Wpis z mikrobloga

#wroclaw #smog #ekologia
Jak mnie wkurzają ludzie typu "Hurr durr smog był zawsze gdzie byliście wielcy ekolodzy jak w sylwestra 71 z powietrza można było węgiel wydobywać hurr durr"
Wyobraźcie sobie żonę zdradzającą męża przez trzy lata, w końcu przyłapuje ją w akcji a ona do niego:
- hurr durr przecież nic się nie stało ja tak od trzech lat a ty nic wcześniej nie mówiłeś
- ale nie byłem świadomy!
- no i co z tego? hurr durr
Jak dla mnie analogiczna sytuacja
  • 67
@horsehead: Świadomość smogu była od dawna. W moim wpisie do którego pijesz jakiś Mirek ( @elberet ) wstawił okładkę "Wprost" z przed 23 lat która o smogu pisze. Gdyby przedstawiany w twojej metaforze mąż dostał info po tygodniu że jego żona go zdradza, a lament podniósł po 3 latach to znaczyć mogło by to tylko tyle że jest baranem i lubi być rogaczem.

A teraz proszę o wyjaśnienie co się działo
Pobierz
źródło: comment_mrkccLjtdtEV82ywIf7Fbb9QiGRTZAnL.jpg
@Iudex: No nie, dopiero w tym roku temat smogu stał się tak głośny. Tego nie neguję, po prostu informacja zanim dojdzie do Warszafki musi trochę dojrzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale prawdą jest to, że smog by od zawsze i byli tacy, którzy zwracali na to uwagę. Jednak w kupie siła.
@Afropolon Mąż rogacz też ma prawo zrobić awanturę żonie po 3 latach a nawet po 5 dymania na boku.
Czy nie można rozgłaśniać tematu bo ktoś kiedyś już wcześniej o tym napisał?
Co komu szkodzi fakt, że ludzie zaczęli martwić się o swoje życie?
@horsehead: Nie rozumiesz istoty problemu - a tą istotą jest to co zrobisz, a nie to jak głośno będziesz o tym krzyczał.
To problem obecnego społeczeństwa, jest nam źle więc krzyczmy głośno jak źle nam jest. Czy coś zrobimy rzetelnego w tej sprawie ? Nie bo jesteśmy zajęci krzyczeniem.
@horsehead: Bo wiesz co? Przypadkiem osoby, które tak mówią to prawaki. I dla nich to jest sprawa polityczna, że wymaga się CZEGOŚ od rządu, jak już ludzie wreszcie zrozumieli w jakim syfie żyją. Do nich nie dociera, że to przypadek, że akurat teraz PiS rządzi. Nie, smog jest lewacki, sztucznie rozpylany przez Tuska z Sorosem, a każdy kto chce z nim walczyć to lewak i zdrajca Wielkiej Polski.