Wpis z mikrobloga

Najniższa krajowa 2000 zł brutto. Pracownik zatrudniony za najniższą krajową dostanie na rękę (netto) ok. 1459 złotych.

Ciekawe jak długo będzie się jeszcze opłacało pracować w Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Dokładajcie do karetek, leków, dodawajcie uprawnienia, stawiajcie żądania i rozliczajcie ze wszystkiego dalej!
Lekarze do szpitali, skoro ratownik pasjonat to i za 10zł będzie jeździć, a zrobi to samo co lekarz w karetce.

Kontrakty, ponad 320h miesięcznie, odpowiedzialność za sprzęt, karetkę, brak wsparcia przełożonych, pacjentów, personelu medycznego, psycholodzy tylko na filmach.

Wielokrotnie, bici, wyzywani.

Zawód w którym, w którym ratmed sam siebie zaczyna nie szanować.

Z zewnątrz ten post wydaje się jak jedno wielkie #zalesie . W rzeczywistości, trudno się nie zgodzić.

#999 #ratownictwo
mattpoz - Najniższa krajowa 2000 zł brutto. Pracownik zatrudniony za najniższą krajow...

źródło: comment_1XYsDTuWkAzMlo4AT6FUtPDBFtjFHBLJ.jpg

Pobierz
  • 66
@apee: Ale pier*dolisz aż miło.
Czytaj ze zrozumieniem, 2000/2500 na rękę jest przy standardowym wymiarze godzin. OP zasugerował, że po prostu dorabiają.

Gorlice 11,50 brutto
Inne części małopolski - ok 15zł brutto.

Jeżeli widzisz tutaj zarobki marzeń, gdzie Pan Mietek ustawowo ma zarobić 13 brutto na magazynie to jest tu coś nie tak w twojej logice.

Niestety widzę jak to wygląda, zarobki 2000/2400 to już bardzo wysokie zarobki z dużym, wieloletnim
@apee: > Kontrakty, ponad 320h miesięcznie, odpowiedzialność za sprzęt, karetkę, brak wsparcia przełożonych, pacjentów, personelu medycznego, psycholodzy tylko na filmach.

Na początku tekstu była inna stawka netto podana, niż ta na której ty się opierasz. Kontrakty maja podnieść jakkolwiek tą "wypłatę".
Chodziło mi, że część stacji zatrudnia tylko na kontrakty, ludzie pracują po 320 h żeby jakoś utrzymać rodzinę, wynająć mieszkanie itp
Osobno, ludzie na etatach, w stacji na Śląsku, jakieś 50km od Katowic, podstawa 1850zł. (więc wychodzą, trochę ponad 2k z nockami itp)

Każdy ratownik którego znam, ma gdzieś drugą pracę, dorabia w jakiś sposób.

Co do pytań o alkoholizm, to nie ma kiedy się rozwinąć ( ͡° ͜ʖ ͡
@mattpoz: Polacy są biedni -> śmieszna składa zdrowotna -> ZUS nie ma kasy na szpitale -> szpitale płacą pracownikom gówno -> pracownicy mało zarabiają -> zapętl.

Generalnie składka zdrowotna wynosi około 300 PLN przy społecznej która wynosi 800 PLN. Jakby odwrócić proporcje, to nagle znalazłaby się kasa na służbę zdrowia. PiS z kolei zamiast ograniczać liczbę emerytów to obniża wiek emerytalny ... nie wiem jak to komentować.

Problem zarządzania służbą zdrowia
To nie ratownicy powinni zmienić pracę, to im powinno zmienić się warunki.


@Majku_: niestety jest tak iż do czasu aż ratownicy będą się dawać to politycy ich wyruchają na śmierć. Smutne ale prawdziwe na polityków działa jedynie brutalna siła "dobrym" przykładem są górnicy bardzo dobrze zorganizowani w wielu związkach zawodowych z wiecznie roszczeniową postawą i wierzący iż tylko oni uczciwie pracują a cała reszta ich okrada. Jak kopalnie miały zyski to
@mattpoz: a ja akurat znam dobrze zarabiającego ratownika medycznego. Znazcy ostatnio jak z nim rozmawiałem to dobrze zarabiał czyszcząc publiczne toalety w Szwecji, ale zapewne do tego czasu podszkolił język na tyle, by znów pracować w ratownictwie. Do Polski nie wraca, chyba że na wakacje.
@mattpoz: moja mama (pielęgniarka zatrudniona w 3 różnych miejscach - wyciąga ledwo 2800 po podatkach) pewno by cię pozdrowiła czytając ten wpis, to co się dzieje w polskiej służbie zdrowia to jest cyrk na kółkach, dotacje są cięte na różne leki ale ta kasa zamiast iść na personel to idzie do personalnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)