Wpis z mikrobloga

#wroclaw #smog #ekologia
Jak mnie wkurzają ludzie typu "Hurr durr smog był zawsze gdzie byliście wielcy ekolodzy jak w sylwestra 71 z powietrza można było węgiel wydobywać hurr durr"
Wyobraźcie sobie żonę zdradzającą męża przez trzy lata, w końcu przyłapuje ją w akcji a ona do niego:
- hurr durr przecież nic się nie stało ja tak od trzech lat a ty nic wcześniej nie mówiłeś
- ale nie byłem świadomy!
- no i co z tego? hurr durr
Jak dla mnie analogiczna sytuacja
  • 67
@Shatter: i to była wiedza tajemna? bo moim zdaniem prawie każdy dorosły Polak jakby go zapytać to by ocenił że jakoś powietrza w Polsce w tych miastach nie jest wzorowa, że jest z tym problem. Czyli ludzie wiedzieli
@horsehead: Ostatnio jechałem klecinską na spotkanie biznesowe i przejechałem zjazd (kazali kierować się wielkim szyldem firmy), bo nie widziałem niczego po drugiej stronie ulicy ;P a ja głupi zawsze uważałem, że to mgła jest ;D
@Iudex:

A najlepsze jest to, że temat jakości powietrza od co najmniej 2-3 lat jest medialny i dużo się o tym mówi każdej zimy, a są ludzie którzy wyskakują z tekstem że się dopiero co obudziliśmy.

No nie bardzo, moda na odświeżanie co 10 minut apki i hype w mediach (który wcześniej ograniczał się do paru zdawkowych wzmianek nt. Krakowa) w tej skali to dopiero ten rok. Problem istnieje, należy z
A najlepsze jest to, że temat jakości powietrza od co najmniej 2-3 lat jest medialny i dużo się o tym mówi każdej zimy, a są ludzie którzy wyskakują z tekstem że się dopiero co obudziliśmy.


@Iudex: ja miałem wrażenie, że w tym roku ze względu na duże mrozy i brak wiatru smog na mocno zawitał też w warszawie, to nagle media ogłosiły alarmy smogowe w Polsce ( ͡° ͜ʖ
@horsehead dziwną logiką się kierujesz skoro jest to dla Ciebie analogiczna sytuacja. O tym ze żona Ciebie zdradza nie wiesz, o tym ze wdychasz dym z palonych śmieci i widzisz co wydobywa się z komina i wisi na niedużej wysokości powinieneś wiedzieć, chyba ze muszą to Tobie powiedzieć w telewizji. Analogiczna sytuacja byłaby wtedy gdybyś wiedział ze żona Ciebie zdradza 10 lat, ale pewnego dnia zaczalbys srac zarem.
Psychoza smogowa jest analogiczna
A najlepsze jest to, że temat jakości powietrza od co najmniej 2-3 lat jest medialny i dużo się o tym mówi każdej zimy, a są ludzie którzy wyskakują z tekstem że się dopiero co obudziliśmy.


@Iudex: Wcześniej dotyczył Krakowa. Teraz pomontowali czujniki w całej Polsce i nagle niby smog się pojawił.
@stan-tookie-1: A jednak ludzie nie są świadomi konsekwencji podejmowanych działań, jak np. palenie śmieci. A jeśli nawet są to moda na "krzyczenie" jest dobra bo ostracyzm społeczny może być dobrą metodą na takich. No bo co innego ma robić osoba, która sama nie zanieczyszcza powietrza?
I na jakiej podstawie twierdzisz, że wiedza o zjawisku i jego skali była równie powszechna jak teraz? Bo tak Ci się wydaje? Bo w gazecie był
@horsehead: nie kłóć się z nim, według niego aktywnym działaniem jest jak on zmienił piec i samochód dał na gaz, natomiast uświadamianie całego społeczeństwa, presja na władze itd to według niego bezsensowne działania których nie powinno być.