Wpis z mikrobloga

Dlaczego NIE podoba mi sie Warszawa?

- poniewaz w zdecydowanej wiekszosci jest brzydka architektonicznie
- poniewaz miasto przecina siatka zbyt szerokich "autostrad", ktore sprawiaja, ze nie spaceruje sie tam przyjemnie
- poniewaz miasto to nie ma sprecyzowanego centrum. Stare miasto? PKiN?
- poniewaz stoi tam PKiN, ktory jest jak drzazga w tkance, zabiera za duzo miejsca, nie jest miastotworczy

Za to bardzo podoba mi sie #wroclaw ze swoja historyczna zabudowa, dynamizmem, imprezami, parkami...

Zapraszam wszystkich do Wroclawia, by poczuc sie troche jak w Zachodniej Europie, poobcowac z otwartymi, usmiechnietymi ludzmi, odpoczac od konserwatywnego zaduchu, napic sie pysznych piw rzemieslniczych i zwyczajnie odpoczac...

#polskiemiasta #warszawa #polska
Zyd_Suss - Dlaczego NIE podoba mi sie Warszawa?

- poniewaz w zdecydowanej wiekszos...

źródło: comment_E7Dh3NCfTDtSGOShjfvTPRzqI5lDc1V6.jpg

Pobierz
  • 224
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Warszawa to najładniejsza jest w święta jak jest puściutko na ulicach (no, prawie pusto). A tak poza tym jest wciąż wiele miejsc naprawdę brzydkich ale ostatnio to rzeczywiście coraz bardziej zaczyna mi przeszkadzać smród miejskiego powietrza. Zwyczajnie człowiek niekiedy brzydzi się odetchnąć pełną piersią.
  • Odpowiedz
poniewaz w zdecydowanej wiekszosci jest brzydka architektonicznie


@Zyd_Suss: Mówisz tak o Warszawie a we Wrocławiu wystarczy zejść z rynku żeby oglądać szare commiebloki. O placu Nankiera, Nowy Targ nie wspominam.

1/10 bo odpisuję w gównoburzowym
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: gdy przyjechałem do Wrocławia miałem dokładnie takie samo wrażenie. Dopiero bliższe poznanie miasta całkowicie zmieniło moje jego postrzeganie: piękne paki skwery i starówka zupełnie odmienna od Krakowa w którym się wychowałem. tego co tam zobaczyłem brakowało mi w moim rodzinnym mieście. także uczmy się wszystkiego od wszystkich.
  • Odpowiedz
Pytanie mieszkańca Warszawy: czy podoba Ci się Warszawa? to jak pytanie szefa do pracownika: czy podoba Ci się praca u nas? Oficjalnie: tak, oczywiście, nie wyobrażam sobie lepszego miejsca itd. a nieoficjalnie...wiadomo :) Nikt nie będzie otwarcie pluł we własne gniazdo, szczególnie w sytuacji kiedy dopiero co do gniazda przybył z nory :)
  • Odpowiedz
Nie polecam Wrocławia. Można tu spotkać mnie. Przez to można poczuć się zupełnie jak w Moskwie. Obcując ze mną obcuje się z zamkniętym, ponurym smutasem skłonnym przyznać, że obecnie konserwatyzm oznacza brak zgody na kompletne zidiocenie.

A od piw rzemieślniczych lepszy jest Tuborg. Polecam Kopenhagę - tam mnie obecnie nie ma. A Tuborg jest.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Zgodzę się i się nie zgodzę. Warszawa mi się podoba i lubię tam wracać (tutaj mamy więc rozbieżne zdania), natomiast Wrocław to definitywnie moje ulubione miasto w Polsce, architektura, klimat, życie nocne jest dla mnie tam nie do przebicia i chętnie bym we Wrocku zamieszkał. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Urodziłem się pod Wrocławiem i mam ogromny sentyment do miasta. Studia, lata młodości i często imprezy. Hala Ludowa, tfu, Stulecia. No dla mnie numer jeden, ale...od pół roku mieszkam w Warszawie i choć często mnie to miasto i ludzie #!$%@?, to jednak latem są tu piękne miejsca, gdzie faktycznie jest miło. Miejscami jest paskudnie, ale to chyba jak w każdym mieście. Wszystko idzie jednak w dobrym kierunku, nawet mentalność kierowców
  • Odpowiedz
Mieszkam w Warszawie od 3 dnia życia. Nie wybierałem tego miasta. Tak jak nie wybierałem ojczyzny czy rodziców. Moja ojczyzna, miasto i rodzice są lepsi i gorsi. Mają swoje wady i zalety. Pogodziłem się z wadami, cieszę się z zalet, tak na przekór polskości, na przekór narzekaniu. Cieszę się z tych mniejszych lub większych zalet. Smutno mi gdy widzę "przyjezdnych" czy nie-warszawiaków, jak jestem poza miastem, którzy chełpią się wręcz nienawiścią do
  • Odpowiedz
Powiem Wam, że to bardzo zabawne jak prawie wszyscy tutaj są zdania, że należy pamiętać o trudnej historii Polski, a jednocześnie pojawiają się posty takie, jak ten. Warszawa to jest perełka architektoniczna, ale może w trochę innym znaczeniu. Są miejsca, które są bardzo stare (Praga), są miejsca zrekonstruowane, są miejsca, w których odbija się socjalizm, są też drapacze chmur i centra handlowe. Przecież to miejsce jest "żywym muzeum". Dobrze, Warszawa nie jest
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss Jeb Jeb Warszawa tylko Poznań pierwsza stolica Polski ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) super miejsce do mieszkania polecam :))) tylko trzeba w przyszłych wyborach prezydenta kryptogeja zmienić.
  • Odpowiedz