Wpis z mikrobloga

Dlaczego NIE podoba mi sie Warszawa?

- poniewaz w zdecydowanej wiekszosci jest brzydka architektonicznie
- poniewaz miasto przecina siatka zbyt szerokich "autostrad", ktore sprawiaja, ze nie spaceruje sie tam przyjemnie
- poniewaz miasto to nie ma sprecyzowanego centrum. Stare miasto? PKiN?
- poniewaz stoi tam PKiN, ktory jest jak drzazga w tkance, zabiera za duzo miejsca, nie jest miastotworczy

Za to bardzo podoba mi sie #wroclaw ze swoja historyczna zabudowa, dynamizmem, imprezami, parkami...

Zapraszam wszystkich do Wroclawia, by poczuc sie troche jak w Zachodniej Europie, poobcowac z otwartymi, usmiechnietymi ludzmi, odpoczac od konserwatywnego zaduchu, napic sie pysznych piw rzemieslniczych i zwyczajnie odpoczac...

#polskiemiasta #warszawa #polska
źródło: comment_E7Dh3NCfTDtSGOShjfvTPRzqI5lDc1V6.jpg
  • 224
@Zyd_Suss: w pełni się zgadzam. Wrocław ma ciekawy mix historycznej i zrekonstruowanej zabudowy, dobry modernizm i współczesną architekturę. Natomiast w Wawie za dużo było ideologii i polityki. Są przykłady dobrych budynków po 1945 ale brakuje jednak tej wcześniejszej tkanki, stonowania, za mało zrekonstruowano, a Śródmieście to niestety w większości to zwykłe bloki. Socreal warszawski jest bardziej wschodni od tego we Wrocławiu. We Wro czułem się jak w europejskim mieście a w
@Zyd_Suss:

- poniewaz w zdecydowanej wiekszosci jest brzydka architektonicznie


Prawda, Warszawskie perełki architektury w większości niestety nie przetrwały wojny

- poniewaz miasto przecina siatka zbyt szerokich "autostrad", ktore sprawiaja, ze nie spaceruje sie tam przyjemnie


To jest miasto a nie deptak. Są trakty piesze ale w większości rządzą ulice dla samochodów. Powtarzam to jest miasto.

- poniewaz miasto to nie ma sprecyzowanego centrum. Stare miasto? PKiN?


Bzdura : https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Ar%C3%B3dmie%C5%9Bcie_(Warszawa)

- poniewaz
@gibpotatoe: Niestety. Dawalem Warszawie wiele szans. Miasto jest dla mnie tak ponure architektonicznie, mam wrazenie, ze jest tam biednie, wszedzie bloki, gyrosy, banki, zabki... Okolice dworca glownego i PKiN jest paskudna, szara, stare chodniki, wszedzie dziko poparkowane samochody, jakies budy... Nowy Swiat ze swoja architektura jest mega prowincjonalny z wszedobylskimi sieciowkami i pulapkami turystycznymi... Oj ja z Warszawy korzystam jako z punktu przesiadkowego, nawet droga na Chopina jest dolujaca, autobusem przez
@bartol_wwa: @zakowskijan72: ej, ale przecież @Zyd_Suss podał bardzo logiczne powody. szerokie autostrady przez środek miasta, PKiN, burdel architektoniczny - ktokolwiek z Was właśnie ZA TO lubi Warszawę? wątpię.

ja Warszawę kocham za setki innych powodów, ale na pewno nie za brzydką miejscami (MIEJSCAMI) architekturę i szerokie jezdnie w centrum.

poniewaz miasto to nie ma sprecyzowanego centrum. Stare miasto? PKiN?

@Zyd_Suss a to coś złego?
@Zyd_Suss: A daj spokój, Centralny i Złote żyją cały rok z przerwami na eventy. I nie chodzi o menelnię. Masa sporych parków, stare kamienice na Mokotowie czy nawet Praga przy Wileńskim po remoncie i drugiej nitce metra jest totalnie inna niż kiedyś. Samochody nie są tak dziko parkowane jak kiedyś, sporo się w tej kwestii zmienia. Nowy Świat jest świetnym miejscem w ciepłe dni, cholernie lubiłem spacerować w tamtych okolicach. Nie
@Zyd_Suss:


- poniewaz w zdecydowanej wiekszosci jest brzydka architektonicznie

Prawda, Warszawskie perełki architektury w większości niestety nie przetrwały wojny

- poniewaz miasto przecina siatka zbyt szerokich "autostrad", ktore sprawiaja, ze nie spaceruje sie tam przyjemnie

To jest miasto a nie deptak. Są trakty piesze ale w większości rządzą ulice dla samochodów. Powtarzam to jest miasto.

- poniewaz miasto to nie ma sprecyzowanego centrum. Stare miasto? PKiN?

Bzdura : https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Ar%C3%B3dmie%C5%9Bcie_(Warszawa)

- poniewaz
Wojna oszczędziła Wrocław, wiadomo czemu.


@blubi_su: tu troche pojechales... Bo raz festung breslau byla dosc skrupulatnie rownana z ziemia.
Dwa ze potem rownie skrupulatnie wszystko co zostalo bylo niszczone i rozbierane przez armie ruska.
Trzy myslenie o tym ze ziemie odzyskane to tylko tymczasowo, strach przed kolejnym konfliktem itd... spowodowal kolejna rozbiorke przez szabrownikow i de facto polakow na "odbudowe stolicy".
Nasz dworzec wroclawski jest cudem!


@Zyd_Suss: Hehehe za każdym razem jak tam jestem to widze jakieś obszczane żule :P Pamiętaj że jeszcze parę lat temu przed remontem to było siedlisko wszelkiej zarazy. A dworzec centralny (nie główny! To inny dworzec) jest o wieeele większy od wrocławskiego. Do tego połączony jest z dworcem Śródmieście. Znajduje się też w przebudowie. Niedługo ma zostać zamknięty na 4 lata i gruntownie przebudowany.
@zakowskijan72: Mi bardziej pasuja miasta pokroju Brugii, Amsterdamu czy Kopenhagi. Miasto jest dla ludzi a nie dla samochodow. W Warszawie czuje sie troche jak w Moskwie - czesto dosc puste chodniki i #!$%@? suvami czteropasmowe ulice, siekajace miasto na jakies nieprzyjazne fragmenty. Ja rozumiem, ze budowane sa nowe budynki, ze Wola rosnie jak na drozdzach... Ale samo przebywanie w miescie jest dla mnie meczace i dlatego wole chocby #poznan , ktory
@Zyd_Suss: Już wypunktowałem Twoje zarzuty. Szerokie ulice to źle? Bzdura. Całe szczęście że jest tyle miejsca. Miasto jest duże, rozległe, a nie z wąskimi uliczkami na dorożki. Jest mnóstwo wielkich ogromnych wręcz parków gdzie można odpocząć i godzinami spacerować. A nie ulicami. ulice są dla samochodów. To jest miasto! I takie ma być, nowoczesne, dobrze skomunikowane (najlepsza komunikacja w kraju i jedna z lepszych w Europie), i wygodne dla inwestorów.
A nie ulicami. ulice są dla samochodów.


@blubi_su: dlatego kieruje się ludzi w podziemia. Super opcja. Polski kicz rodem z lat 90. Nawet w Wawie niektórzy zdają sobie z tego sprawę i podobny były plany przebudowy ronda. W Paryżu czy w NJ są jeszcze szersze ulice ale to nie zwiększa przepustowości samochodów a i przy ich alejach jest lepsza zabudowa.
źródło: comment_vH71aOYFRfXJcJsXqgo5P0s2VN9sY6jW.jpg
@dertom: No i? Ja na co dzień nie używam auta do dojazdu do pracy bo to nie miało by sensu, stałbym więcej w korku niż jechał. Mam ciężko bo autobus -> metro -> tramwaj -> spacer ale nie narzekam bo jest szybko. W lecie jeżdżę motocyklem i jest rewelacja! Miasto jest dla ludzi -> ulice nie dla ludzi. Proste?
@blubi_su: mamy zupełnie odmienne wyobrażenia o centrach miast. Nie mówię że to źle, kwestia miejsca urodzenia pewnie ma tu coś do rzeczy. Osobiście wolę takie typy jak Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań. Do Warszawy nie umiem się przekonać z większością jej zabudowy i rondem Dmowskiego. Mam nadzieję że kiedyś Wawa wzbogaci się o zagęszczoną okolicę PKiN tak jak planowano.
@dertom: Okolice PKiN czyli Plac Defilad to pozostałości po socjalizmie. Przez pewien czas był tam bazar, potem obskurne hale handlowe. A teraz mi się podoba, jest przestrzeń. Na lodowiska, imprezy plenerowe, wiece itd. Podoba mi się taka przestrzeń w ścisłej okolicy PKiN. Wieżowce powstają dookoła (własnie wyburzono uniwersal, rotunda tez idzie do przebudowy, rondo dmowskiego też idzie do rewitalizacji), paręset metrów dalej będzie stał najwyższy wieżowiec w Europie Varso Tower. Z
źródło: comment_pxXp9tBXiPfyTK4sCZ9DcUv4Z0AjZaWr.jpg
Wojna oszczędziła Wrocław


@blubi_su: co #!$%@?? We Wrocławiu w najbardziej reprezentatywnej dzielnicy miasta (okolice ulicy powstańców śląskich) zrobili blokowisko. W Warszawie w #!$%@? zabytków odbudowano ogromnym kosztem całej Polski. We Wrocławiu odbudowano te najmniej zniszczone, często w słabym stylu. Oprócz tego Wrocław został ograbiony, budynki często dobre były rozbierane, bo cegły szły na obudowę czegoś innego.
Wojna obydwa miasta srogo potraktowała, ale już komuna dużo lepiej obeszła się z Warszawą, bo
@Zyd_Suss:

wyraź negatywne zdanie o jakimkolwiek mieście nie będącym stolicą Polski - jego mieszkańcy stwierdzą, że ok, to twoje zdanie, im się podoba


wypowiedz się negatywnie o pewnej 2 milionowej wsi w woj. mazowieckim i wieśniakom w nim mieszkającym #!$%@? xD