona z włosów nazywa się sierścią. Warto nie powielać tego bardzo szkodliwego mitu, przez który sporo psów traci dom bo ups, mój joreczek jednak uczula brajanka.

Kolejną sprawą jest to, że nie sierść/włos uczula, a białka znajdujące się w skórze czy wydzielinach pupila dlatego tak, łysy pies czy łysy kot może wywoływać równie