Wpis z mikrobloga

Jak ja nienawidzę tego #!$%@? państwa.
Krótko przed śmiercią mój dziadek podarował mojej babci działkę budowlaną, którą kupił jeszcze w latach 70' za kawalera. Całe życie trzymał tę działkę, żeby kiedyś służyła jako zabezpieczenie na starość. Niestety dziadek błyskawicznie zachorował i zmarł, ale jeszcze był na tyle świadomy, żeby babci darowiznę zapisać. Wartość działki to 100k. Po śmierci dziadka babcia działkę sprzedała, sama ma 85+ lat.

I teraz pojawia się mój #!$%@?. Przez to, że sprzedała działkę przez upływem 5 lat od podarowania, musi zapłacić 19% podatku dochodowego. Tak #!$%@?, 19 tysięcy podatku dochodowego. Te 19 tysięcy to byłby dla mnie idealny wkład w nowe mieszkanie, a ja czytam na głównej że ten psychol Macior dał 38 tysi na imprezę swojego chłoptasia z MON. #!$%@? JAK JA TEGO #!$%@? PAŃSTWA SZCZERZE NIENAWIDZĘ. Uczciwi ludzie muszą oddawać swoje pieniądze, żeby patusy nie musiały do roboty chodzić albo żeby jakimś #!$%@? imprezy organizować.

Dla wykopków z IQ < 70 oraz neuropy: tak, wiem, babci zostanie 81k, ale chce z kolei zostawić to na zabezpieczenie swojej starości + wyremontować w końcu mieszkanie, którego remont wyniesie ok. 30k.

Zresztą #!$%@? wam do tego, kwestią jest tutaj te 19k i moje #gorzkiezale #polityka
  • 74
ale to są babci pieniądze ( ͡º ͜ʖ͡º)


@bialaowca: :) Poznałem młodego chłopaka, syna współlokatora koleżanki. Siedzimy w kilka osób, rozmawiamy, po czym chłopak, lekkoduch, hipis, grzybki i te klimaty, tłumaczy oburzony ojcu, że babcia ma oszczędności, a zaraz emeryturę zacznie, mogłaby mu dać, przydałoby mu się.
Ja nie wiem jak i skąd się takie jednostki biorą.. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Chociaż
@Ciuliczek: Napisz od razu że nienawidzisz świata bo z tego co wiem w prawie każdym kraju płaci się podatek od przychodu... Przecież jak by taki przepis nie występował to po co komu i na co firma? Każdy by handlował jako osoba prywatna... Skoro dziadek chciał robić zabezpieczenie to po ślubie z babcią powinni pójść do notariusza w pierwszej linii nie płaci się podatku i teraz by nie było problemu. Jak się
@Ciuliczek: a to nie jest tak, ze jakby Twoja babcia przeznaczyla te pieniadze na kupno/remont mieszkania to nie musi placic tego podatku (cos pisales o wkladzie w nowe mieszkanie)? z tego co pamietam, poprzedni wlasciciel od ktorego kupilem mieszkanie byl w takiej samej sytuacji jak Twoja babcia - ale on uniknie tego podatku, bo od razu kupil nowe mieszkanie, ktore wyremontowal
@JanuszGieldy: Podatek katastralny wystepuje w wiekszosci gospodarek krajow rozwinietych a do takich pretendujemy, to raz, dwa wedlug kryterium przedmiotowego podatek od majatku i praw majatkowych jest jednym z 4 glownych rodzajow podatkow, podatki od dochodu juz mamy, od przychodu tez juz sa, od wydatkow tez. Pozostanie dopracowanie i wdrozenie podatku od majatku.

Wprowadza go pod pretekstem rownosci spolecznych, wcisna plebsowi ze jak ktos ma majatek to trzeba go zeskrobac na kase,
Cumple, przecież OP nie napisał, że hajs z podatku, który zostałby babci zostałby mu oddany. To było raczej porównanie do skali przy kosztach imprez rządowych.

Choć z drugiej strony, między wierszami można wyczytać co innego.

A w zasadzie to mam to w dupie, idę se na kebab.