Wpis z mikrobloga

Dlaczego NIE podoba mi sie Warszawa?

- poniewaz w zdecydowanej wiekszosci jest brzydka architektonicznie
- poniewaz miasto przecina siatka zbyt szerokich "autostrad", ktore sprawiaja, ze nie spaceruje sie tam przyjemnie
- poniewaz miasto to nie ma sprecyzowanego centrum. Stare miasto? PKiN?
- poniewaz stoi tam PKiN, ktory jest jak drzazga w tkance, zabiera za duzo miejsca, nie jest miastotworczy

Za to bardzo podoba mi sie #wroclaw ze swoja historyczna zabudowa, dynamizmem, imprezami, parkami...

Zapraszam wszystkich do Wroclawia, by poczuc sie troche jak w Zachodniej Europie, poobcowac z otwartymi, usmiechnietymi ludzmi, odpoczac od konserwatywnego zaduchu, napic sie pysznych piw rzemieslniczych i zwyczajnie odpoczac...

#polskiemiasta #warszawa #polska
Zyd_Suss - Dlaczego NIE podoba mi sie Warszawa?

- poniewaz w zdecydowanej wiekszos...

źródło: comment_E7Dh3NCfTDtSGOShjfvTPRzqI5lDc1V6.jpg

Pobierz
  • 224
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zakowskijan72: ale to nie jest wyznacznikiem. Ja mieszkam w Krakowie, a Kraków mi się nie podoba. Nie spodobała mi się też Warszawa. Spodobał mi się Gdańsk, w szczególności Stare Miasto i spodobał mi się Poznań ze względu na spokój, jaki tam panuje.
  • Odpowiedz
@elp: pare ciekwych to jest na samym rynku i w najblizszej okolicy. Za wybudowanie Solpoli i zgode na nie, powinni wlascicele dzialek, architekci, deweloperzy i konserwator poniesc solidarnie odpoweidzialnosc karna (za rozbiorke tych paskudztw). Nie mam nic przecwko nowoczesnej architekturze w centrum miasta, ale musi to byc architektura, a nie kiczowaty rzyg.
  • Odpowiedz
@elp: miasto w swojej definicji powinno miec intensywna zabudowe i jak brakuje miejsca wszerz to idzie sie w gore. Szkoda jednak Starego Miasta przeznaczac na wiezowce, wiec z tego co wiem, byly plany rozlokowania w miejscowych planach zabudowy kolejnych wysokosciowcow (chyba z 10-ciu) bardziej w okolicach polnocnej czesci Krzykow, wiec tutaj stworzyloby sie z czasem centrum biznesowe po rozbioce blokow z plyty z PRLu.
Bardzo duzo problemow w komunikacji rozwiazaloby
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: To musi być bait. Wiadomo, że na małej wsi typu Wrocław centrum miasta = starówka = większość miasta. W Warszawie masz starówkę, centrum to okolice dworca centralnego, a są też również duże drogi, bo to po prostu duże miasto, poza starówką i centrum jest jeszcze sporo miasta. Specerować po Warszawie możesz po starówce, Żoliborzu, Pradze i wszędzie tam będziesz czuł się jak na starówce wrocławskiej, która jest jedna i
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Podziękuj niemcą za tak wspaniałe bombardowania i naszym "czerwonym" sojusznikom że im się d--y nie chciało ruszyć jak miasto niszczyli niemcy i ludzi mordowali że nas zachód zdradził i pozostawił za żelazną kurtyną a komuna zrobiła swoje. Warszawa była perłą zniszczyli ją niemcy a dokończyli komuniści powinni za to zapłacić po stokroć.
  • Odpowiedz
poniewaz stoi tam PKiN, ktory jest jak drzazga w tkance, zabiera za duzo miejsca, nie jest miastotworczy


@Zyd_Suss: ale od PKiN się odpindol :D spędziłem w nim całe dzieciństwo i czasy nastoletnie na zajęciach pozalekcyjnych w Pałacu Młodzieży, nostalgia motzno. Moje dzieci będą tam chodzić. Ale mogliby go umyć, nie obraziłbym się.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Mieszkałem 25 lat we Wrocławiu, teraz od 2 lat żyję w Warszawie. Lepiej żyje mi się w wawie, mimo iż we Wrocławiu mieszkałem na dosyć fajnej dzielnicy:

- dużo arterii, dzięki czemu szybko pokonuje się spore odległości
- metro
- Imo dużo lepsza komunickacja naziemna
- lepsze powietrze
  • Odpowiedz