Wpis z mikrobloga

@SuchyBatman: Ty tak na poważnie czy robisz sobie jaja ze mnie? Bo mnie sie wydaje ze zuoełnie nie rozumiesz tego co ja pisze, czemu tłumaczysz mi to o czym ja wiem i czemu nie zaprzeczam? Przed chwila zażartowałem i tego też nie złapałeś. K---a ludzie co się z wami dzieje?
  • Odpowiedz
@kebapf: siłę nośną a nie ciąg oczywiście, przy tłumaczeniu tego samego po raz setny się pomyliłem a już nie mogłem edytować więc poprawiłem w komentarzu bo już ktoś o to pytał
@JestemKaspi: Oznaczyłem Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
k---a zawsze kisnę XD ale przyznaję się, sam kiedyś brałem udział, ale ludzie są tak uparci, że nie da im się przegadać
  • Odpowiedz
@maciejg: @SuchyBatman: @wkopywaczwykopywacz: @berti: @wczoraj:
Wyobraźcie sobie, że próbujecie wciągnąć wózek z zakupami po ruchomych schodach, pod prąd, schody są płaskie, nie pod górę jak na zdjęciu.
Do ciągnięcia używacie takiej wyciągarki: http://www.pickupparts.pl/galerie/w/wyciagarka-elektryczna-e_115.jpg . Wciągarka jest poza schodami, schody nie oddziałują na nią.

Wózek znajduje się w połowie schodów, kółka kręcą się z taką samą prędkością jak taśma- w związku z czym wózek stoi w miejscu (siła cofająca
nomdeguerre - @maciejg: @SuchyBatman: @wkopywaczwykopywacz: @berti: @wczoraj: 
Wyobr...

źródło: comment_KK7z5Puv7g2OvCeoflZv2GJbs3x3tdj2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@nom_de_guerre

taśma zawsze się kręci z taką samą prędkością (takie jest założenie!).

Dlatego wspominałem, że jest błąd w założeniu. Taśma nie kręci się tak szybko, jak koła. Musiałaby kręcić się szybciej od siebie samej.
Musisz zadać sobie pytanie, czy wyciągarka z twojego przykładu skróci linę. Oczywiście tak, bo przecież wciąga ją. I schody i ich prędkość nie mają znaczenia - one tylko napędzają kółka wózka. Tak, to schody kręcą kółkami wózka.
  • Odpowiedz
@nom_de_guerre: Ale ja nadal nie rozumiem czemu mnie wołasz i do czego chcesz mnie przekonać? Ja wyjaśniłem co musi się stać aby samolot poleciał bez ruchu po pasie, i co by musiało się stać by poleciał nawet gdyby taki pas pod nim się przemieszczał. Wychodzi mi na to że ty chcesz mnie przekonać do mojej racji, i tego nie rozumiem.
  • Odpowiedz
@kebapf: Dokładnie to o czym pisałem, czego nie zrozumiałeś w tym że jedynym sposobem by samolot się poderwał tak jak na filmie co podlinkowaleś trzeba wentylator który zastąpi wiatr z filmu. Czy ty też chcesz mnie przekonać do tego o czym ja pisałem.

Albo ciś jest ze mną nie tak albo z wami skoro gadamy o tym samym a ty mnie ciagle chcesz przeciągnąć na swoją stronę czyli i moją.
  • Odpowiedz
@maciejg:

Musiałaby kręcić się szybciej od siebie samej.

Co? xD
Kółka kręcą się 1 raz na sekundę. Taśma kręci się również 1 raz na sekundę. Prędkość kółek zwiększa się do 2 razy na sekundę i jednocześnie prędkość taśmy zwiększa się do 2 RPS. Prędkość kółek zwiększona do 3 RPM, prędkość taśmy również zwiększona do 3RPM i tak w nieskończoność. Nie rozumiem kompletnie skąd Ci się wzięło że taśma musi się kręcić szybciej od siebie
  • Odpowiedz
@nom_de_guerre Jak włączysz wciągarkę to lina będzie się skracać, czyli wózek ruszy. Jeśli wózek ruszy, to prędkość kółek i prędkość taśmy nie będzie taka sama. Czyli założenie z obrazka OPa jest niemożliwe gdy włączymy silniki samolotu (analogiczne do wciągarki ciągnącej linę). Czyli samolot zacznie jechać po taśmie aż wystartuje. Tak ja to rozumiem.
  • Odpowiedz
@maciejg: @Cult_Of_Slaanesh: Założenie jest abstrakcyjne. Nigdy nie mieliście do rozwiązania abstrakcyjnego zadania? Jeżeli zadanie by głosiło: Ale żyje 50 lat a Tomek 1000, o ile lat jest starszy tomek to byście odpowiedzieli, że zadanie nie ma rozwiązania bo tomek nie może żyć 1000lat?.

Taśma i kółka kręcą się z taką samą prędkością. Koniec kropka. Z tego wynika, że samolot się nie porusza względem wiatru i nie osiąga prędkości
  • Odpowiedz