Wpis z mikrobloga

Jak ja nienawidzę tego #!$%@? państwa.
Krótko przed śmiercią mój dziadek podarował mojej babci działkę budowlaną, którą kupił jeszcze w latach 70' za kawalera. Całe życie trzymał tę działkę, żeby kiedyś służyła jako zabezpieczenie na starość. Niestety dziadek błyskawicznie zachorował i zmarł, ale jeszcze był na tyle świadomy, żeby babci darowiznę zapisać. Wartość działki to 100k. Po śmierci dziadka babcia działkę sprzedała, sama ma 85+ lat.

I teraz pojawia się mój #!$%@?. Przez to, że sprzedała działkę przez upływem 5 lat od podarowania, musi zapłacić 19% podatku dochodowego. Tak #!$%@?, 19 tysięcy podatku dochodowego. Te 19 tysięcy to byłby dla mnie idealny wkład w nowe mieszkanie, a ja czytam na głównej że ten psychol Macior dał 38 tysi na imprezę swojego chłoptasia z MON. #!$%@? JAK JA TEGO #!$%@? PAŃSTWA SZCZERZE NIENAWIDZĘ. Uczciwi ludzie muszą oddawać swoje pieniądze, żeby patusy nie musiały do roboty chodzić albo żeby jakimś #!$%@? imprezy organizować.

Dla wykopków z IQ < 70 oraz neuropy: tak, wiem, babci zostanie 81k, ale chce z kolei zostawić to na zabezpieczenie swojej starości + wyremontować w końcu mieszkanie, którego remont wyniesie ok. 30k.

Zresztą #!$%@? wam do tego, kwestią jest tutaj te 19k i moje #gorzkiezale #polityka
  • 74
@Ciuliczek: mam podobna sytuacje, ja usze zaplacic 40k, ten podatek moze nie bedzie w twoim przypadku wynosil 19k. Jesli w ciagu dwoch lat wyda przychod ze sprzedazy na cele mieszkaniowe (np. remont, zakup nieruchomosci lub jej udzialu) - to zaplaci mniej podatku. Czyli np: sprzedaz 100 - 30k na remont = 70 i od kwoty 70k zaplaci 19% podatku. To jest kwota 13,3k, sporo, to jest zlodziejstwo w tym kraju to
@bardzospokojnyczlowiek: no to faktycznie. Polecam przejsc sie do jakiegos radcy prawnego. Kumpel odziedziczyl chalupe po ciotce i #!$%@? kazali mu zapłacić 19000 cb( jako 2 linia spadkowa). Okazalo sie ze jest obejscie tego prawa i musi spełnić 5 warunków i wypelnic wniosek, ktory gnoje trzymają pod biurkiem żeby szary, niedouczony plebs o nim nie wiedzial. Jak poprosil o yen wniosek to sie dziwili skad w ogole wie ze takie cos jest.
@KsiegaRekordowSzutki: W tym kraju pewne sa tylko smierc i podatki. Okolice roku 2020, zeby wprowadzic taki podatek trzeba spelnic kilka przeslanek, np. w pelni elektroniczna ksiega wieczysta, plany zagospodarowania przestrzennego na mozliwie najwiekszym obszarze, musi być przeplyw danych odpowiedni miedzy bankami, sadami a us skarbowym to ostatnie jest w drodze - ale w ramach centralnej bazy rachunkow, faktur itd beda dodatkowe funkcje wprowadzone. 2 pierwsze juz sa :)

w 2020 skonczy
@Ciuliczek: W tym kraju to tylko zlodziejstwo, oszustwa i karuzele VATowskie sie oplaca, albo byc poslem co w sumie rowna sie temu o czym napisalem na poczatku.
W sumie to #!$%@? polakow robakow, mam nadzieje ze PiS tak dokreci srube ze te stare #!$%@? mochery 6 mln co glosowalo na tych zjebow pozdycha #!$%@? z glodu i natura sie pozbedzie takiego robactwa.