Wpis z mikrobloga

#silownia #mikrokoksy #pokazforme

obrazkowe podsumowanie krotkiej redukcji, trwajacej niecale 6 tyg~. -8 kg, bf na moje oko z 17% do okolo 13, najwazniejsze obwody nie spadly nawet o centymetr, talia - 11 cm, przez cala redukcje progres silowy, stagnacja zaczela sie okolo 6 tygodnia wiec wracam na mase ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie bawilem sie jakos szczegolnie w liczenie kcal, po prostu jadlem mniej wegli i zwiekszalem ilosc/dlugosc cardio na przestrzeni czasu. mam na tyle doswiadczenia ze dzialalo to bez wiekszej matematyki.
celem nie bylo jakies super dociecie, nie widze sensu - podstawowe cele to odpoczynek od ogromnych ilosci jedzenia i poprawienie wrazliwosci na insuline. obecnie lece reverse, powoli schodze z ilosci i dlugosci cardio oraz zwiekszam ilosc zarcia. planuje masowac 8-15 miesiecy, w zaleznosci od tego jak bedzie mnie podlewac. cele na najblizsza mase obejmuja przede wszystkim poprawe:

gornej czesci klatki
lapy, w szczegolnosci prawy biceps
grubosc plecow
lydki

z celow silowych planuje:

martwy 210 -> 280
siad 200->250
klatka, skos gorny 120->160

w pozostalych cwiczeniach raczej nie mam parcia na sile, choc oczywiscie i tam bede stopniowo progresowac z ciezarem. planuje tez prowadzic mniej czy bardziej regularnie dziennik treningowy, w ktorym bede opisywal katowanie slabszych, wymienionych wyzej partii. zainteresowanych zachecam do obserwowania tagu #karomasakrujebicki ( ) tag ten pojawi sie wraz z popularniejszymi jeszcze 2-3 razy, potem nie bede nikomu zawracac tym dupska. aktywnosc zacznie sie prawdopodobnie w najblizsza sobote, do tego czasu mam po raz pierwszy od poltora roku kompletne 5 dni przerwy pod rzad od jakichkolwiek treningow.

aha - wiem ze zdjecia nie sa identyczne, na zdjeciu po mam bardziej dopiety bark i chyba jestem troche blizej lustra - nie analizowalem tego wczesniej, nie planowalem w sumie robic takiego podsumowania ale ze trafilem na dwa w miare podobne zdjecia - why not?
Karoleer - #silownia #mikrokoksy #pokazforme

obrazkowe podsumowanie krotkiej reduk...

źródło: comment_UPLlOoB1aD5ofxWRXL6JksVqr8FPdQln.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Karoleer: pewnie ze jest ok, mozesz nawet probowac okresowo zwiekszac ilosc powtorzen do 15 czy nawet 20, zeby byla az bolesna pompa, ale ona dziala tyko w okreslonym srodowisku ;). Mozesz sprobowac tez maszyn, szczegonie jak masz np hammera, gdzie kazda reka pracuje oddzielnie i zamiast wyciskac to naprzemiennie opuszczac ciezar trzymajac druga reke wypchnieta. Czyli np zostawic sobie jedno cwiczenie silowe a reszcie skupic sie na pompowaniu i TUT.
  • Odpowiedz
@Karoleer: jak masz problemy z dominujacym tricem to sproboj potlorakow, czyli jedno powtorzenie to zejscie na dol, wypchniecie sztangi do polowy, znow na dol i dopiero calkiem do gory. Bo im wyzej cisniesz tym bardziej wlacza sie tric. A tutaj bedziesz mial 2 mocne spiecia klaty na kazdy rep. No i rob z pauza na dole, ego zostaw w szatni.
No i mozesz sprobowac gilotynowego wyciskania, tylko to na wysokich
  • Odpowiedz
  • 1
@thewickerman88 w szczycie masy udo mialo bodajze 73 cm. Obecnie jest w granicach 65-70, nie mierzylem juz dawno szczerze mowiac ( ͡° ͜ʖ ͡°) nogi to dla mnie partia jedynie do kosmetycznej obrobki wiec nie przywiazuje tutaj duzej wagi. Lydka 43-45 cm
  • Odpowiedz
  • 2
@thewickerman88 bez obaw, ja mam po prostu #!$%@? gen do nog. Byly spore zanim zaczalem w ogole trening a kiedy zaczely sie siady na powaznie to tempo przyrostow bylo geometryczne. Mocne nogi to fajny fundament przydatny w wielu cwiczeniach, choc notorycznie przecierajace sie spodnie w kroku to dramat dla portfela.
  • Odpowiedz
@Karoleer: spodnie przecierają się w kroku?
protip: oddać do lokalnego punktu usług krawieckich, za 15zł nie będzie widać, że była dziura ( ͡º ͜ʖ͡º)
15zł vs 100-200zł na nowe ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@bst: Wczoraj targałem 115 x 4 na płaskiej w ostatniej serii, lekki zapas w sumie był. Cudów nie ma na sztandze, ale w dipsach dowieszam +70 kilo na najcięższe serie, bo to dips zawsze był u mnie podstawowy, waga 83 kilo w tej chwili. Sztangę na serio zacząłem robić niecały miesiąc temu dopiero po długiej przerwie. Więc przy założeniu, że mój max byłby te 120 kilo nawet na płaskiej i
  • Odpowiedz
@CzystaMaestria: Robię ten ciężar dotykając sztangą klaty. Bez przytrzymania co prawda, ale od kiedy poprawiłem technikę na porządny, pełen zakres ruchu to jestem wręcz silniejszy niż byłem, bo umiem lepiej angażować cycki - które są moją najsilniejszą partią tak na marginesie. Na drugim miejscu jest góra pleców (ostatnio podciągnąłem się 2x z +50 kg przy wadze własnej 80 kg). No po prostu mam dosyć dobre podpięcie nerwowe w cyckach i
Khaine - @CzystaMaestria: Robię ten ciężar dotykając sztangą klaty. Bez przytrzymania...
  • Odpowiedz