Wpis z mikrobloga

Jak ja nienawidzę tego #!$%@? państwa.
Krótko przed śmiercią mój dziadek podarował mojej babci działkę budowlaną, którą kupił jeszcze w latach 70' za kawalera. Całe życie trzymał tę działkę, żeby kiedyś służyła jako zabezpieczenie na starość. Niestety dziadek błyskawicznie zachorował i zmarł, ale jeszcze był na tyle świadomy, żeby babci darowiznę zapisać. Wartość działki to 100k. Po śmierci dziadka babcia działkę sprzedała, sama ma 85+ lat.

I teraz pojawia się mój #!$%@?. Przez to, że sprzedała działkę przez upływem 5 lat od podarowania, musi zapłacić 19% podatku dochodowego. Tak #!$%@?, 19 tysięcy podatku dochodowego. Te 19 tysięcy to byłby dla mnie idealny wkład w nowe mieszkanie, a ja czytam na głównej że ten psychol Macior dał 38 tysi na imprezę swojego chłoptasia z MON. #!$%@? JAK JA TEGO #!$%@? PAŃSTWA SZCZERZE NIENAWIDZĘ. Uczciwi ludzie muszą oddawać swoje pieniądze, żeby patusy nie musiały do roboty chodzić albo żeby jakimś #!$%@? imprezy organizować.

Dla wykopków z IQ < 70 oraz neuropy: tak, wiem, babci zostanie 81k, ale chce z kolei zostawić to na zabezpieczenie swojej starości + wyremontować w końcu mieszkanie, którego remont wyniesie ok. 30k.

Zresztą #!$%@? wam do tego, kwestią jest tutaj te 19k i moje #gorzkiezale #polityka
  • 74
  • Odpowiedz
@technocratus: Tylko w cywilizowanych krajach nie placi sie podatku katatralnego od pierwszego mieszkania w ktorym sie mieszka. A jak znam nasze panstwo to bedzie sie placic od wszystkiego ale oczywiscie z wylaczeniem kleru i rolnikow. Niemniej jednak nie wierze, ze to wdroza do 2020. To wymaga przygototwania.
  • Odpowiedz
Dla wykopków z IQ < 70 oraz neuropy: tak, wiem, babci zostanie 81k, ale chce z kolei zostawić to na zabezpieczenie swojej starości + wyremontować w końcu mieszkanie, którego remont wyniesie ok. 30k.


@Ciuliczek: A co ma do tego neuropa? Tam również są liberałowie.
  • Odpowiedz
@Ciuliczek mam to samo. Sprzedałam spadek -> kupiłam swoje. Jest się zwolnionym z tego podatku jeżeli się przeznaczy to n nowa nieruchomości i/albo na jej remont. I aktualnie muszę albo wywalić na remont i meterialy które można odliczyć od tego albo zapłacić podatek.
  • Odpowiedz
@technocratus: Mnie tam śmieszą takie rzeczy jak, np. podatek od wzbogacenia, kiedy kupujesz mieszkanie/dom za kredyt z banku xD Od kiedy to rozłożenie sobie kosztów domu + zapłata prawie drugie tyle bankowi, jest wzbogaceniem? Kupujesz dom o wartości 400 000, poniesiesz koszty o wartości 700 000 (tylko rozłożone, np. na 20 lat), ale według państwa to Ty się wzbogaciłeś xD
  • Odpowiedz
@Ciuliczek: Doskonale rozumiem twoje rozgoryczenie. W Polsce nadal jak w lesie i do tego drzew zaczyna brakować, za niedługo będzie jak w polu, nie zaoranym polu obsranym gównem.
  • Odpowiedz
@Ciuliczek: Babcia nie będzie musiała płacić tych 19k podatku, jeśli pieniądze pozyskane ze sprzedaży nieruchomości wyda na cele mieszkaniowe. Czy kupna tego twojego mieszkania nie można odrobinkę przyspieszyć i przeprowadzić już teraz? A jeśli nie - może byście (twoi rodzice) "odsprzedali" babci udział w swoim mieszkaniu, czyniąc ją współwłaścicielką? W tym momencie zamiast 19k babcia zapłaci ze 2-3k na notariusza jedynie.
  • Odpowiedz
Mój wpis dążył do uświadomienia że zamiast wrzucać do dziury bez dna prywatne pieniądze, które nastepnie są marnotrawione, możnaby dać komuś z rodziny kto ich bardziej potrzebuje.


możnaby dać komuś z rodziny

@Ciuliczek: xD
Nie twierdzę, że oddanie państwu będzie lepsze, ale myślę że najlepiej jakby babcia sama rozporządzała *swoimi* pieniędzmi. W końcu jak pisałeś - pracujesz i zarabiasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz