Wpis z mikrobloga

@Rodriquez: studia uczą wielu rzeczy, np dyscypliny. Jeśli osoba była w stanie przebrnąć przez porządne studia to może nauczyć się praktycznie dowolnej rzeczy i po prostu 'umie się uczyć', a to jest bardzo dużym atutem w pracy


@Godziu73: Zrobiłem studia kilka lat temu, a dotychczas nawet nie odebrałem dyplomu oraz nie wpisuje tego w CV bo nic to nie znaczy na obecnym rynku. Liczą się umiejętności i jak
  • Odpowiedz
@Godziu73: @FireDash: A znacie przypadki gdzie próbowali zastąpić człowieka bez wyższego wykształcenia, człowiekiem po studiach i skończyło się to katastrofą? bo ja znam ze 3 takie przypadki...

Więc proszę nie mówcie mi że wykształcenie czegoś uczy...
  • Odpowiedz
@Rodriquez: Ewidentnie widać, że masz jakieś kompleksy i jakbyś nie próbował tego uargumentować, to nic ci to nie da. Nikt nie twierdzi, ze studia są konieczne, bo nie są. Problemem jest to, że starasz się komuś narzucić swój punkty widzenia, może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale od razu widać, że to dotyczy cie osobiście i może miałeś problemy z jakimiś magistrami.
  • Odpowiedz
@Rodriquez: Ewidentnie widać, że masz jakieś kompleksy i jakbyś nie próbował tego uargumentować, to nic ci to nie da. Nikt nie twierdzi, ze studia są konieczne, bo nie są. Problemem jest to, że starasz się komuś narzucić swój punkty widzenia, może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale od razu widać, że to dotyczy cie osobiście i może miałeś jakieś problemy z jakimiś magistrami.


@FireDash: Nikomu nie muszę
  • Odpowiedz
@FireDash: A tak BTW technik informatyk po technikum jest bardziej praktyczny niż mgr po studiach tyle w temacie.
Bo nic nie potrafi poszedł z liceum na studia i prześlizgnął się przez semestry.

Znam wiele osób pracujących na stanowiskach Technika pełniąc obowiązki wyższych stanowisk za darmo.
  • Odpowiedz
@Rodriquez: Ty traktujesz studia jak zawodówkę, która ma nauczyć murarza murować i wysłać do roboty. Przytoczę konkretnie np. kierunek IT. Na informatyce masz serwowane wszystko, od grafiki, przez programowanie, a na zarządzaniu sieciami kończąc. Te studia przybliżają ci wszystko po trochu i to ty decydujesz co cię zainteresuje i dokształcisz się w dziedzinie, która cie interesuje.
  • Odpowiedz
@FireDash: Wszystko po trochu to chyba sam musisz ogarniać.
Lekarz też musi sam się dokształcać w dziedzinie która go interesuje?
Czy raczej musi zdać szereg egzaminów w tym praktykę aby pracować w swojej specjalizacji?
  • Odpowiedz