Wpis z mikrobloga

Ostatnio na fb trafiłem na filmik Eddiego Halla, w którym poleca dźwiganie z jakimś ochraniaczem na zębach
https://www.facebook.com/eddiehallwsmlegend/?fref=ts
Zaciekawiło mnie to i okazało się że w #!$%@? zawodników też to reklamuje, m.in Brian Shaw.
Poczytałem trochę o tym i jest kilka podstaw naukowych potwierdzających działanie tego, ale mimo wszystko bylem raczej sceptyczny.
Jako że trochę się boksowało i zostały mi ochraniacze na zęby to sprawdziłem to dziś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I działa to zajebiście. 31 grudnia zrobiłem 210 w martwym, od tamtego czasu 2 tygodnie bylem na redukcji (2 tyg bo #tylkomasa), tydzień całkowicie bez treningu i dziś zrobiłem 220, które poszło gładko. Nie ma mowy o tak szybkim progresie właśnie ze względu na to że przez 3 tyg praktycznie nic konkretnego nie dźwigałem.
Potem jak robiłem dodatkowe serie bez ochraniacza to odruchowo zaciskalem zęby tak #!$%@? mocno że było to aż nieprzyjemne uczucie.
Jestem zajebiście zaskoczony tym i będę dalej testował na kolejnych treningach.
Polecam sprawdzić
#mikrokoksy #silownia
  • 19
@bst: właśnie o języku dawno słyszalem, ale szczerze powiedziawszy nie widziałem żadnej obiektywnej różnicy. A tutaj różnica jest kolosalna.
@Brofessor: tak, ta firma, ale ja wziąłem normalnie mój ochraniacz bokserki, chodzi po prostu o to żeby coś #!$%@? mocno ugryźć. Under armour też ma jakieś swoje wynalazki.
@Szefu: @PrawyKuba: http://www.wykop.pl/wpis/7361572/sterydy-w-formie-nakladki-na-zeby-zakladasz-i-staj/
no elo, popatrzcie na date wpisu. Troche BK z tych podstaw naukowych. Do tego przypominam, że byli też durnie, którzy obnosili się z tymi śmiesznymi opaskami ze świecidełkiem na środku. Powerbalance chyba. O albo jeszcze lepsze. Te maski do nurkowania, które kilku sportowców reklamowało. Głupota roku 2015. Jeszcze kij ze sportowcami, bo oni dostają za to kasę. Ale kupić takie coś za własne (nie małe) pieniądze to
@churagan: beka z czego? Po pierwsze prawidłowe ustawienie żuchwy wpływa na ustawienie reszty ciała (weź np anatomię Graya i zobacz), po drugie prawdopodobnie dziala to na układ współczulny. + działa to na zasadzie tensegracji.
Można mieć beke ze sprzedają to za grube hajsy, ja dołożylem 10kg kompletnie z dupy, praktycznie bez żadnego ciężkiego treningu od ostatniego maxa. A na mnie nic nie zarobili bo jak pisałem mam swoje ochraniacze typowo bokserskie.
@Szefu: Jednym prostym trikiem dołożyłeś 10kg do martwego. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Placebo? Dobry dzień? Poprzednio nie miałeś dobrego dnia? Inna faza księżyca? Albo faktycznie działa. Darmowe 10 kg to bardzo bardzo dużo... Hmmm... Dlaczego każdy sportowiec tego nie używa? Hm... Dziwne... I na dodatek używają sztuczek do sprzedawania tego. Po co, skoro powinno się samo bronić.
@churagan: jak pisalem, wcześniejszy pr mialem 31.12 i wtedy mialem dobry dzień.
Potem było tylko gorzej, przez 2 tyg redukcji zrobiłem 1x190 kontrolnie i było słabo. Teraz tydzień przerwy, ale i tak byłem po całym dniu pracy przy remoncie. Przez większość czasu od ostatniego maxa nie robiłem nic co mogłoby pozytywnie wpłynąc na wynik.

To działa na prostych odruchach neurologicznych.
Marketing tej firmy mnie śmieszy (te ich filmy typu "tylko nasz
via Android
  • 0
@beefislife a rozumiesz ze jadę jednym schematem treningowym od bardzo dawna i deload zawsze jest co 6 tygodni. Jak mówię ze 10kg poszło komplenie z dupy to tak jest. Myslisz ze pierwszy raz zrobiłem sobie tydzień deloadu (lub jak w tym przypadku tydzień wolnego) i dzięki temu dołożyłem 10kg do maxa?
Oczywiście że deload ma zalety, inaczej bym go nie robił, ale bez jaj, nie żartujmy ze po tygodniu przerwy dokłada sie
via Android
  • 1
@kabarto tak, przy martwym czuje różnice, przy siadach nie było takiego efektu.
I nie robię tak każdej serii tylko te w których mam robić 1powt na wysokim %rm, czyli aktualnie bardzo rzadko