Wpis z mikrobloga

Dlaczego NIE podoba mi sie Warszawa?

- poniewaz w zdecydowanej wiekszosci jest brzydka architektonicznie
- poniewaz miasto przecina siatka zbyt szerokich "autostrad", ktore sprawiaja, ze nie spaceruje sie tam przyjemnie
- poniewaz miasto to nie ma sprecyzowanego centrum. Stare miasto? PKiN?
- poniewaz stoi tam PKiN, ktory jest jak drzazga w tkance, zabiera za duzo miejsca, nie jest miastotworczy

Za to bardzo podoba mi sie #wroclaw ze swoja historyczna zabudowa, dynamizmem, imprezami, parkami...

Zapraszam wszystkich do Wroclawia, by poczuc sie troche jak w Zachodniej Europie, poobcowac z otwartymi, usmiechnietymi ludzmi, odpoczac od konserwatywnego zaduchu, napic sie pysznych piw rzemieslniczych i zwyczajnie odpoczac...

#polskiemiasta #warszawa #polska
Zyd_Suss - Dlaczego NIE podoba mi sie Warszawa?

- poniewaz w zdecydowanej wiekszos...

źródło: comment_E7Dh3NCfTDtSGOShjfvTPRzqI5lDc1V6.jpg

Pobierz
  • 224
@Zyd_Suss: w pełni się zgadzam. Wrocław ma ciekawy mix historycznej i zrekonstruowanej zabudowy, dobry modernizm i współczesną architekturę. Natomiast w Wawie za dużo było ideologii i polityki. Są przykłady dobrych budynków po 1945 ale brakuje jednak tej wcześniejszej tkanki, stonowania, za mało zrekonstruowano, a Śródmieście to niestety w większości to zwykłe bloki. Socreal warszawski jest bardziej wschodni od tego we Wrocławiu. We Wro czułem się jak w europejskim mieście a w
@Zyd_Suss:

- poniewaz w zdecydowanej wiekszosci jest brzydka architektonicznie


Prawda, Warszawskie perełki architektury w większości niestety nie przetrwały wojny

- poniewaz miasto przecina siatka zbyt szerokich "autostrad", ktore sprawiaja, ze nie spaceruje sie tam przyjemnie


To jest miasto a nie deptak. Są trakty piesze ale w większości rządzą ulice dla samochodów. Powtarzam to jest miasto.

- poniewaz miasto to nie ma sprecyzowanego centrum. Stare miasto? PKiN?


Bzdura : https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Ar%C3%B3dmie%C5%9Bcie_(Warszawa)

- poniewaz
@gibpotatoe: Niestety. Dawalem Warszawie wiele szans. Miasto jest dla mnie tak ponure architektonicznie, mam wrazenie, ze jest tam biednie, wszedzie bloki, gyrosy, banki, zabki... Okolice dworca glownego i PKiN jest paskudna, szara, stare chodniki, wszedzie dziko poparkowane samochody, jakies budy... Nowy Swiat ze swoja architektura jest mega prowincjonalny z wszedobylskimi sieciowkami i pulapkami turystycznymi... Oj ja z Warszawy korzystam jako z punktu przesiadkowego, nawet droga na Chopina jest dolujaca, autobusem przez
@bartol_wwa: @zakowskijan72: ej, ale przecież @Zyd_Suss podał bardzo logiczne powody. szerokie autostrady przez środek miasta, PKiN, burdel architektoniczny - ktokolwiek z Was właśnie ZA TO lubi Warszawę? wątpię.

ja Warszawę kocham za setki innych powodów, ale na pewno nie za brzydką miejscami (MIEJSCAMI) architekturę i szerokie jezdnie w centrum.

poniewaz miasto to nie ma sprecyzowanego centrum. Stare miasto? PKiN?

@Zyd_Suss a to coś złego?
@Zyd_Suss: A daj spokój, Centralny i Złote żyją cały rok z przerwami na eventy. I nie chodzi o menelnię. Masa sporych parków, stare kamienice na Mokotowie czy nawet Praga przy Wileńskim po remoncie i drugiej nitce metra jest totalnie inna niż kiedyś. Samochody nie są tak dziko parkowane jak kiedyś, sporo się w tej kwestii zmienia. Nowy Świat jest świetnym miejscem w ciepłe dni, cholernie lubiłem spacerować w tamtych okolicach. Nie
@Zyd_Suss:


- poniewaz w zdecydowanej wiekszosci jest brzydka architektonicznie

Prawda, Warszawskie perełki architektury w większości niestety nie przetrwały wojny

- poniewaz miasto przecina siatka zbyt szerokich "autostrad", ktore sprawiaja, ze nie spaceruje sie tam przyjemnie

To jest miasto a nie deptak. Są trakty piesze ale w większości rządzą ulice dla samochodów. Powtarzam to jest miasto.

- poniewaz miasto to nie ma sprecyzowanego centrum. Stare miasto? PKiN?

Bzdura : https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Ar%C3%B3dmie%C5%9Bcie_(Warszawa)

- poniewaz
Wojna oszczędziła Wrocław, wiadomo czemu.


@blubi_su: tu troche pojechales... Bo raz festung breslau byla dosc skrupulatnie rownana z ziemia.
Dwa ze potem rownie skrupulatnie wszystko co zostalo bylo niszczone i rozbierane przez armie ruska.
Trzy myslenie o tym ze ziemie odzyskane to tylko tymczasowo, strach przed kolejnym konfliktem itd... spowodowal kolejna rozbiorke przez szabrownikow i de facto polakow na "odbudowe stolicy".
Nasz dworzec wroclawski jest cudem!


@Zyd_Suss: Hehehe za każdym razem jak tam jestem to widze jakieś obszczane żule :P Pamiętaj że jeszcze parę lat temu przed remontem to było siedlisko wszelkiej zarazy. A dworzec centralny (nie główny! To inny dworzec) jest o wieeele większy od wrocławskiego. Do tego połączony jest z dworcem Śródmieście. Znajduje się też w przebudowie. Niedługo ma zostać zamknięty na 4 lata i gruntownie przebudowany.