Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@JakisGlupiKon nie wrzucaj wszystkich motocykli z Chin do jednego worka. Powielasz stereotypy, Romet już nie idzie na ilość , kupuje motocykle od sprawdzonych i uznanych chińskich producentów takich jak Zongshen czy Benda. To już nie to co kilka lat temu gdzie w marketach kupowałeś motorowery na jeden sezon,potem biodegradacja. Romet czy Junak nigdy nie przekona motocyklistów starej daty, ale ma olbrzymi potencjał w kreowaniu przyszłości na rynku motocyklowym.
@JakisGlupiKon no po co mam pytać skoro jeździłem kilka sezonów chińskimi motocyklami i wiem ? Poza tym powtarzam, jest grupa ludzi,motocyklistów, którzy jeżdżą od lat 90 i wcześniej i kojarzą oryginalne Junaki i Romety,i oni nie tkną choćby za darmo ,jakich opinii by nie miały te sprzęty. Dziwnym trafem co nie rozmawiam z ludźmi którzy użytkują modele z Chin(sprawdzone) to są zadowoleni. Nie ma sensu dyskutować, bo jak mówię,są dwa obozy,ty ewidentnie
Kick_Ass - @JakisGlupiKon no po co mam pytać skoro jeździłem kilka sezonów chińskimi ...

źródło: comment_s2t5Cj0D5I9fzDwpoj14zLy25rhihiGq.jpg

Pobierz
@Kick_Ass: Też byłbym zadowolony jakbym miał nowy motocykl nawet nie dotarty, potem zaczynają się cuda odpadająca kopka i inne jaja.

Ale co kto woli. Jak już wspomniałem. Motocykle mają świetne wizualnie choćby romet ogar caffe 125 ale silniki i wykonanie pozostają wiele do życzenia. I oby się to zmieniło w przyszłości. Sam myślałem nad nowym ogarem i mi to wybili z głowy.
JakisGlupiKon - @Kick_Ass: Też byłbym zadowolony jakbym miał nowy motocykl nawet nie ...
@JakisGlupiKon akurat ogar to jest jeden z tych nieudanych modeli,tu się zgodzę.ale właśnie uogólniłeś na podstawie jednego wadliwego modelu. Zobacz m.in blog mnicha www.mnich777.blogspot.com , koleś zjadł zęby na chinolach. Poczytaj na forum wrażenia z jazdy i użytkowania junaka M16, świetnego skądinąd. Większość problemów spowodowanych jest pierwszym montażem , sklepy dostają motocykl do złożenia i to tam najczęściej powstają problemy. Po zakupie należy na własną rękę zrobić kilka podstawowych czynności jak wymiana
@Kick_Ass: Ja osobiście uważam że Romet powinien być bardziej polski, bardziej dla polaków. Więc za stosunkowo niską cene mógłbym mu wybaczyć niedoskonałości. Ale bądźmy poważni. Nowy ogar caffe to wydatek rzędu 5000zł. Za tyle to ja mam używanego chociażby suzuki gs500. A nie coś co jeszcze muszę korygować tu i ówdzie przed jazdą. A i tak niepewny sprzęt.

Który jest milion razy lepszy od caffe.
@JakisGlupiKon: ja pojeździłem z różową Junakiem 122, kupiliśmy nowego, polataliśmy nim przez 2 sezony (w zasadzie to półtora bo potem już większe moto). +10kkm, wypady czasami po 450 km i w zasadzie nie licząc rzeczy serwisowych czy uszkodzeń z własnego powodu (upadki) to problem był tylko z żarówką przednią i nic więcej. byłem na forum junaka i na kilku zlotach i wiadomo rewelacji nie ma pod względem jakości, ale nikt nie