Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty Dla zainteresowanych. Jako że ja zakończyłem swoją przygodę z Bitcoinem. Zarobiłem wystarczająco i jestem zadowolony. A obecna cena jest dla mnie zbyt wysoka. Na sprzedaż wystawiam swój TREZOR kupiony nie cały rok temu.

1. Moja cena to 300 PLN plus koszta przesyłki - WYSYŁAM za POBRANIEM ( mogę negocjować cenę w przypadku ewentualnej przedpłaty - jednak 300 PLN to i tak o wiele taniej od ceny rynkowej
2. Obecnie nie zakładam powrotu do świata krypto. No chyba że cena spadnie do 500 - 600 USD wtedy wrócę Póki co trezor nie jest mi potrzebny.

Informuję że tego typu zakup z tzw drugiej ręki jest całkowicie bezpieczny ponieważ oryginalność oprogramowania można sprawdzić sobie na stronie TREZORA
Ważne jest byś wyzerował urządzenie - ja ze swojej strony wyzeruję ale zrób to ponownie i wygeneruj sobie własne ziarno.

Myślę że te dwie czynności absolutnie wyeliminują możliwość utraty BTC.

Zresztą gdyby to urządzenie nie zapewniało bezpieczeństwa choćby w sprzedaży z drugiej ręki to nie było by sprzedawane i nie miało takiego zainteresowania jak ma gdyby można było ingerować w Trezora np celem kradzieży BTC - to było by już o tym głośno.

Także moja intencja jest czysta. Po prostu sprzedać TREZORA po niższej cenie bo wiadomo z drugiej ręki.
Chętnych zapraszam na PW. NIE ROBIĘ PROBLEMU Z WYSYŁKĄ za POBRANIEM.
#bitcoin
  • 71
  • Odpowiedz
To absolutnie nie jest scam, dawajcie mu swoje pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Daleki_Jones: nikt nie ma mi dawać pieniędzy. Mogę wysłać za pobraniem względnie jak ktoś chce może osobiście odebrać. Aktualnie w Pile lub Wałczu.
  • Odpowiedz
Obecnie nie zakładam powrotu do świata krypto. No chyba że cena spadnie do 500 - 600 USD wtedy wrócę Póki co trezor nie jest mi potrzebny.


@Amelek: Po paczka nie zdąży dojść, a już będziesz musiał kupować nowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@affairz: narazie na dłuższy czas zrezygnowałem z BTC. Kurs pójdzie w dół co najmniej na 500 USD to wrócę do tematu. Ale póki co nie zapowiada się powrót do takich cen. A obecna cena jest dla mnie zbyt wysoka by BTC wchodzić. takie dla mnie minimum do wejścia a właściciwe Maximum to 1BTC= < 500 USD
  • Odpowiedz
@Amelek: Z ciekawości (nie chce mi się czytać na ich stronie), robi się jakiś automatyczny backup portfela? Czy to urządzenie robi tylko za jakiś klucz do portfela online?
  • Odpowiedz
Z ciekawości (nie chce mi się czytać na ich stronie), robi się jakiś automatyczny backup portfela? Czy to urządzenie robi tylko za jakiś klucz do portfela online?


@pitu120: Każdy nowy uzytkownik ZERUJE sobie urządzenie i generuje tzw. NOWY SEED.
SEED to taki KLUCZ bezpieczeństwa. Czyli mająć SEED nawet jak urządzenie np wpadnie Ci do wanny i się uszkodzi to kupujesz nowego trezora i odtwarzasz portfel za pomocą SEED i masz spowrotem
  • Odpowiedz
@pitu120: a w skrócie mówiąc: TWÓJ SEED składający się z 12 do 24 znaków jest TWOIM BACKUPEM. Nawet gdy urządzenie podeptasz mając SEED nie stracisz BTC. Dodatkowo Trezor zabezpieczony jest PINEM przez każdą próbą autoryzacji transakcji. Gdyby to nie było idealne urządzenie to już dawno była by fala krytyki tutaj lub w necie.
  • Odpowiedz
@Amelek: Czyli w czym to jest bezpieczniejsze od trzymania zakodowanego portfela online? Pytam z czystej ciekawości. Dalej wszystko zależy od klucza/seeda i jego utrata wiąże się z utratą kasy.
  • Odpowiedz
@pitu120: niechce mi się wyjaśniać tego. Bo zmęczony jestem. Tutaj są mądrzejsi ode mnie np @pawlo74 którzy wyjaśnią Tobie dlaczego TREZOR jest najbezpieczniejszym portfelem sprzętowym BTC na świecie. To chyba oczywiste że musi być SEED bez tego ktoś by Ci ukradł urządzenie i Twoje BTC szlag by trafił. Dzięki SEED jesteś bezpieczny i zawsze możesz odzyskać swoje BTC i nawet gdy ktoś ukradnie Ci urządzenie to BTC nie tracisz. Portfel ONLINE
  • Odpowiedz
@revoruless: Tak masz rację. Przy generowaniu ZIARNA pokolei trzeba zapisywać słowa i są podawane pokolei od 1 do 24. Natomiast przy odzyskiwaniu już się je wczytuje zgodnie z wskazaniami. Przy pierwszej inicjacji urządzenia ustala się także swój klucz PIN który potwarza się dwukrotnie na podstawie wyświetlenia na wskaźniku urządzenia, przy drugim potwórzeniu oczywiście trzeba powtórzyć PIN ale wskazania na wyświetlaczu już są inne. Dzięki temu absolutnie nie ma mozliwości by ktoś
  • Odpowiedz
@Amelek: ale jeśli dowolny inny trezor może pobrać na siebie Twój portfel BTC podając 24 znaki to musi oznaczać,że sam portfel jest przypisywany w chmurze do tych 24 znaków.... Czyli tak czy tak twórcy trezora mają do tego dostęp.
  • Odpowiedz