Wpis z mikrobloga

Mogę się mylić,ale wydaje mi się,że klubom z PL nie opłaca się starać w Lidze Mistrzów - za dobre wyniki w lidze mają więcej hajsu niż za wyniki w europejskich pucharach.
@GHLA: ile Legia zarobiła za mistrzostwo kraju? Budżet Legii to było 120mln zł, za sam awans i grę w lidze mistrzów dostanie teraz 80mln zł. Wiec sobie porównaj 2/3 budżetu za sama grę, dolicz reklamy, sprzedaż gadżetów, wzrost wartości marki itd wyjdzie spora kwota. Porównaj to z 2,5mln zł za mistrzostwo kraju.
@GHLA: Powiedz to piłkarzom, trenerom, kibicom itd. Barca i Real koszą jeszcze więcej kasy i dlatego mają rezygnować z ligi mistrzów? Kasa kasą, ale w piłkę na takim poziomie nie gra się dla kasy, tylko dla chwały, widowiska i przyjemności.
@sevqk tylko nasza rodzima ekstraklapa, tu zobaczysz podania, jak nigdzie indziej! Te zwroty akcji, dynamika, parady bramkarskie (patrz Pawełek) a wszystko dodatkowo piłkarze celowo robią w zwolnionym tempie, by można było podziwiać kunszt i technikę. Już w najbliższy piątek następna kolejka a w niedzielę hit! Górnik Łęczna podejmie Piasta Gliwice. Emocje gwarantowane.
@Paladin_Woodrugh: Na krajowym podwórku grają jeszcze dwa puchary za śmieszną kasę i na to nie szkoda sił?
To jest słaby argument, taki Arsenal już przed sezonem wie, że na mistrza nie mają szans, co oni stracą wygospodarowując część sił na fazę pucharową LM?
@marek-kalka a widziałeś żeby się starały zespoły z Premier League w tych pucharach? Bo ja zauważyłem, że większość ma je w dupie. Arsenal z gry o mistrza co roku odpada w lutym, a każde miejsce wyżej w PL to kupa hajsu. I w okresie fazy pucharowej zawsze jest w dołku. To ich problem od lat.
@Paladin_Woodrugh: Kupa hajsu czyli ile?
Te puchary wygrywają rokrocznie praktycznie same kluby ze ścisłego topu i te pucharki mogą uratować w oczach opinii kibiców, czy prasy sezon. Ostatnie pięć lat pucharu: MU, Arsenal, Arsenal, Wigan, Chelsea. Puchar ligi: City, Chelsea, City, Swansea, Liverpool. Czyli od święta wygrywa tam ktoś spoza czołówki, nawet w finałach rzadko grają zespoły spoza ligowego top 4-5 danego sezonu.
No i pośrednio Liga Mistrzów ze swoimi zasięgami