Wpis z mikrobloga

- Janusz pacz no kaczka leci.

Leśnicy znaleźli rannego orła bielika, po przewiezieniu do lecznicy okazało się że zwierzę jest naszpikowane śrutem. To dokładnie ten sam rodzaj śrutu jakim myśliwi strzelają do lisów czy kaczek.

Śruciny jak widać na zdjeciu utkwiły w wielu miejscach, niewiadomo czy da się je usunąć.
#myslistwo #ptaki #zwierzaczki #patologiazewsi
BojWhucie - - Janusz pacz no kaczka leci.
 Leśnicy znaleźli rannego orła bielika, po ...

źródło: comment_vA8Jy4R4RR7HsRDTHO2B8D6nvLbRVMzL.jpg

Pobierz
  • 135
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BojWhucie: Nie mam pojęcia. Opieram się na tym co wiem - opinii lekarza weterynarii (ja wiem, że to nie ekspert balistyki) ale z racji zawodu pewno widział takie przypadki i nie bez powodu dodał prawdopodobny rodzaj pocisku.
Jedyne co trochę jest dziwne to stwierdzenie "wiatrówka albo KBKS" gdzie cieżko jest pomylić ze sobą te dwa naboje (kule)
Jak było nie dowiemy się pewnie nigdy ale bardzo niesprawiedliwym jest stwierdzenie z
  • Odpowiedz
Ja ogólnie nie cierpię myśliwych, więc to żadne wytłumaczenie.


@GraveDigger: Czyli inaczej. Jak ktoś kogoś okradnie, to pewnie jakiś czarnuch, bo "nie lubię czarnuchów"? :) Albo jak ktoś gdzieś zachorował, to pewnie Żyd zatruł studnie.
  • Odpowiedz
@Gimbazjon303: Takie myślenie o myśliwych nie bierze się z niczego. Kilka miesięcy temu wrzucałem myśliwego, który chwalił się zabiciem ptaków chronionego gatunku. Od ornitologów słyszałem opowieści o bezmyślnym strzelaniu do ptaków podczas migracji itd.
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: a dziękuję za buziaka i za misiaczka i odwzajemniam :* (jezuchryste, jakby mój różowy wiedział, jak my tu sobie słodziakujemy...)
Co nie zmienia faktu, że nie ma żadnego wrzucania do jednego wora. W końcu wszyscy myśliwi strzelają do zwierząt dla przyjemności. Tylko nie pisz mi o powinności, tradycji, honorze i ochronie przyrody bo się wzruszę i zacznę wciągać na maszt amerykańską flagę.
  • Odpowiedz
@noitakto strzelam bo lubię polować - jest to u mnie tradycja rodzinną, do tego Lubie zjeść dziczyzne, do tego regulujemy populację oraz ochraniam uprawy polne i leśne. Ale wrzucasz mnie do jednego wora z klusownikami. Powiedz czy lepsze jest to jak zagazowują gęsi w Holandii bo zabronili polowania na nie?
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: to, czy możemy się obejść bez mięsa to kwestia dyskusyjna. Zabicie cielaczka i zjedzenie go to jednak nie to samo, co "o! Sarenka! Zastrzele se, taka ładna! Pa jakie mam jaja! Szczelam! A ty Janusz polej!".
  • Odpowiedz
@BojWhucie: "Generalizować" to domena ludzi o wąskich horyzontach oraz małej inteligencji.
Każdy czarny to złodziei, Polak to alkoholik, Żyd to cwaniak i kłamca.

Na podstawie swoich uprzedzeń wydajesz wyrok, nawet posiadając argument, że prawdopodobnie nie był to postrzał z broni myśliwskiej.
  • Odpowiedz
@noitakto: Jakie "polej" co to za imaginacje?
Masz racje zabicie krowy hodowlanej jest (z punktu humanitarnego) gorsze niż sarny.
Sarna jest wolna, szczęśliwa, porucha a krowa jest w p---------j klatce w obozie koncentracyjnym xD
  • Odpowiedz
@BojWhucie: Ale zakładać coś takiego z góry, to jest już trochę brzydkie. To jest ta sama logika, co u rasistów czy antysemitów - "opinia o czarnych/Żydach nie wzięła się z powietrza, więc jak coś c-------o się wydarzy, to na 90% oni".

@noitakto: Zabijanie cielaczka a sarenki różni się wyłącznie sposobem i okolicznościami :) ale obydwie rzeczy robi się dla przyjemnośc. W pierwszym przypadku jest to przyjemność jedzenia mięsa,
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: a jednak pojawiła się i tradycja, i dbanie o przyrodę... dobra, wciągam wzruszony flage na maszt!
Gazowanie gęsi w Holandii? A co to ma do rzeczy? A wiesz, że moje najki prawdopodobnie zrobiły małe dzieci w Wietnamie? A wiesz, że diesel mniej pali? I że wzrosły opłaty za OC? I że nie powinno się łączyć kiwi z jogurtem?
Ja o strzelaniu do zwierząt dla przujemności, a ty mi o
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: znowu, to tylko opinia, że bycie weganem jest w porządku, jeśli chodzi o nasze zdrowie. Nie ma o czym gadać, bo nikt tego nie udowodnił w jednoznaczny, nir budzący wątpliwości sposób. Napisałeś odpowiedz dokładnie taką samą jak swój własny komentarz wyżej.
  • Odpowiedz