Wpis z mikrobloga

#silownia #mikrokoksy #pokazforme

obrazkowe podsumowanie krotkiej redukcji, trwajacej niecale 6 tyg~. -8 kg, bf na moje oko z 17% do okolo 13, najwazniejsze obwody nie spadly nawet o centymetr, talia - 11 cm, przez cala redukcje progres silowy, stagnacja zaczela sie okolo 6 tygodnia wiec wracam na mase ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie bawilem sie jakos szczegolnie w liczenie kcal, po prostu jadlem mniej wegli i zwiekszalem ilosc/dlugosc cardio na przestrzeni czasu. mam na tyle doswiadczenia ze dzialalo to bez wiekszej matematyki.
celem nie bylo jakies super dociecie, nie widze sensu - podstawowe cele to odpoczynek od ogromnych ilosci jedzenia i poprawienie wrazliwosci na insuline. obecnie lece reverse, powoli schodze z ilosci i dlugosci cardio oraz zwiekszam ilosc zarcia. planuje masowac 8-15 miesiecy, w zaleznosci od tego jak bedzie mnie podlewac. cele na najblizsza mase obejmuja przede wszystkim poprawe:

gornej czesci klatki
lapy, w szczegolnosci prawy biceps
grubosc plecow
lydki

z celow silowych planuje:

martwy 210 -> 280
siad 200->250
klatka, skos gorny 120->160

w pozostalych cwiczeniach raczej nie mam parcia na sile, choc oczywiscie i tam bede stopniowo progresowac z ciezarem. planuje tez prowadzic mniej czy bardziej regularnie dziennik treningowy, w ktorym bede opisywal katowanie slabszych, wymienionych wyzej partii. zainteresowanych zachecam do obserwowania tagu #karomasakrujebicki ( ) tag ten pojawi sie wraz z popularniejszymi jeszcze 2-3 razy, potem nie bede nikomu zawracac tym dupska. aktywnosc zacznie sie prawdopodobnie w najblizsza sobote, do tego czasu mam po raz pierwszy od poltora roku kompletne 5 dni przerwy pod rzad od jakichkolwiek treningow.

aha - wiem ze zdjecia nie sa identyczne, na zdjeciu po mam bardziej dopiety bark i chyba jestem troche blizej lustra - nie analizowalem tego wczesniej, nie planowalem w sumie robic takiego podsumowania ale ze trafilem na dwa w miare podobne zdjecia - why not?
Karoleer - #silownia #mikrokoksy #pokazforme

obrazkowe podsumowanie krotkiej reduk...

źródło: comment_UPLlOoB1aD5ofxWRXL6JksVqr8FPdQln.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Karoleer Nigdy bym powiedziałbym, że to 8 kilo no ale nie pokazałeś kopyt. No i pewnie przy Twojej masie mięśniowej zeszło sporo wody
  • Odpowiedz
@czup: Ja u siebie po redukcji odbiłem z 74 -> 83 kg w tydzień na samej wodzie i gliko (i treści jelit, nie zapominajmy o nich). Jestem cały 1 cm wyższy od OPa. Jak dla mnie nic dziwnego.
  • Odpowiedz
@Szefu: 6 serii na dużej liczbie powtórzeń (w dodatku w piramidce) i na dużym ciężarze skoro maksa ma 120 kg. Jak dla mnie mięśnie są niepotrzebnie #!$%@? tylko w ten sposób. Mając maksa 120 kg w tym ćwiczeniu bym wolał zrobić np. 8x8 na 80 kg jeśli zależy mi na nabijaniu stresu metabolicznego i "pompowaniu" albo bym walił coś w okolice 5-5-5-3, gdzie w ostatniej serii by było ze 110
  • Odpowiedz
  • 0
@czup masz nogi wyzej przeciez, te sprzed redu znajdziesz z latwoscia we komentowanych wpisach

@Khaine to tylko pierwsze cwiczenie, potem sa hantle na skosie 6 serii, pozioma 4 serie, skos dolny 4 serie i rozne kombinacje na linkach 10-10 serii.
  • Odpowiedz
@Karoleer: IMO przepalasz cycki niepotrzebnie. Skąd założenie, że klata jest tak bardzo inna od przysiadów, gdzie masz taki progres na 5-3-1? #!$%@? jej kilogramów w zamian za objętość.
  • Odpowiedz
@Karoleer: To stosuj wstępne zmęczenie mięśni albo zrewiduj technikę wyciskań (prosta zmiana chwytu hehe). Zmęcz przed klatką lekko triceps może i ciało powinno przerzucać zasoby gdzie indziej.
  • Odpowiedz
@Khaine: Ja mam straszne problemy z klatką, ogólnie mam tak #!$%@? w barkach i łopatkach, że mam problemy żeby ściągnąć łopatki do wyciskania, tak żeby się nie rozjeżdżały ( ͡° ʖ̯ ͡°). Ostatnio właśnie lekko pomogło wrzucenie ohp przed wyciskaniem
  • Odpowiedz
@czup: Ja robię zawsze dzikie tańce pod sztangą przed wyciskaniem. Najpierw się łapię sztangi na szerokość jaka mnie interesuje, podnoszę lekko plecy do góry i ściągam łopatki jednocześnie robiąc lekki mostek. Potem jeszcze poprawiam chwyt żeby był odpowiedni. Przesuwam się jeszcze przy tym góra-dół po ławce... no ciężko jest to opisać xD Jeżdżę po tej ławce robiąc węgorza aż poczuję, że pozycja jest dobra.
  • Odpowiedz
@Karoleer: dokladnie tak, a przy maksowaniu klata wykonuje tylko 1/3 pracy, wiec wszystkie inne rady w stylu wstepnego zmeczenia mozna sobie wsadzic w dupe. Wiecej powtorzen i inne kulturystyczne metody wyciskania dopiero dzialaja..
  • Odpowiedz
@NYCQueens: rozstepy mam, to prawda - nie wiem czy na zdjeciach widac, ale mam na nogach i pod pachami. niestety jak rozdawali fajna genetyke do skory to ja stalem chyba w kolejce po kebsa ( ͡° ͜ʖ ͡°) co zabawne, rozstepy porobily mi sie jeszcze zanim zaczalem cokolwiek cwiczyc. natomiast nie widze ani nie czuje u siebie ani lipo ani gino. zgadzam sie, ze moge miec
  • Odpowiedz