Wpis z mikrobloga

Dlaczego NIE podoba mi sie Warszawa?

- poniewaz w zdecydowanej wiekszosci jest brzydka architektonicznie
- poniewaz miasto przecina siatka zbyt szerokich "autostrad", ktore sprawiaja, ze nie spaceruje sie tam przyjemnie
- poniewaz miasto to nie ma sprecyzowanego centrum. Stare miasto? PKiN?
- poniewaz stoi tam PKiN, ktory jest jak drzazga w tkance, zabiera za duzo miejsca, nie jest miastotworczy

Za to bardzo podoba mi sie #wroclaw ze swoja historyczna zabudowa, dynamizmem, imprezami, parkami...

Zapraszam wszystkich do Wroclawia, by poczuc sie troche jak w Zachodniej Europie, poobcowac z otwartymi, usmiechnietymi ludzmi, odpoczac od konserwatywnego zaduchu, napic sie pysznych piw rzemieslniczych i zwyczajnie odpoczac...

#polskiemiasta #warszawa #polska
Zyd_Suss - Dlaczego NIE podoba mi sie Warszawa?

- poniewaz w zdecydowanej wiekszos...

źródło: comment_E7Dh3NCfTDtSGOShjfvTPRzqI5lDc1V6.jpg

Pobierz
  • 224
@zakowskijan72: Mi bardziej pasuja miasta pokroju Brugii, Amsterdamu czy Kopenhagi. Miasto jest dla ludzi a nie dla samochodow. W Warszawie czuje sie troche jak w Moskwie - czesto dosc puste chodniki i #!$%@? suvami czteropasmowe ulice, siekajace miasto na jakies nieprzyjazne fragmenty. Ja rozumiem, ze budowane sa nowe budynki, ze Wola rosnie jak na drozdzach... Ale samo przebywanie w miescie jest dla mnie meczace i dlatego wole chocby #poznan , ktory
@Zyd_Suss: Już wypunktowałem Twoje zarzuty. Szerokie ulice to źle? Bzdura. Całe szczęście że jest tyle miejsca. Miasto jest duże, rozległe, a nie z wąskimi uliczkami na dorożki. Jest mnóstwo wielkich ogromnych wręcz parków gdzie można odpocząć i godzinami spacerować. A nie ulicami. ulice są dla samochodów. To jest miasto! I takie ma być, nowoczesne, dobrze skomunikowane (najlepsza komunikacja w kraju i jedna z lepszych w Europie), i wygodne dla inwestorów.
A nie ulicami. ulice są dla samochodów.


@blubi_su: dlatego kieruje się ludzi w podziemia. Super opcja. Polski kicz rodem z lat 90. Nawet w Wawie niektórzy zdają sobie z tego sprawę i podobny były plany przebudowy ronda. W Paryżu czy w NJ są jeszcze szersze ulice ale to nie zwiększa przepustowości samochodów a i przy ich alejach jest lepsza zabudowa.
dertom - > A nie ulicami. ulice są dla samochodów.

@blubi_su: dlatego kieruje się ...

źródło: comment_vH71aOYFRfXJcJsXqgo5P0s2VN9sY6jW.jpg

Pobierz
@dertom: No i? Ja na co dzień nie używam auta do dojazdu do pracy bo to nie miało by sensu, stałbym więcej w korku niż jechał. Mam ciężko bo autobus -> metro -> tramwaj -> spacer ale nie narzekam bo jest szybko. W lecie jeżdżę motocyklem i jest rewelacja! Miasto jest dla ludzi -> ulice nie dla ludzi. Proste?