Wpis z mikrobloga

Dlaczego NIE podoba mi sie Warszawa?

- poniewaz w zdecydowanej wiekszosci jest brzydka architektonicznie
- poniewaz miasto przecina siatka zbyt szerokich "autostrad", ktore sprawiaja, ze nie spaceruje sie tam przyjemnie
- poniewaz miasto to nie ma sprecyzowanego centrum. Stare miasto? PKiN?
- poniewaz stoi tam PKiN, ktory jest jak drzazga w tkance, zabiera za duzo miejsca, nie jest miastotworczy

Za to bardzo podoba mi sie #wroclaw ze swoja historyczna zabudowa, dynamizmem, imprezami, parkami...

Zapraszam wszystkich do Wroclawia, by poczuc sie troche jak w Zachodniej Europie, poobcowac z otwartymi, usmiechnietymi ludzmi, odpoczac od konserwatywnego zaduchu, napic sie pysznych piw rzemieslniczych i zwyczajnie odpoczac...

#polskiemiasta #warszawa #polska
Zyd_Suss - Dlaczego NIE podoba mi sie Warszawa?

- poniewaz w zdecydowanej wiekszos...

źródło: comment_E7Dh3NCfTDtSGOShjfvTPRzqI5lDc1V6.jpg

Pobierz
  • 224
  • Odpowiedz
@blubi_su: Ten najwyższy to fake jak cholera, sam zobacz na obrazek który wrzuciles, iglica na 100m ;) Wiadomo, wysokość całkowita będzie największa, ale wysokość całkowita to jak pensja brutto :P
  • Odpowiedz
@blubi_su: Wojna Wrocławia nie oszczędziła. Nie podzielił on losu Warszawy tylko dlatego, że ruscy atakowali Festung przede wszystkim od południa, i dlatego np. z przedwojennej wizytówki miasta, Kaiser Wilhelm Strasse (dziś Powstańców Śląskich) nie zostało właściwie nic. Stoi tam Sky Tower, bloki, Arkady Wrocławskie, i ogromny, niezabudowany od czasów wojny pustostan.

Nie bluźnij.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: A ja jestem z Gdańska i uwielbiam Warszawę. Wrocław zresztą też jest cudowny. Ale do Warszawy mam jakość słabość i uwielbiam tam bywać...
  • Odpowiedz
- poniewaz miasto przecina siatka zbyt szerokich "autostrad", ktore sprawiaja, ze nie spaceruje sie tam przyjemnie

To jest miasto a nie deptak. Są trakty piesze ale w większości rządzą ulice dla samochodów. Powtarzam to jest miasto.


@blubi_su: odniose sie tylko do tego jednego aspektu Twojej wypowiedzi. Nie masz racji. Z urabanistycznego punktu widzenia miasto jest tworem o zwartej zabudowie, ale bardziej intensywnej w swoim centrum i to tutaj toczy sie zycie
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: przeicież to co podałeś to jest najlepsze co się stało w stolicy;

- poniewaz w zdecydowanej wiekszosci jest brzydka architektonicznie


oczywiście bo debile po 1989 postanowili zamiast stworzyć dzielnicę biznesową zniszczyć środek miasta, tkankę miejską stworzoną przez urbanistów jako całość wpychając między porządnie zaplanowane miasto nowe budynki bo nagle spekulanci stworzyli pojęcie drogiej ziemi w centrum i do spółki z liberałami rozkradli miasto niszcząc je. Polecam pooglądać kroniki z PRL
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: nie wiem czy ktoś wyżej o tym pisał ale we Wrocławiu macie takie gówno drogi że mnie krew zalewa jak muszę jeździć po tym mieście :/ Ale same miasto ładne :)
  • Odpowiedz
@elp: Solpole, oba sa niechlubnymi wyjatkami na Starowce i niewiele jest takich potworkow w Centrum. Popatrz sobie kawalek dalej np. na Renome oraz caly Plac Grunwaldzki.
  • Odpowiedz