Wpis z mikrobloga

Dlaczego NIE podoba mi sie Warszawa?

- poniewaz w zdecydowanej wiekszosci jest brzydka architektonicznie
- poniewaz miasto przecina siatka zbyt szerokich "autostrad", ktore sprawiaja, ze nie spaceruje sie tam przyjemnie
- poniewaz miasto to nie ma sprecyzowanego centrum. Stare miasto? PKiN?
- poniewaz stoi tam PKiN, ktory jest jak drzazga w tkance, zabiera za duzo miejsca, nie jest miastotworczy

Za to bardzo podoba mi sie #wroclaw ze swoja historyczna zabudowa, dynamizmem, imprezami, parkami...

Zapraszam wszystkich do Wroclawia, by poczuc sie troche jak w Zachodniej Europie, poobcowac z otwartymi, usmiechnietymi ludzmi, odpoczac od konserwatywnego zaduchu, napic sie pysznych piw rzemieslniczych i zwyczajnie odpoczac...

#polskiemiasta #warszawa #polska
Zyd_Suss - Dlaczego NIE podoba mi sie Warszawa?

- poniewaz w zdecydowanej wiekszos...

źródło: comment_E7Dh3NCfTDtSGOShjfvTPRzqI5lDc1V6.jpg

Pobierz
  • 224
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@blubi_su: mamy zupełnie odmienne wyobrażenia o centrach miast. Nie mówię że to źle, kwestia miejsca urodzenia pewnie ma tu coś do rzeczy. Osobiście wolę takie typy jak Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań. Do Warszawy nie umiem się przekonać z większością jej zabudowy i rondem Dmowskiego. Mam nadzieję że kiedyś Wawa wzbogaci się o zagęszczoną okolicę PKiN tak jak planowano.
  • Odpowiedz
@dertom: Okolice PKiN czyli Plac Defilad to pozostałości po socjalizmie. Przez pewien czas był tam bazar, potem obskurne hale handlowe. A teraz mi się podoba, jest przestrzeń. Na lodowiska, imprezy plenerowe, wiece itd. Podoba mi się taka przestrzeń w ścisłej okolicy PKiN. Wieżowce powstają dookoła (własnie wyburzono uniwersal, rotunda tez idzie do przebudowy, rondo dmowskiego też idzie do rewitalizacji), paręset metrów dalej będzie stał najwyższy wieżowiec w Europie Varso Tower.
b.....u - @dertom: Okolice PKiN czyli Plac Defilad to pozostałości po socjalizmie. Pr...

źródło: comment_pxXp9tBXiPfyTK4sCZ9DcUv4Z0AjZaWr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Wojna oszczędziła Wrocław


@blubi_su: co #!$%@?? We Wrocławiu w najbardziej reprezentatywnej dzielnicy miasta (okolice ulicy powstańców śląskich) zrobili blokowisko. W Warszawie w #!$%@? zabytków odbudowano ogromnym kosztem całej Polski. We Wrocławiu odbudowano te najmniej zniszczone, często w słabym stylu. Oprócz tego Wrocław został ograbiony, budynki często dobre były rozbierane, bo cegły szły na obudowę czegoś innego.
Wojna obydwa miasta srogo potraktowała, ale już komuna dużo lepiej obeszła się z Warszawą,
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss:

wyraź negatywne zdanie o jakimkolwiek mieście nie będącym stolicą Polski - jego mieszkańcy stwierdzą, że ok, to twoje zdanie, im się podoba


wypowiedz się negatywnie o pewnej 2 milionowej wsi w woj. mazowieckim i wieśniakom w nim mieszkającym #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: wrocław był ładny. Od jakichś 10 lat przybywa paskudnych budynków, jedyna lepsza inwestycja to dworzec główny. Ale tę oklicę już spartolił nowy, obrzydliwy pks i dwa mocno nieudane budynki po przeciwnej stronie (ten z biedronką i ten koło przystanków).

Lista bubli z ostatnich 10 lat byłaby dłuższa niż spis odcinków mody na sukces.
  • Odpowiedz
- poniewaz w zdecydowanej wiekszosci jest brzydka architektonicznie


Nieprawda, ma masę perełek, również socjalistycznych.

- poniewaz miasto przecina siatka zbyt szerokich "autostrad", ktore sprawiaja, ze nie spaceruje sie tam przyjemnie


Ile
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: ha, a warszawskie noce? warszawski deszcz? jest dużo imprez kulturalnych, więcej niż we Wrocku. Ja jestem nie z Wawki, nie mieszkam w Wawce, ale jest piękna. A PKiN - toż to fenomen. Co Ci nie pasuje stary Żudzie?
  • Odpowiedz